Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Általában bizonyos élethelyzet...

Általában bizonyos élethelyzetekben csak az tud igazán érvényesülni, aki olykor "veri az asztalt"?

Figyelt kérdés

Teszem azt elmegyünk orvoshoz mert fáj valamink. A doki vizsgálat után közli hogy semmi bajunk, és nem is ír fel gyógyszert. Ilyenkor kicsit "meg kell dolgozni" a dokit ahhoz hogy észrevegye, tényleg van valami baj?

Vagy hivatalokban. Közlik, hogy ennek az ügynek x nap az elintézési határideje. De nekünk azonnal szükséges az ügy intézése a továbbiakhoz. Kicsit erélyesebb fellépéssel célt lehet érni?

Hozzáteszem, egyik esetben sem pénzre gondoltam, bár leginkább az lágyítja meg az emberi szíveket.

De aki nem konfliktusos ember, hanem hagyja hogy a dolgok maguktól intéződjenek az igazából elveszett embernek számít?


2019. aug. 11. 16:28
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Te mit gondolsz a témával kapcsolatban?
2019. aug. 11. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Meg akartam várni, amíg érkezik néhány válasz, de ha már kérdezed, elmondom hogy szerintem igen, a kellően erélyes ember előbb célt ér. Viszont én még ilyen helyzetbe nem kerültem, mert nagy betegségem eddig nem volt és hivatalos ügyem sem, nem is pereskedtem stb. Nem tudom én mit tennék ilyen helyzetekben, azért vagyok kíváncsi mások ez irányú tapasztalataira. Ja és abszolút konfliktuskerülő vagyok.
2019. aug. 11. 16:38
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

A hivatalt nem tudom, de az orvosnál ezzel a módszerrel simán kibulizhatsz magadnak egy-két indokolatlan vizsgálatot vagy gyógyszert. Ami a kockázatot és hasznos figyelembe véve nem érné meg, de mégis felírja az orvos, mert szabadulni akar tőled. Ez a vizsgálatokra is vonatkozik, azok közül is soknak van azért kockázata.


Persze itt most egy jó orvosra gondolok. Ha eleve rossz az orvos, akkor reménytelen az ügy.

2019. aug. 11. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 trollll ***** válasza:
Egyetemi ügyintézésnél hasznos, TO-n szaktársaimat rendszeresen küldözketik ide meg oda azzal a címszóval, hogy nem az ő hatáskőrük. A szerv meg aminek elvileg hatásköre az meg visszakülddik őket a TO-ra mert az ő hatáskörűk. Így napokig, hetekig tart az ügyintézés. Én a legelején megkérdeztem, hogy űgye az illetékes nem fog visszakülddeni a TO-ra. Azt a választ kaptam, hogy lehet mégiscsak tudnak csinálni valamit. Azóta nincsenek gondjaim az egyetemi ügyekkel
2019. aug. 11. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!