Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi lehet az oka, és milyen...

Mi lehet az oka, és milyen tulajdonságra vall, ha egy ember minden leírt mondatában többször is három ponttal választja el a szavakat egymástól teljesen fölöslegesen?

Figyelt kérdés

A mondatok végére sem egy pontot tesz, és ez rendkívül szaggatottá teszi a mondanivalóját.

Egy példa: "Azt gondoltam... hogy megnézem... belűlről is... ezt a házat... Mert kívülről... nagyon szépnek... látszik..."

Egy teljesen egyszerű, hétkönapi mondat, miért teszi ki az egészen mást jelző három pontot?

Valami lelki zavarra mutathat ez az írásmód?

Mit akarhat valaki ezzel kihangsúlyozni?



2017. aug. 16. 10:22
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

én elég gyakran írok így, de azért nem ilyen szinten

nálam akkor jellemző amikor kicsit áttérek más témára, vagy nem annyira szorosan kötődik az előző részhez

nálam ez megszokás, itt pont nem jött úgy :D

2017. aug. 16. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Én is elég gyakran használom a hármaspontot, de annak mindig valami oka van, általában a "nyitva hagyott" mondatok végén.

De az ismerősöm állandóan így ír, és nem merem megkérdezni tőle az okát, mert esetleg megsértődne. (Nem barát, csak távoli ismerős.)

De nem értem, mi oka lehet ilyen mértékban visszaélni ezzel az írásjellel, és őszintén kíváncsi vagyok, mit takarhat ez a fajta halmozás.

2017. aug. 16. 10:59
 3/5 anonim ***** válasza:
Érdekes :D ..én is használom az általatok említett módokon,de itt?? Mondjuk szünet, h háromszor képzeld el az adott szavak mögötti tartalmat :D Valószínűleg nem ez van mögötte, de jó játék
2017. aug. 16. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én ezt idősebb embereknél vettem észre.

Másik kedvencem amikor 25 pontot tesz egy mondat után,mert az olyan jó móka :'D

Amúgy nem tudom...talán csak keresi a szavakat vagy egy hülye berögződés.

Szerintem ha finoman rákérdezel biztos nem fog megsértődni :)

2017. aug. 18. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha pszichológiai probléma, akkor én kényszerbetegségre gondolnék. De csak ez alapján nem lehet diagnosztizálni, szóval ez egy nagyon merész gondolat. Valószínűbb hogy egyszerűen csak ez a szokása, így érzi jónak, nem kell, hogy feltétlen valami problémára utaljon.
2017. aug. 18. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!