Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hisztek abban, hogy a sorsunk...

Hisztek abban, hogy a sorsunk előre meg van írva?

Figyelt kérdés
2019. aug. 19. 12:53
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
0%
Mi alakítjuk èletünket. Nincs semmilyen sors.
2019. aug. 19. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenűl az ezo rovatban van a kérdés helye.


Mint korábbi válaszomból és könyvajánlómból látszik, a kérdés a tudományok oldaláról is megközelíthető.


Kérdező, ha érdekel a téma, és relatíve jó vagy metekból, fizikából, szerezd be, nagyon fogod élvezni. De lehet, hogy lesz olyan oldal, amin órákat kell majd gondolkodnod, mire leesik a tantusz... De megsúgom, nekem is volt, hogy egy bekezdésen egy órát kellett agyalnom. :)

2019. aug. 19. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:
#10: Miért lenne ostoba bárki is attól mert hisz valamiben? Inkább az az ostoba aki ilyen undorítóan ír másokról. Menj innen ha nem tetszik valami, senki nem kényszerített, hogy válaszolj. És nem azzal van bajom, ha valaki leírja, hogy nem hisz ebben. Le se pontozok senkit. Hiszen ez a kérdés... De én sem bántottam meg senkit szerintem.
2019. aug. 19. 14:26
 14/23 A kérdező kommentje:

#12: Köszönöm szépen! Mindenképpen utánanézek! A héten szabin vagyok,kár, hogy nem haramabb jött az ajánló :)


Egyébként akik biztosak benne, hogy nincs sors, ők miért állítják ilyen biztosan?

2019. aug. 19. 14:28
 15/23 anonim ***** válasza:
2019. aug. 19. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

Szívesen! Itt:


[link]


Találtam is egyet korrektnek mondható áron.

2019. aug. 19. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

Előre bocsátom, már 50 elmúltam. Tehát: én inkább a véletlenek összjátékában hiszek. Ha jobban tanulok, akkor nem sima gépíróiskolában folytatom a tanulmányaimat. Ha nem estin folytatom a közgazdaságit, akkor soha életemben nem találkozom azzal a lánnyal, aki elhív egy kis faluba hozzájuk vendégségbe, ahol épp akkor hétvégén van egy bál. Ha nem megyek el, akkor soha nem ismerem meg a későbbi férjem, akivel lett két közös gyerekünk. Ő ráadásul nem is akart a bálba menni, mert fáradt volt. Szerencsék, vagy szerencsétlenségek összjátéka alakítja az életünket. Az, hogy mi van előre megírva, azt még senki nem bizonyította. Se a tényt, se az ellenkezőjét. A sorsszerűségben hiszek, az, hogy mindez előre megvan írva a nagykönyvben, abban nem.

Kisregényt tudnék írni, mennyivel másképp is alakulhatott volna az életem. Tudom, mi lett volna velem? Nem. Hát kb. ennyi.

2019. aug. 19. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
Igen is, meg nem is. Igen, ha követjük a régi beidegződések útját, és nem változtatunk rajta. Nem, ha felismerjük a hibáinkat, és változtatunk rajta.
2019. aug. 19. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
Nem
2019. aug. 19. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
35%
Igen, hiszek benne. Kezdve attól, hogy gyenge fizikumúnak születtem és betegség miatt nem is tudtam erősödni. Ki lettem közösítve az emberek által, akármennyire is próbáltam nyitott lenni. Akármibe belefogtam mindig jött egy nem várt akadály, ami olyan igazi Murphy-sen tönkretett mindent. Érdekes, hogy a makk egészséges szüleim is az egyetemi tanulmányaim utolsó évében rokkantak le, amikor már minden klappolt volna és kezdett egyenesbe jönni az életem. Minden bajt szinte előre meg tudok most már érezni olyan igazi deja vu szerűen és legalább felkészülni a következményekre hamár megakadályozni nem tudom. Nézze meg mindenki a Végső Állomás filmeket. Picit lehet butácska, de nagyon adja magát a sztori. Amúgy honnan tudja más, hogy nem egy szimulációban élünk? Rengeteg tudományos sci-fi teória kering ezen téma körül és korántsem elképzelhetetlen, hogy egy előre megírt forgatókönyv nélkül zajlik a földi élet, miközben az univerzum baromi nagy millió exobolygóval és lehetséges életformával, aminek a fejlettségéről semmit nem tudunk, ahogy azt se, hogy nem-e vagyunk egy általuk kontrollált civilizáció.
2019. aug. 19. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!