Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti hogy büntetnétek azokat az...

Ti hogy büntetnétek azokat az embereket, akik az utcán eldobják a cigicsikket, beletapossák a földbe vagy a járdába, és nem képesek elmenni a legközelebbi kukáig, hogy abba dobják bele?

Figyelt kérdés

2019. aug. 27. 15:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
78%
Magasabb pénzbüntetéssel, mint most, mondjuk egy csikk 20 ezer forintnál kezdődne. Ugyanakkor szerintem a szemetelést generálisan szigorúbban kéne szankcionálni, magas összegű bírságokkal.
2019. aug. 27. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Én sehogy, majd az állam megbünteti. Van már rá törvény, csak jobban be kéne tartatni.
2019. aug. 27. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
26%

Pénzbírsággal.


Maga az, hogy eldobja a csikket és eltapossa, nem zavar engem, bár nem tartom szép dolognak.


Ami nagyon idegesít, amikor valaki csak lebaxxa a földre az égő cigaretta csikket. Pl arra menne egy kutyás és nem venné észre és a kutyája belelépne vagy az én kutyáim lépnének bele, az nem lenne egy csodálatos élmény... :(

2019. aug. 27. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Egy ilyenbe belerakni 24 órára, plusz szépen a nyakukba akasztani egy táblát amire az van írva hogy: "Hitvány szemetelő csőcselék"



[link]

2019. aug. 27. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
49%
Az emberek nem csak a csikket dobják el, tehát nem a dohányosok szemetelnek egyedül. A másfajta szemét nem szúrja a szemed?
2019. aug. 27. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
66%
Ha látnám a szitut, akkor megkérdezném tőle, hogy kér-e cigit. Épp akkor nem, így későbbre adnék neki egyet. Átadom, majd mondom, hogy cserébe vedd fel az előbb eldobottat.
2019. aug. 27. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Sok embernek legszívesebben beborítanék egy konténer szemetet a lakása közepébe. Amúgy meg ahgy írják, baromi magas pénzbírság, rögtön nem lenne eldobálva.
2019. aug. 27. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
74%
Úgy, ahogy azokat, akik nem szedik össze a kutyájuk után a csomagot, vagy akik szemetelnek, vizelnek az utcán (péntek, szombat este sok ilyet látni a belvárosban). Vagy úgy, ahogy azokat akik eldobálják a sörösüveget.
2019. aug. 27. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Igazából most is bírságolhatnak a szemetelésért, nem a büntetés enyhesége a probléma, hanem az hogy ezt nem lehet felügyelni, nincs minden sarkon, rendőr, de ha épp arra jár egy akkor se biztos hogy épp a szemetelő felé néz, de ha még épp arra is néz és látja hogy szemetelt, akkor se biztos hogy sok rendőrnek kedve van konfliktusba keveredni egy cigicsikk vagy egy rágópapír miatt. Nem a büntetés mértékével van a baj, hanem azzal hogy ezt nem lehet kordában tartani, rendesen meg kellene nevelni az embereket még fiatal korukban, hogy ne szemeteljenek és akkor nem lepné a szemét az utcákat. A szemetelés voltaképpen felügyelhetetlen, ezért kellene inkább a megelőzésre törekedni, csakhát... a szüléshez nem kell jogosítvány...
2019. aug. 27. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Voltál már vasárnap reggel a Margitszigeten futni? Szeméthegyek mindenhol... de nagy általánosságban kb. mindenki beleszarik az egészbe. Én a dohányos ismerőseim után is felszedtem a csikket meg próbáltam nevelni őket. Én legalább duplajára emelném minden dohányáru árát, és több közteressel csakis ezt ellenőriztetném.
2019. szept. 7. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!