Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit csináljak, hogy ne legyek...

Mit csináljak, hogy ne legyek ilyen “kislányos”?

Figyelt kérdés

Sokan mondták már,hogy gyerekes vagyok, ez engem nagyon idegesít, nem akarok az lenni, de egyszerűen nem tudom hogy kell érett felnőttként viselkedni.

17 éves vagyok, 18 leszek 2 hónap múlva.

Nem tudok normálisan fogalmazni, amikor meg kell védenem magam mondjuk akkor is olyan hülyén fogalmazok, nem jut eszembe semmi normális.

Szinte nincs szókincsem.

Mit tegyek? már nagyon idegesít...

Nem járok bulizni, ruhellem a bulikat, nem iszom csak néha (fel evente 2-3-szor), nem cigizek.

Mit csináljak hogy ne legyek ilyen idegesítő gyerekes? Hogy változtassak a viselkedesemen?



2019. aug. 10. 22:34
 1/10 A kérdező kommentje:
(17/lány)
2019. aug. 10. 22:35
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Kezdj el sokat olvasni, keresd azok társaságát, akik intelligensek és a koruknál sokkal érettebben viselkednek.

Akarva-akaratlanul hatni fognak rád és elkezd a személyiséged változni.


Szóval a lényeg, hogy ingerekben gazdag környezetben legyél, ahol folyamatosan hatnak rád a jó dolgok.


Ellenben egy 17-18 éves tininek, nem kötelező annyira komolynak lennie. Amúgy is rengeteget fogsz változni az elkövetkezendő 5-10 évben.

2019. aug. 10. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Sokan mondják, hogy “nagyon gyerek vagy te még..” és ez engem nagyon zavar..
2019. aug. 10. 22:42
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia, ha magadat elfogadod, megváltozik a világ körülötted. A világ is elfogad
2019. aug. 10. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Az első válaszolónál a pont!

Én is elég gyerekes voltam ennyi idősen,aztán a különböző tapasztalatok,mint például intelligens emberek társasága,művelődés,kikerülès a nagybetűs ÉLETBE mind hozzásegítettek ahhoz,hogy jó èrtelemben megkomolyodjak(valamennyire).:D

2019. aug. 10. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nagyon rossz irányban keresgélsz. Inkább olyan emberekkel kellene körbevenned magad, akik megértenek, hasonlók mint te! Akikkel ÖNMAGAD lehetsz! Akiknél nem ítélik el ezt semmilyen negatív jelzővel.


Érted mire gondolok?

2019. aug. 10. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Szokincshez olvass.


17 evesen legyel gyerekes. Ne koraven . Idovel automatikusan felnosz. Ne siettess semmit.

2019. aug. 11. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem fogalmazol rosszul, érhető amit mondasz. Figyeld a környezeted ilyen szempontból.
2019. aug. 11. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én se értem, hogy sok tininél mi ez a görcsös felnövési kényszer. Majd felnősz, ha úgy alakul és olyanná válik a gondolkodásmódod. De ez nem egy olyan dolog, hogy egyik nap arra ébredsz, hogy "hoppá, hát nem felnőttem hirtelen?". A felnövés folyamatában nem érzékelhető, de idővel érezni fogod, hogy megváltozott a hozzáállásod sok dologgal kapcsolatban.

25 éves vagyok és sok tekintetben még engem is gyerekesnek ítélnek meg. Szerinted érdekel? Szerinted rágörcsölök? Nem, mert tudom, hogy van bennem annyi felelősségtudat, annyi intelligencia, annyi felnőttség, amennyi szükséges a mindennapjaimhoz. Az meg, hogy én a magánéletemben és szabadidőmben hogyan viselkedek, ahhoz senkinek semmi köze.

Egyébként a szókincs növelésére tényleg az olvasás a legjobb módszer. Az érettséget és a felnövést pedig nagyban segíti az élettapasztalat, a társas élmények megélése, annak minden vidámságával és csalódásával együtt. Szóval azzal, hogy te például elzárkózol a bulizástól, azzal pont, hogy nem a felnövésedet segíted elő, hanem csak egy olyan tininek tűnsz tőle, aki nagyon szeretné imitálni a felnőttséget.

Bulizz, szórakozz, kirándulj, próbálj ki új dolgokat, menj el téged érdeklő rendezvényekre, vállalj diákmunkát, ismerkedj meg új emberekkel, olvass minél többet, satöbbi...

A lényeg, hogy élj és szerezz tapasztalatot! A felnövés pedig majd jön magától, amikor kell.

2019. aug. 11. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Aabbgfggfgf ***** válasza:
Ne zavarjon az, hogy gyerekesnek mondanak. Nem baj, ha az vagy. Például engem mindenki nagyon érettnek tekint a koromhoz képest(18). Nekem általában tetszenek a gyerekes lányok(attól függ, hogy milyen mértékben az), mert sosem unalmas velük az élet. Legyél büszke arra, amilyen vagy!
2019. aug. 13. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!