Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért használja sok fiatal a...

Miért használja sok fiatal a "telefonál" helyett a "hivásozik" igét?

Figyelt kérdés

2019. aug. 15. 07:58
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
100%
Sose hallottam, pedig csak 21 vagyok, öcsém tizenéves, náluk sem hallottam még:D szerintem ez csak a te környezetedben van
2019. aug. 15. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
100%
Soha sem hallottam.
2019. aug. 15. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
87%
Kérdezőnek van 3 kretén ismerőse, és a komplett társadalomra kivetíti a kis mini Univerzumot amiben él.
2019. aug. 15. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 Breast ***** válasza:
95%

Megtöröm a jeget.

17 vagyok, hallottam már a szót.

Ugye a különböző chatalésra alkalmas appokban a voice úgy van megoldva, hogy meg kell nyomni a "Hívás" gombot. És ebből alakult ki. Ha így használja az ember a környezetem hívásozik. Ha rendeesen felhív valakit( igazából itt is hívás van) az pedig a telefonálás.

2019. aug. 15. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
100%
Ez nekem is uj.Pedig en is fiatal gyerek vagyok.
2019. aug. 15. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
100%

Sose hallottam.

Mondjuk én idősebb vagyok, de van két tizenéves kamasz rokonom, ők se használják.

2019. aug. 15. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
79%

#14-esnél a pont. Pl. messengeren is "hanghívás" és "videóhívás" van. Gondolom azért mondják így, mert nem a telefonszámláról veszi le a mobilhívás árát, hanem nettel megy a dolog, ami wifivel mondjuk ingyenes.

27 vagyok, de egy csomó embertől hallottam már a szót.

2019. aug. 15. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
100%
Én sem hallottam még soha. De alapvetően jogos is lehet a megnevezés, ha hanghívás, videóhívás van éppen és nem klasszikus telefonálás.
2019. aug. 15. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
91%
Ezt még életemben nem hallottam. Mondjuk szerintem ez még mindig jobb mint az, mikor véletlenszerűen angol szavakkal tömik tele a mondatukat, vagy nem használnak ékezetet. Na de hogy választ is adjak, épp azért "hívásoznak", amiért az általam említett dolgokat is megteszik. Lusták a megfelelő szavak megtanulására, és azok használatára. Helyette inkább azt mondják, hogy ez így menő, és máris pozitívumként kezelnek egy negatív dolgot.
2019. aug. 15. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
Én egyszer beléptem egy facebookos ibff-es csoportba (ami egyébként egy nagyon furcsa és sötét hely, elég sok idióta van ott), és ott láttam csak párszor, hogy "szeress hívásozni".
2019. aug. 15. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!