Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért pont az az ember fordult...

Miért pont az az ember fordult ellenem akinek segítettem munkát találni?

Figyelt kérdés

Van egy haverom vagy inkább már csak volt, akit még jó pár évvel ezelőtt beajánlottam ahhoz a céghez ahol én dolgozok.


A múlt hónapban felkínálták a lehetőséget arra mindkettőnknek hogy egyikünk magasabb pozícióba kerüljön.

Azóta ahol tud keresztbe tesz nekem. Ha látja a főnököt pont előtte hoz fel piti hibákat, hogy hogy-hogy nem vettem észre meg nem igaz mennyire figyelmetlen vagyok.

De ezt pont úgy hogy tuti mindenki figyeljen. Múlt héten munkaidő végén megvártam a kijáratnál és megkérdeztem mi az isten baja van velem , hogy állandóan hátbaszúr.


Erre annyi volt a válasza , hogy nem teher arról , hogy béna vagyok dolgokhoz. Ezt mikor kimondta legszívesebben pofán nyomtam volna. Teljesen elvagyok szomorodva, hogy pusztán egy pozícióért képes már olyan helyzetekbe hozni ,hogy csak szarul jövök ki belőle. Pedig annak idején mennyit győzködtem a főnököt , hogy vegyék fel mert szüksége van munkára. És most ott vagyok , hogy lassan az állásom is kérdéses a jövőre nézve.


A szerény kis sráccból egy beképzelt senki lett...

Szerintetek mit csináljak vele? Egyetlen egy okot nem adtam arra, hogy ilyen legyen velem.


2019. aug. 20. 18:26
 1/5 anonim ***** válasza:
50%

A maga gusztustalan módján intézi az ügyeit.

Sajnos farkas törvények vannak pénzben,üzletben SOHA nincs barátság.

Ha kell akkor vágj vissza de okosan.

2019. aug. 20. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Jelenleg tanácstalan vagyok, de az biztos, hogy kiváló tanulólecke ez nekem. Ezentúl akárki akármilyen kedves velem ilyen téren inkább azt fogom mondani , hogy oldja meg mindenki a saját baját.
2019. aug. 20. 19:18
 3/5 anonim ***** válasza:
50%

Pontosan kérdező,üzletben mindig csak a saját hasznunk a fontos.

Nincs barátság soha nem is volt.


Akkezdet Phiai is ènekli: ,,Mindenki oldja meg a maga gondját,ha nem találja a vak a botját".


Erősebb kutya b_szik ez mindig igaz.

2019. aug. 20. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
50%

Nem mondom,hogy ez igazságos de ez ilyen sajnos.

Az emberek mindig hasznot akarnak másokból,ez emberi dolog.

Amìg èrtèked adunk egymásnak addig hepi de amint èrdekek ütköznek életbe lép a farkastörvény.


Mindenki a ,,javadat" akarja,de szó szerint.

2019. aug. 20. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Vree ***** válasza:

#2 ez hülyeség.

És #1-3-4-et (ugyanaz a srác) is pofán kéne bxni, hogy terjeszti ezt az “igen, az emberek rohadtak, te is taposs mindenki arcára” röhejes ökörséget.

Ha olyan hülye vagy, hogy elkezdesz sírni, hogy te is rohadt leszel mindenkivel, gratulálok. Egy picsogó kisgyerek vagy, akinek az erkölcse az első bökésre összeomlik.


Most az eddigi válaszokat félretéve, az eredeti (jó) kérdésre válaszolva:


Én tuti eléállnék és megkérdezném, hogy ő most akkor rosszal fizeti vissza a jót? és higy szerinte ez rendben van-e. Rámutatnék, hogy ő kényszerít rá, hogy ellenséged legyen akaratod ellenére, de ha muszáj, akkor te se fogod ám hagyni magad. Ráijesztenék egy kicsit, hogy rájöjjön, nem okos velem újat húznia.


Az a helyzet, hogy amikor valaki nagyon akar valamit, könnyen esik túlzásokba, elfeledkezik magáról, elszalad vele a ló, megenged magának olyasmit a barátaival szemben, amit nem lenne szabad. Ilyenkor nem árt egy hidegzuhany, egy emlékeztető, hogy az ismerősök, és a tágabb társadalom nem bánik kedvesen az árulókkal. Te számtalan módon visszavághatnal, akár csak azzal, hogy közkinccsé teszed a viselkedését. NE tedd ezt ténylegesen persze, az ilyen torzsalkodás nem tudható, kire üt vissza. De villantsd fel és éreztesd, hogy a jóindulatod eljátszásának komoly ára, kockázata lehet a számára, ha nem hagy fel vele. Nem csak tőled, de az emberektől úgy általában. Szerinted pl. a pozit megkapná, ha elhíresztelnéd, hogy hogyan bánt veled? NE tedd ezt, csak említsd meg, hogy észrevegye magát, meég az is lehet, hogy ő kér bocsánatot tőled.


Hogy ki jogosult a pozícióra az más téma, ami független a haverságotoktól. Nyilván az a cég érdeke, hogy a jobb embert találják meg. Ezt el kell fogadni akkor is ha nem rád esik a választás, hiába vagy te ott régebben. De az biztos, hogy én főnökként hátbadöfős embert nem választanék.


Ami meg ezt a “soha nem segítek többé senkinek” baromságot illeti, felejtsd már el, nem egyetlen sxggfej miatt kéne neked is azzá válnod. De a barátaidat figyelmesebben válogathatod meg esetleg.

2019. aug. 26. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!