Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért ilyen együgyűek az...

Miért ilyen együgyűek az emberek a tömegközlekedésnél? (Budapest)

Figyelt kérdés

Már ott tartok, hogy kedvem sincs kimenni. Legszívesebben vennék egy autót, de azzal meg a dugóban állhatnék. Nem tudom melyik rosszabb. Akármikor kimegyek legalább egy barom valamilyen módon betalál.

Ma például a kutyát hoztam haza busszal, van neki egy kutyaszállító táskája, abban aludt békésen. A kutyus 5 kg-os szobakutya, a szutykos padlóra nem vagyok hajlandó lerakni így a zárt kutyaszállító táskát leraktam magam mellé az ülésre (sokkal tisztább, mint a busz ülése). A felszerelését tartalmazó táska az ölemben volt. Délelőtt 10 óra lévén a buszon alig voltak, körülöttem mindenhol máshol voltak helyek. Már csak kb. 5 perc volt az utazásból amikor egy fitt nyugdíjas öregapó odalépett hozzám és mutatott a kutyatáskára fennhangon, hogy szabad lesz-e. Körülnéztem, igen sok szabad hely volt, de nem akartam vitába keveredni így mondtam neki ha ragaszkodik ehhez a helyhez akkor igen. A kutyafelszereléses táskát próbáltam magam mögé elhelyezni, a kutyatáskát pedig az ölembe vettem, majd kinyitottam a ciprázat és benéztem hogy minden rendben van-e. A bácsika ekkor realizálta hogy az egy kutyaszállító táska és felpattant, hogy ő inkább átül mégis másik helyre. Gondolom nem akart kutya mellett utazni, de inkább arra gondolok a barom akkor vette észre, hogy az nem egy sima utazótáska/sporttáska, mert amúgy annak néz ki. Leginkább azt feltételezem, hogy bántotta a szemét, hogy a táskámat az ülésen tartom és csak azért is oda akart ülni, hogy "móresre tanítson".

De például tegnap egy szemben utazó kisgyerek kétszer szétrúgta a térdem, a nagyszülei majdhogy nem bátorították, mire jó rondán ránéztem és abbahagyta. Utána mögöttem gyökér tinik rugdosták az ülést, majd leült mellém valaki aki a táskáját úgy helyezte el rajtam, mintha szabad lenne az ülésem.

Egyszerűen nem értem én lennék ilyen szerencsétlen, vagy az emberek 70%-a egy alacsony intelligenciájú önző idióta?


2019. aug. 12. 13:22
1 2 3
 1/22 Angel369 válasza:
100%
Hát ilyen nyugdíjasok vannak "csak azért is melléd ülök" a tinik közül is van sajnos ilyen.Mondjuk annak a gyereknek a nagyszüleit nem igazán értem...Annak a valakinek meg meg kell mondani hogy vigye már onnan a táskáját,vagy rakd rá a tiédet.
2019. aug. 12. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
2%
Gyere át a budai oldalra, itt a legtöbben normálisak
2019. aug. 12. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 MrPifta ***** válasza:
55%

"a szutykos padlóra nem vagyok hajlandó lerakni"

BKV-dolgozó vagyok, rendszeresen takarítjuk a padlót IS.

és engem is zavar, ha valaki csomagot tesz az ülésre. Még szemtelenebb, ha valaki még a lábát is felteszi a szemben lévő ülésre.

2019. aug. 12. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
32%
Ezért nem laknék a fövàrosban, semmi pénzért.
2019. aug. 12. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

"BKV-dolgozó vagyok, rendszeresen takarítjuk a padlót IS"



A takarítás az első forduló után nem látszik, mert annyira nagy a forgalom a járműveiteken, így teljesen irreleváns, hogy napi kétszer gyors fel van nyalva a padló.

