Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Meg lehetne oldani a raccsolást?

Meg lehetne oldani a raccsolást?

Figyelt kérdés
Most megyek 9. osztályba és nem tudom kimondani az r betűt. Úgyértem fél éve sikerült magamtól megpergetnem és tudom is hogy kell, csak szavakban nem tudom használni mert akkor így megakadok.. De a pörgés megvan. Most tervezek elmenni logopédushoz mert már elég idegesítő. Szerintetek hány hónap alatt tudom megtanulni?
2019. aug. 21. 14:27
 1/6 anonim ***** válasza:
71%

Az öcsém beszedhibas volt, kb 20 betűvel voltak gondjai és kiskorban el lett kezdve a logopédiai "kezelés", és ha jól emlékszem kb 2 év alatt az egész megvolt neki, az utolsó volt az R betű, szerintem néhány hónap alatt meg lehet csinálni rendszeres gyakorlással.

De ez csak tipp, lehet hogy tévedek.

2019. aug. 21. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én óvodában jártam logopédushoz ugyanezzel. Már nem emlékszem pontosan, hogy meddig tartott, mire sikerült kimondanom, de minimum fél évbe beletelt. Vegyük figyelembe, hogy te már nagyobb vagy, szóval szerintem hamarabb is sikerülni fog, főleg, ha a pergetés megy ;) addigis otthon próbálkozhatsz pl r kezdetű szavakat kimondani, onnan már csak egy lépés a szó közepén levő r-ek kimondása
2019. aug. 21. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Szoktam gyakorolni ha egyedül vagyok.
2019. aug. 21. 15:10
 4/6 anonim ***** válasza:
0%
Kéhlek szépen, ne foglalkozz vele! Inkább szehezz egy monoklit, és téged ünnepel az egész iskola!
2019. aug. 21. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
#4 Életed poénja, btw senki sem foglalkozik azzal hogy nem tudom kimondani. Csak engem idegesít. És nem H-betűt mondok helyette hanem nyelvcsapból képzem.
2019. aug. 21. 16:22
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem tudom mennyire aktuális, de nekem 0-ról megtanulni az r-t 2 hónap volt, elsős koromban.

Egy ideig minden príma volt, de szerintem én is raccsolok egy picit, mert bár kiejteni ki tudom, de nagyon röviden és harapva (ezért angolon úgy tűnik, mintha pedánskodnék, pedig csak beszédhiba😂)

Egyébként szerintem ez egész jó szexepil is lehet. Egyik osztálytársam esete elég feltűnő, de szerintem tök aranyos, ahogy beszél.😇

Ha szakemberhez fordulsz, valamennyit biztos tud segíteni, de mivel én sem beszélek tökéletesen, így nem tudom azt mondani, hogy biztos megszabadulsz a raccsolásodtól.😅

2019. okt. 10. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!