Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy tudnak súlyosan elhízni...

Hogy tudnak súlyosan elhízni emberek?

Figyelt kérdés
Ha nem betegségről van szó. Én magam az utóbbi időben kezdtem csak el mozogni, amúgymeg eddigi életem során soha, iskola után mindig jöttem haza, ültem, feküdtem, munka sem olyan, ahol "testedzenék" nyolc órán át, nagy adagokat ettem, ünnepekkor aztán főleg, minden nap hányni akartam már, az emésztésem elég rossz, és még így sem vagyok rémesen elhízott. Van rajtam felesleg, nem aprócska, de nem értem, hogy ha nem betegség játszik közre, hogy tudnak annyira elhízni korombeliek, hogy a szék is felüvöltsön amikor ráülnek?
2019. aug. 18. 20:23
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Hat pedig latod hogy sikerul

Mas testalkat,annyi a kulcs

En sem tudnek 80kilo fole hizni akarmennyit is eszek. Mas meg akar 140kiloig is eltud menni

2019. aug. 18. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A genetika is közrejátszik ebben, meg hát nyilván az, hogy a legtöbb elhízott ember minősíthetetlen kajákat és italokat visz be a szervezetébe napi szinten nagy mennyiségben és ehhez társul a mozgásszegény életmód.

Van olyan ember is, aki bármennyit eszik, még se marad meg rajta, ez nyilván anyagcseréjének köszönhető, ami nem kimondottan jó értelmű ebben az esetben.

2019. aug. 18. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Több oka lehet...genetikai okai is vannak, bár azok is szeretik a genetikára fogni a súlyukat, akik amúgy zabálnak rendesen...

Másrészt testalkat kérdése, az endomorf emberek könnyen híznak, az ektomorf emberek kevésbé.

És persze ott a táplálkozás kérdése is: aki sokat eszik egészségtelen ételekből, azok akkor is elhíznak, ha amúgy nem endomorf alkatúak.

Ha pedig betegségről van szó, hormon-problémák okozhatnak elhízást (Cushing-tünetegyüttes).

2019. aug. 18. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

"Van rajtam felesleg, nem aprócska" Más meg téged lát érthetetlenül kövérnek. Nem kötekedésből írom. Amikor 60 kilós voltam többször lekövéreztek, pedig hetente 3xmásfél órát edzettem. Komolyan.

Amúgy nem nehéz elhízni észrevétlenül.

Nekem volt egy nagyon depresszív időszakom, amikor éjszakáztam, alkoholt ittam, és 3-4 órákat aludtam, úgy mentem dolgozni. A kialvatlanság, másnaposság miatt szénhidrátéhségem lett, az emésztésem összezavarodott. A pia meg rátett egy lapáttal. Akkor olyan sörhasat növesztettem, amit a mai napig nem tudok ledolgozni. Aztán egyszer csak azon kaptam meg, hogy 3 számmal nagyobb ruhák kellenek, és mivel a legtöbb ruhám elasztikus volt, mindig a mosásra fogtam, hogy összementek.

Egy idióta voltam ennyi.

2019. aug. 18. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én úgy, hogy konkrétan az autóig sétálok vagy itthon vagyok, ha suliba jártam akkor is addig köröztem még nem találtam a suli előtt parkoló, tesiből felmentettetem magam, és csokikat ettem mert élettelen vagyok. Eredménye: 124 kiló 175 magasság. És nem vagyok még cukorbeteg pedig 4 éve vagyok így és előtte meg nyaranta 20 majd 30 kilókat híztam.
2019. aug. 18. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Sajnos sokaknak lelki eredetű is az elhízása, depressziósak, emiatt esznek, van aki stressz-evő, vagy a kaja amolyan pótlék, mert jó érzés finomat enni. Ezekben a lelkiállapotokban amúgy is elhagyja magát az embern, észre sem veszi sokáig hogy mekkorára hízott.

Mozogni-egészségesen enni meg nem megy egyik pillanatról a másikra, hatalmas lelkierő és önuralom kell hozzá, egy lelkibeteg ember ezeket nem fogja kirángatni a farzsebéből.

Azt, hogy valaki hogyan tud 120-160-200 kilósra felhízni én sem értem, de ettől sajnos van ilyen.


Van egyébként egy barátom, a srác mindig is sportolt és egészségesen élt, aztán kialakult nála egy aljas betegség, szteroidokat kapott, kórházban volt, műtötték, mesterséges kóma, közben jó kis cukorbetegség is kialakult nála, a hormonhaztartasa tönkrement és ezek miatt rettenetesen meghízott. De legalább életben van, remélem egyszer le tud majd fogyni.

2019. aug. 19. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ezen én is gondolkoztam, és általában betegségről van szó, esetleeg fölöslegesen szedett hormonról. Én pl. fogamzásgátló alatt nem tudtam fogyni, pedig szerettem volna, most már fejlődöm, így, hogy nem szedem. Bár tény, hogy akkor sem volt rajtam hú de nagy fölösleg, de volt akkora, hogy zavarjon.
2019. aug. 19. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!