Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az, hogy a legfeljeb...

Miért van az, hogy a legfeljebb szakmunkás végzettségű emberek jelentős része szerint a szellemi munka az nem munka?

Figyelt kérdés

Akikkel eddig találkoztam legfeljebb szakmunkás végzettségű emberekkel Ők rendszerint a szellemi munkát nem tartották munkának (ritka kivételektől eltekintve). Például apától folyton megkapom azt a letolást, hogy a programozás és a Wikipédia-szerkesztés az nem munka, miért nem dolgozok inkább... :-/ (A Wikipédia-szerkesztés miatt pláne azért kapom meg a letoltás, mert azért nem kapok pénzt és azt azért nem tartja munkának. Ezek szerint az önkéntes munkát nem tarja munkának, érdekes...)


Miért van az, hogy a szakmunkások szerint a szellemi munka nem munka? Egyikük sem képes értelmesnek mondható indoklást adni arra, hogy a szellemi munka szerintük miért nem munka, csak annyit képesek válaszoként odabökni, mint például "az akkor sem munka" vagy, hogy "egész nap ülni és gépezni az nem munka" (De, ha vannak, akik ezzel pénzt csinálnak és/vagy értéket állítanak elő vele, akkor miért ne lehetne munka?). Valakinek sikerült már valakiből érdemleges választ kicsikarnia miért nem számít a szellemi munka munkának?)

(Ha ennyire nem munka nekik ez, akkor nem is értem miért nem mentek el valami olyan páylára, ahol kamatoztathatják kimagasló szellemi értelmüket... Biztos degeszre kereshetnék magukat a szellemi tevékenységükkel, ha ez ennyire nem munka nekik.)



2019. aug. 18. 10:10
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
87%
Az informatika tipikusan olyanoknak való akik testileg nem erősek de agyilag igen. Mert oda kell ész. Egésznap ülni egy számítógép előtt szerintem baromi unalmas.
2019. aug. 18. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
93%

Azért, mert nem is tudják elképzelni, hogy mit lehet ülni egy számítógép előtt egész nap, mikor csak oda kell menni megfogni az a valamit, megpiszkálni és kész a munka. Egyszerűen el sem tudják képzelni.


Mondjuk az önkéntes munkát/hobbit, ami szintén szellemi nem keverném ide. Lásd wikipédia

2019. aug. 18. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
19%

Azért, mert nekik más a munka fogalma és az alapján igazuk is van.

Tényleg nem lehet összekeverni egy betonkeverést a programozással, mert az egyik elég nehéz fizikai tevékenység, a másik meg ebből a szempontból nézve csak bohóckodás.

2019. aug. 18. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
15%
Ugyanezt gondolom. Véleményem: munka, oké, de ha te annyira hanyagolod magad,hogy egy kalapácsot se tudsz felemelni,akkor te férfi vagy? (Már bocs) Már nem azért,de ha majd egy nő nyit ki neked egy vizes palackot , mert te nem birod kinyitni,az elég gáz lesz. Szellemi munka , igen. Csak az az ember aki kidolgozza a lelkét egy nap(ehhez nem kell ész?,nem mindegy hogy bizonyos szakmákban mit csinálsz és hogy, igenis a szakmák között sok olyan van,ami maximális odafigyelest,szellemi erőt IS igénybe vesz) az kap 10 forintot, tehát szellemi munka mellett fizikait is végez,míg egy pali aki 8órát a gép előtt ül kap 10000-et. Gusztustalan. Mintha a szakmáknál nem kellene gondolkozni,szellemi munkát végezni,hanem eszetlenül azt csinálni,amit mondanak. Gép előtt ülni egyszerűbb, egyetlen izmod se moccan meg. Dolgozni egy olyan szakmában,ahol preciznek,okosnak kell lenni, ott mind kettőt kell.
2019. aug. 18. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
80%
#4: Egy hiba van a gondolatmenetedben. A szellemi munkák nagy részéhez sokkal nagyobb odafigyelés, agyi kapacitás kell, mint a fizikai munkák nagy részéhez...
2019. aug. 18. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
25%

"Mintha a szakmáknál nem kellene gondolkozni,szellemi munkát végezni,ha"


Persze, ez meg a másik, amikor a sok agyatlan azt hiszi, hogy egy szakmunkás nem végez szellemi munkát.

Van egy olyan érzésem, hogy egy asztalosnak több gógyi kell a bútor tervezéshez, mint neked a Wikipédia kattingatáshoz, amitől úgy oda vagy :D

Imádom amikor a sok Excel huszár elhiszi magáról, hogy mekkora agytröszt, főleg, hogy ért a fénymásolóhoz is.

2019. aug. 18. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 A kérdező kommentje:

A szakmunkát én tisztelem és munkának tartom... Azonban a másik oldalról ez valahogy nem történik meg.


Amúgy... Szoktam fizikai tevékenységet végezni, szóval nem kell segítség a vizes palack kinyitásában. :D (Járok karate edzésre, szerintem kellően megterhelő, ha tényleg normálisan csinálja az ember. + Ház körüli fizikai munkákat is végzek, például fűnyírás (tudom, ez nem annyira megterhelő). De kellett már dolgozzak diákmunkásként kastélyfelújításnál, ahol a betonkeverésnél segédkeztem, illetve csináltam árokpucolást is 40C°-s melegben.)

2019. aug. 18. 10:30
 8/31 anonim ***** válasza:
82%

Akkor nem értelek?

Ők azt nézik, hogy mennyire megterhelő egy munka.

2019. aug. 18. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonymousreview60 ***** válasza:
89%

#2: +1

És: 2. Mivel a szellemi fáradtságot nem ismerik, nem értik, zavarja őket, hogy látszólag munka nélkül is lehet pénzt kapni.

3. Nem bírtak ésszel idáig jutni, és ez is zavarja őket.

2019. aug. 18. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
100%
és ez fordtva nincs így? a szellemi munkások nem lenézik a fizikai meg a sori munkásokat? dehogynem ld biodroidozás stb.
2019. aug. 18. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!