Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Milyen lehet teljes önellátásb...

Milyen lehet teljes önellátásban, konténerházban élni egy elszigetelt hegyvidéki faluban 50 km-re a legközelebbi "várostól"?

Figyelt kérdés

A székelyföldi Egerszék-ről (Eghersec) beszélek. Kis falu a Kárpátokban, Csíkszentmárton 50 km, nagyobb város 100+ km.


Csak földúton közelíthető meg, télen az út járhatatlan.

Orvos, fogorvos, hasonlók nincsenek. Boltok sem.


Jelenleg nagyvárosban élek, de el akarok költözni, léehetőleg teljes elszigeteltségben szeretnék élni (nem kell se áram, se gáz, se vízvezeték), távol a sok konzumidióta embertől, úgy, hogy még nyomokban se érintkezzek a civilizációval.


A szutyok budapesti lakásom eladom, az ár töredékéből veszek egy lakó konténert.


Ez megoldható lenne?



2018. jún. 16. 00:33
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
88%

Inkább kibérelnék egy évre ott egy házat, mert ha nem jön be a remetelét, akkor nem sűrűn költözöl vissza Bp-re.


Erdélyi vagy?

2018. jún. 16. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Sajnos nem vagyok erdélyi, bp-n születtem, a belvárosban éltem sajnos. Anyámék se rajongtak annyira pestért, ezért vettünk Solymáron egy kis házat.

A Buda hg és a Pilis miatt Solymár már szép környék, de még mindig iszonyúan zsúfolt, főleg hogy agglomeráció. Sajnos emiatt ez sem tetszik. Iszonyatos forgalom, zaj, zúgás és még a kirándulóhelyeken is tömeg van :(


Most van egy lakás a belvárosban plusz a solymári régi 1 szobás ház.



Nemrég láttam ezt a filmet: https://www.youtube.com/watch?v=WCQFEWM31i0

Ez Csinódról szól, ez az a környék, Egerszék pedig Csinód mellett van, csak az még elszigelteltebb.

Interjúvoltak benne egy 10 év körüli kisfiút, aki soha nem nézett még tévét.


Szóval igen, oda akarnék menni.

2018. jún. 16. 01:25
 3/16 anonim ***** válasza:
91%
Díjazom az ilyen ötleteket,én is szívesen lennék távol emberektől,civilizációtól.De.Ilyenbe mégse mennék bele.Főleg egyedül nem.50 km-re mindentől,mindenkitől,senki sehol,az nagyon sok.Tegyük fel nincs kocsi,nincs ló,ha vmi gond van gyalogolsz 50km-t ? Gondolom akkor telefon se,értesíteni se lehetne senkit.Megbotlasz a küszöbben,ott fogsz feküdni,mert eltörött valamid,és éhen-szomjan halsz mert nem tudsz felkelni ? Belegondoltál hasonló dolgokba ? És ezer egy ilyen van.A helyedben elszeparálnám magam önfenntartó módon,de olyan helyen,ami közel is van az élethez.
2018. jún. 16. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
89%

Tételezzük fel, hogy elmész a világ végére egy kis konténerbe lakni. Ott nem lesz wifi. Kell egy kocsi, hogy a boltba el tudj menni kajáért. Ha teljesen önellátó akarsz lenni akkor meg kell tanulnod gazdálkodni. Például csirkéket tartasz. El tudod vágni a nyakát? Esetleg egy disznót le tudsz vágni. Ha vega vagy akkor meg kenyeret tudsz sütni?

Szépen hangzik hogy elmész valahová önellátó életmódot élni. De mielőtt ezt megléped próbáld ki, mert így elkerülhetsz egy pofáraesést.

2018. jún. 16. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
79%

Jó ez az önellátó dolog, de már ott megbukott az elméleted, hogy konténerházban szeretnél élni.

Ugye a konténer csak egy fémdoboz, ami nyáron felforrósodik, télen meg lehűlt. Lehetetlenség abban megélni.

2018. jún. 16. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
82%

Ha tenyleg megcsinalob szolj, ha szeretned en is tarsulnak egy rovid idore, kipro alnam milyen is a semmi kozepen lakni. En is erdelyi vagyok, nem is lakom olyan messze Csik kornyeketol.