2019. aug. 12. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

Mikor Budapestre költöztem, akkor először a budai oldalon laktam,a 12. kerületben. Hát mondanom sem kell, annyi agyrottyant, ki ha nem én, nagyképű nyugdíjast, ami ott van még nem láttam. Ott nem csak a tömegközlekedésen, de még a boltban is képesek voltak fellökni, elém furakodni, a kocsit a sarkamra tolni.


3. Az 5-ös buszon van egy jellemző gyomorforgató szag, javaslom annak takarítását is, ráférne már igazán! Sajnos nem csak a padló koszos, de az ülések is, ablakban le van ragadva a több éves kosz, ha ez takarítva van naponta, akkor bizony súlyos probléma van a takarítási technikával, igazán van még hova fejlődni. A "csomag" egyébként még a lakásban sem volt a padlón, csak a kanapén, így nem fogom lerakni az ismétlem, lehetetlenül szutykos padlóra, mivel nemhogy az ülésnél, de némelyik utastárs ruhájánál is ezerszer tisztább.

2019. aug. 12. 13:59
 7/22 anonim ***** válasza:
79%

Pesten nem a dugóval van a baj. A-ból B-be csak a motor gyorsabb az autónál (még kifejtem). Utána jön a bicaj, és a tömegközlekedés csak a gyaloglást tudja lenyomni (persze más a helyzet, ha csak metrón kell közlekedned nagyrészt, akkor persze az lehet még az autónál is gyorsabb. A motornál nem.)


És jön a nagy DE!!

Oké, hogy eljutsz valahova az autóval, de nem tudsz megállni, nincs parkoló! Azzal megy el a legtöbb idő. Viszint akinek van parkolója otthon is és a munkahelyén is, annak ez egy gyors és kényelmes megoldás lehet.


A motor meg ugye ezt is kiküszöböli. Szinte akárhol lerakhatod.

Szóval egy szutyok robogó lehetne a legjobb megoldás, rá egy nagy kosár, amibe belefér a kutyahordód.


Másik meg... tömegközlekedés ilyen. El kell fogadni a többi ember butaságát. Tehát amikor olyan emberek vannak, akik nem engednek leszállni a buszról, annyira odatömörülnek az ajtóba, és nem érti meg, hogy addig úgysem tud felszállni, amíg nem lépett ki mindenki... 😃 ez az ország értelmi szintje. Ez van.

2019. aug. 12. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
68%

Ja, hát ezzel nem tudsz mit csinálni, nekem az új stratégiám volt, hogy állok a buszon (ez ráadásul vidék, vidéki értelmiségiekkel... xD), erre rámförmedt a sofőr, hogy üljek le. Úgyhogy ráültem egy szívszaggatóan rondán néző vénasszony táskájára :/ Mert kb minden második foglalt hely amúgy táska volt. Ja és én csak 5 percet utazom, de abban az 5 percben is mindig akad valami fantasztikus. Régen hosszú órákat buszoztam, már akkor is ugyanez volt a helyzet, leszámítva, hogy akkor még volt olyan busz, ami egy konzervdoboz szintjén volt.

De nem panaszkodom, igazából én már elengedem ezeket, mert úgyse tudunk mit csinálni.

2019. aug. 12. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Valaki kajak rádrakta a táskáját?😂😂😂
2019. aug. 12. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
Ezt nem úgy kell elképzelni, hogy a kutyát viszem mindenhova magammal. :D Nyaralni voltam és egy ismerős vigyázott a kutyára, onnan kellett visszahoznom. Tömegközlekedésen ritkán viszem. De egyébként teljesen igazad van, autóval nem csak a dugó, hanem a parkolás is rémálom. Robogózni nem biztos, hogy mernék itt a városban, vannak ismerőseim akik azzal járnak, mindig mesélik a veszélyes szituációikat. De ezek szerint úgy látod az ország értelmi szintjével van a baj nem én vagyok ennyire szerencsétlen hogy kifogom a hülyéket, ez valamelyest megnyugtat.
2019. aug. 12. 14:30
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!