Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Számotokra milyen az ideális...

Számotokra milyen az ideális albérlő - azon kívül természetesen, hogy mindig időben fizet?

Figyelt kérdés

2019. aug. 22. 22:16
 1/6 anonim ***** válasza:
97%

Olyan mint én :D


Amúgy viccet félre téve:


Csendes, nyugodt, kultúrált. Nem rendez házibulikat, nem hív át 50 embert hétvégente, nem miatta fognak hívogatni a szomszédok esténként. Nem azt mondom, hogy remete legyen, vagy ne éljen társasági életet, de a lakás elsődleges célja a "lakás" és nem a (folyamatos) szórakozás.


Rendben tartja a környezetét, igényes. Nem amortizálja kelleténél jobban a lakást. Persze akadnak hibák, balesetek, de nem mindegy hogy a falat kell újra festeni utána, vagy komplett felújítás szükséges csótány és poloska írtással.

2019. aug. 22. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Egyébiránt azért kérdeztem, mert az unokámmal lakáskeresésben vagyunk, és szerettem volna előzőlegesen felmérni, hogy milyen esélyeink lehetnek arra, hogy megfelelünk az általános elvárásoknak, ha a korosztálybeli összetételünk nem is tesz minket vonzó választássá, legalább tulajdonságok szintjén.

2019. aug. 23. 00:39
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Minket kedvel a lakás tulajdonosa.


Óvjuk a lakás állapotát, nagyobb problémákat jelezzük, amit tudunk kijavítunk. Időben fizetünk, betartjuk a szerződésben foglaltakat és a házirendet (társasház), kulturáltan élünk.

2019. aug. 23. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Olyan aki betartja a szerzodesben foglaltakat (legkritikusabb pontok a valami elromlik/elrontottuk szerintem: en alberlo voltam, ha barmi tortent ami halaszthatatlan volt csotores/dugulas/huto/mosogep lerobbanasa AZONNAL ERTESITETTEM a foberlot, kisebb problemakkal pl fuggony kicsit leszakadt, polc megereszkedett...csak fizeteskor es ez utobbiakat javitottuk mi tobbinel mielott barmit javittatunk megkerdeztuk hogy legyen...) - azaz a jo alberlo nem megy bele visszas es vitas helyzetekbe, es korrektul szol ha gond van.

Betartja a tarsashaz hazirendjet (ez ha lakotelepi vagy egyeb tobblakasos haztombben van az alberlet jon elo): ezek altalaban a lepcsohaz bejaratanal vannak kifiggesztve ha nincsen meg kell kerni a foberlot ha tudja szerezze meg, de alapbol.olyanok szoktak benne lennei hogy este 8/9/10 utan nem lehet zajongani hetvegen akkor lehet furni ha elotte jelzed a szomszedoknak stb. Azaz evidens dolgok, amiket udvarias emberek alapbol betartanak.


Amik meg fontosak:

-tisztan es rendezetten tartsak az alberletet

-ne dohanyozzanak

-szelloztessenek rendszeresen

-szomszedokkal ne akadjon problemajuk (pl. koszonjenek, ne rendezzenek hazibulit elozetes megegyezes nelkul vagyne uvoltessek folyamatosan a tevet, ha a szomsze d neni szol hogy hangosan trappolnak a lepcsohazban, akkor ha nem is igy van se ugassanak vissza neki...)

-idoben szoljanak ha el akarnak menni

- ha erkezik valami postan/vagy postas valamit kezbesitene a foberlonek akkor azonnal szoljanak (pl HA AJANLOTT kuldemenyrol ertesites jott en lefotoztam es kuldtem is azonnal a foberlonek;)


Altalaban a szimpatia nagyon mervado es az hogy amit a foberlo elmond hogy o igy vagy ugy szeretne arra bologasson az alberlo es utana valoban ugy is csinaljam termeszetesen a szerzodes ezert fontos es annak minden pontjat at kell nezni es ha nem erteto vagy nincs egyetertes, akkor azt pontositani kell es ugy alairni. Ha meg kapasbol butasagokat vagy nagyon gaz dolgokat ker a foberlo, akkor egyszeruen nem kell ragaszkodni ahhoz az alberlethez.

2019. aug. 24. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Becsületes, korrekt. Értékeli és vigyázz a lakás állapotára.
2019. aug. 24. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Munkahelye van és abból fizeti az albérletet, ezért megbecsüli azt a lakást, amit bérel.

Nincs otthon mindíg, mert dolgozni jár el, mint minden becsületes ember.

Így még véletlenűlbul is kevesebb kárt okoz, de időben tud fizetni, mert van miből.

2019. aug. 25. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!