Lany vagy fiu vagy?

2018. jún. 16. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
87%
Hasonlón már én is gondolkodtam, kicsiben ki is próbálhattam egy rokonom által, de mivel van egy gondom, emiatt nem megoldható. Részedről szerintem menne, csak vedd tényleg figyelembe, hogy amit megszoktál, hogy megvan a nagyvárosi élet által (doki, bolt, net, szolgáltatók, stb.), azt egy kisfaluban, a közeli városban nehezen lehet összehozni. Számolni kell az utazással, a téllel. Szerintem amúgy szuper dolog elvonultabban élni úgy:).
2018. jún. 16. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem röviden nem, nem oldható meg.

Mint írtad - télen nehezen megközelíthető hely -

- hogyan sütöd a kenyeret?

- hol szeretnél tankolni?

- honnan pótlid a vizet (pl télen, amikor minden fagy)?

Az első hét még érdekes lehet, a másodok nehézkes. 1 hónap után fejreállnál.

Ne égesd fel a visszafelé vezető utakat!

2018. jún. 16. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim válasza:
61%
Kérdező szerintem cseréld el a lakásaid egy a holdon lévő kis területre.
2018. jún. 16. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

„ Ilyenbe mégse mennék bele.Főleg egyedül nem.50 km-re mindentől,mindenkitől,senki sehol,az nagyon sok”


Egerszék egy kis falu. Nem tanya, tehát laknak ott emberek, Csinódon, Egerszéken és Úzvölgyén kb össz 300 ember lakik. Elszigetelt a hely de épp ezért rászorulnak egymásra. Ha elesek így lesz aki tud segíteni.

Az orvos más tészta, de 22 éves vagyok, nem vagyok még beteg ember..


„ ott megbukott az elméleted, hogy konténerházban szeretnél élni.”


Na igen… akkor inkább faházat (jól szigetelve) vagy valamilyen mobilházat veszek.



„ Mint írtad - télen nehezen megközelíthető hely -”


Nem csak télen amúgy, csak a téli hónapokba totálisan elszigetelődik ez a 3 falu, mert a fakitermelő furgonok széttrancsírozzák a beázott földutat. Másfél méteres barázdákat is véshetnek az útba. Ha valaki ott meg ilyenkor az egyszerűen elsüllyed a sárban.


De pontosan ez a lényeg. Az elszigeteltség.

A Pilis egy gyönyörű hegység. De túlzottan kiépített, és sajnos már rengeteg proli jön oda. Tömeg van a kirándulóhelyeken, bezingőzösek az utak, szemetelnek, zajonganak. Tiszt. kiv.

És ami a fő: télen megfulladni a füstszagtól, mert minden szemetet elégetnek..


„ hogyan sütöd a kenyeret?”


Kenyeret kemencében is lehet sütni, volt már szerencsém kipróbálni.


„  hol szeretnél tankolni?”


Sehol. Egyébként is autóellenes vagyok, utálom a hangjukat, a szagukat, de legfőképpen a hypeot ami körülöttük van.

Oké, nyilván vannak ott is autók, de nem lehet összehasonlítani a helyzetet a pesti agglomerációval.

Meg egyébként is csak beleragadnék a sárba.

Viszont van hegyi mtb-om, azzal mehetek terepen is, nem kell a városig elmenni, van olyan falu a közelbe ahol alap dolgokat már belehet szerezni ha nagyon muszáj.


„ - honnan pótlid a vizet (pl télen, amikor minden fagy)?”


Én forrásvizet iszok. Jelenleg a pilisszentkereszti klastrom kútról iszok. De néha a solymári rózsika forrásról is.

Ennek már utána néztem, ott is vannak források, természetesen azokból szeretnék inni.


Fürdéshez, mosáshoz, takarításhoz öntözéshez pedig gyűjtök esővizet. De lesz fúrt kút is.


Amúgy a téli vízhez jutásnál mi sem könnyebb: egy hordót megtöltök hóval, beviszem a házba és kiolvasztom..

2018. jún. 17. 00:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!