Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ezek tényleg ennyire fontos...

Ezek tényleg ennyire fontos szempontok lennének tömegközlekedésnél? Mármint hogy ki mellé ülünk le.

Figyelt kérdés

Igazság szerint csak itt olvastam ilyen jellegű sztorikat, amúgy nem is gondoltam volna hogy néhányan mi alapján válogatják meg útitársaikat.

Pl. hajléktalanok mellé higiéniai okokból, piás, drogos vagy gyanúsabb külsejű egyének mellé elővigyázatossági okokból. Ez teljesen jogos. Még nem is szívesen állunk a közelükben.

Ami viszont érdekesebb. Néhányan megemlítették, hogy kisgyerekek mellé sem (mert mondjuk rádlép és otthagyja cipője nyomát), illetve öregek mellé sem (mert ők meg mindig beszélgetni akarnak és többen ezt fárasztónak tartják).

Ezt viszont abszolút nem értem: többen írták hogy ellenkező nemű utas mellé sem szívesen, főleg hölgyek mondják hogy férfiak mellé nem. Esetleg attól tartanak hogy a férfi ismerkedni vagy valami mást akar? Szerintem a tömegközlekedés nem az ismerkedés helyszíne, így nem igazán fajulhat eddig a dolog. Meglepőnek tartom ezt a viselkedést, mert még sosem tapasztaltam ilyet. Én ugyanis távolsági busszal közlekedem és végállomástól végállomásig, tehát mellém szoktak leülni. De abszolút vegyesen, tehát nem mondhatom hogy korosztály vagy nemek szerint bevonzanám valamelyiket. Itt Pesten meg nem is szoktam leülni mert rövidebb távokon utazok.


2019. jún. 23. 17:22
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok előitéletes, de az alábbiakat lehetőleg kerülöm:

Amelyik messziről bűzlik (ez általában az a tipikus dohos vagy öregszag fokhagymával vegyítve vagy tömény pörkölt vagy izzadt szagú) ha csak ellmegy mellettem egy ilyen, már a hányinger kerülget.Általában valamiért az öregek között akadnak ilyen szagosak.


A rúgkapáló, sivalkodó kisgyerekes. Egyrészt mert olyan, mintha ütvefúróval fúrnák a fejem. Másrészt biztos, hogy elsöre a nadrágomat találja el a lábával és hagy rajta nyomot, legrosszabb esetben leprüszköl vagy lehány.


Hajléktalan. Alapból nem zavarna, csak ha kötekedős vagy büdös.

2019. jún. 23. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen, legtöbben az "illatosakat" írták, csak az nem mindig érződik messziről, és lehet az normálisan felöltözött akinek állandó testszaga vagy leginkább nyáron izzadságszaga van, de az sokszor csak azután derül ki hogy helyet foglaltál mellette.
2019. jún. 23. 18:40
 3/7 anonim ***** válasza:
Jaj hát én nem arra a lájtos esetre gondoltam, akiről csak akkor derül ki, hogy kicsit szagos, mikor már egy ideje mellettem ül, hanem az, aki konkrétan húzza maga után a szagot de kb az egész járművet beteríti. Általában ha zsúfoltabb napon tömegközlekedem, azért legalább egy ilyen mindig akad.
2019. jún. 23. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én eleve nagyon ritkán ülök le, sőt, ha lehet csak a szükséges mértékben érek a kapaszkodókhoz is.

Ha mégis leülök, ezek mellé semmiképp:

Csöves (sőt, inkabb megcélzom a jarmű ellenkező végét), pia, cigiszagú alakok, kisebbségiek, ezek szerintem nem szorulnak magyarázatra.

Kisgyerekek - nem bírom a vinnyogást és vergődést.

Nagyon túlsúlyosak és széttett lábú csávók, én sem vagyok kicsi, de igyekszem nem átlógni és hozzáizzadni a mellettem ülőhöz.

Az teljesen érthető, hogy sok nő miért nem ül férfiak mellé. Nekem is próbáltak már a szoknyám alá nyúlni/mellemet megfogdosni a villamoson/metrón, van aki inkáb megelőzi, hogy valami random tuskó mondjuk elkezdjen a combjához dörgölőzni.

2019. jún. 23. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem nincsenek komoly szempontjaim. Az általad említett első kategóriát én is kerülöm érthető okokból. De ezen kívül mindig a tiszta, igényes, normálisnak kinéző emberek mellé ülök le, nemtől, kortól függetlenül. Kivételt képeznek azok, amik úgy ülnek le (pl terpeszben), hogy nem férek el tőlük, vagy akik a csomagjukkal elfoglalják a helyet, vagy akiktől sajnos a testméreteik miatt nem férek el (erről tudom, sokan nem tehetnek!). A kisgyerek egy jó kérdés. Én szeretem a gyerekeket, csak nem igazán tudok bánni velük. Mindig megilletődve érzem magam, amikor elkezdenek tapizni, beszélni hozzám (pl Szia néni, szép vagy xD), mert nem tudom, hogyan reagáljam le, és kicsit antiszocnak érzem magam. Ezért nem mindig ülök kisgyerek mellé. 23/L
2019. jún. 24. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Igen, a nagy hátizsákosoktól meg a nagydarab emberektől sem nagyon férni ez igaz.


Amikor viszont arról írtál hogy többször van az hogy férfi a nőt tapizza vagy alányúl, "ismerkedik" erre nem igazán gondoltam tömegközlekedésnél, de most hogy írjátok tényleg nagy esély van arra, hogy az ilyenek itt élik ki beteg aberrált hajlamaikat.

2019. jún. 24. 11:50
 7/7 anonim ***** válasza:
C vaganyosokhoz, amikor beülnek hatra és ordítoznak meg szotyiznak
2019. jún. 24. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!