Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Bizonyos élethelyzetekben...

Bizonyos élethelyzetekben előjöhetnek a tudatban Bibliai idézetek?

Figyelt kérdés

Már régóta olvasom a Bibliát. Olvasáskor nem is ragadt meg annyira a bibliai idézet. Hanem akkor csendül fel szinte szózatként, amikor bizonyos élethelyzetekbe, szituációkba kerülök. Már-már azt hiszi az ember, hogy bekattant. Roppant érdekes érzés és nem is tudok másra gondoldolni akkor. Valamikor ez bűntudat, vagy kétely vagy megelégedett sóhaly, hogy ezt jól gondoltam egy megerősítés, amit kapok. Ez utóbbi nagyon jó érzés.

Sokszor eszembe jut vajon meg fog őrjíteni ez a könyv? Tényleg van benne erő? Már a koránt és buddha könyveket is olvastam, de azok ilyen mély nyomot nem hagytak. Találkozott már más is ezzel?


2012. márc. 27. 10:43
 1/5 anonim ***** válasza:
Velem is ugyanez van, csak éppen nem a Bibliával, hanem regényekkel amiket szeretek olvasgatni és gyakran felcsendül egy monológ bizonyos élethelyzetekben. Semmi köze ennek a valláshoz. Vagy az általam olvasott könyveknek is mágikus ereje van? :O
2012. márc. 27. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Mágikus ereje ugyan nincs a Bibliának, de teljesen normális mindaz, amit leírsz. Ha sokat olvasod mostanában, nem csoda. De amúgy is, mivel a Biblia versei rövidek és sok közülük könnyen megjegyezhető, egyáltalán nem meglepő ez a dolog. Ezen kívül pedig a Biblia olyan írásokat tartalmaz, amelyek a hétköznapi élet szinte minden területére kiterjednek, a történeti könyvek, evangéliumok részletei hasonlóak lehetnek egy-egy hétköznapi szituációhoz, a prófétai könyvek nem véletlen olyan "lelkiismeret-hangúak", a zsoltárok az ember érzésvilágát, gondolatait tükrözik, a tanítói könyvek (mondjuk példabeszédek) egy-egy visszatérő élethelyzetben "szívesen felcsendülnek" az ember fejében, a Jelenések könyve sokszor olyan "lám-lám, utolsó időket élünk" hangon szólalhat meg, és még sorolhatnám....


Én pl. mostanában zsoltárokat olvasok szinte legtöbbet, és olykor saját szavaim nincsenek is gondolati téren szituációkra, hanem felcsendül egy-egy zsoltár. Ilyenkor hihetetlenül a magaménak érzem, elmondhatom, hogy jobban fejezi ki az érzéseimet, mint ahogy én magam tudom. Nagy művészet ez, isteni művészet.


Nem árt figyelni arra, mi hangzik fel benned, főleg, amikor bűntudat-féle. Ha nem bibliai idézet jutna eszedbe, akkor is valószínűleg mardosna a lelkiismeret, legfeljebb nem lennének rá szavaid. Ilyenkor jó elgondolkodni legalább egy pillanatra, hogy most miért is van ez, és nem belemenni a bűntudatot okozó dolgokba, ha meg már megtörtént, megbánni, és legközelebb kerülni.


Különben én a szépirodalmi verseket is nagyon szeretem, és nagyon sűrűn ugranak be verssorok, szóval emberfüggő, kinek mi ugrik be, de ha hiszel Istenben, nem szabad elfelejteni, hogy semmi sincs véletlen, a beúszó gondolataid sem, Isten őrködik Feletted, és néha az Ő szavaival figyelmeztet vagy erősít meg. Köszönd meg Neki. Persze néha csak a saját agyműködésünk miatt van, nem kell mindenbe teofániát látni, de mint már írtam, a pszichénk sem véletlen működik úgy, ahogy.


(Különben a "sóhaj" pontos j. :))


Szeretettel. :)

2012. márc. 27. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Egy kedves ismerősöm mondta, hogy az ember kicsit olyan, mint a szivacs. Amit beszív, amit felvesz, ha megszorítják az fog kijönni is. Ez igaz Isten beszédére is, és jó, ha az "jön ki", meg ugye nem csak kenyérrel él az ember,...
2012. márc. 27. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Isten gondot visel rád ,és ez csak jó érzéssel tölthet el.Felismerés és megelégedés ...Ennek csak örülhetsz és adj hálát ezért.S ha Jézusban leszel ő is benned lesz mindörökké...
2012. márc. 27. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 zoe.01 válasza:

Tudod meg van írva,hogy a Szent Szellem eszedbe juttat igéket... Jn 14,26

Ama vígasztaló pedig, a Szent Lélek, a kit az én nevemben küld az Atya, az mindenre megtanít majd titeket, és eszetekbe juttatja mindazokat, a miket mondottam néktek.

2012. aug. 21. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!