Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Félek élni, folyamatosan...

Félek élni, folyamatosan szorongok, mit csináljak? 24F

Figyelt kérdés
2019. aug. 28. 20:32
 1/5 anonim ***** válasza:
29%
Miből gondolod?
2019. aug. 28. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
35%
Menjél pszichológushoz, esetleg pszichiáterhez, hát mi mást csinálnál?
2019. aug. 28. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én is így vagyok ezzel, és annyi idős is vagyok mint te. Kb 1 éve határoztam el h most már tényleg kezdenem kell ezzel valamit. Mert bár évek óta ezzel foglalkozom, hogy hogyan kerülhetnék ki ebből, de igazán semmi nem okozott nagy változást. Annyi mondjuk történt, hogy régen nem tetszett ahogy kinézek, viszont újabban, meg kb semmi bajom a testemmel. Ennek ellenére belül nem nagyon változtam. Viszont ha meglátom magam egy tükröződő felületen, akkor még mindig meglepődök, hogy mennyivel jobban nézek ki a valóságban annál mint amit gondolok magamról, csak ha nem látom magam, akkor elfeledkezek róla, és azt hiszem h még mindig 13 éves vagyok.


Mindegy. Igazából az segített vmennyire, hogy elkezdtem leszarni minden problémámat, és csak teszem a dolgom, amit éppen kitaláltam magamnak. És bár még mindig jelentkezik a szorongás elég sok helyzetben, de pár másodperc múlva alábbhagy, és utána nem agyalok azon, h mi volt ez. Tehát együtt tudok élni vele. Nem úgy mint régen, amikor kb ellehetetlenített mindent a szorongás.


Meg annyit csináltam, hogy kb 2 évig nem dolgoztam sehol, meg nem tanultam semmit nem jártam sehova, csak azon gondolkodtam, h bizonyos helyzetekben miért mi történt. És annyit foglalkoztam ezekkel, minden nap, és egész nap, hogy már őszintén nem érdekel. A végletekig kitoltam ezt. Már csak az érdekel, hogy mit akarok csinálni, meg mint akarok kinek mondani, de nem érdekelnek a gondolataim, meg az érzéseim, meg ilyenek. Ha valami miatt szorongok, már tudom a legtöbb esetben, hogy miért, ezért nem kell vele foglalkoznom.


Javaslom, h olvass könyveket, vagy nemtudom.

2019. aug. 28. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
3as nagyon hasonlónak látom a helyzetet, velem is ez van kb, de nekem ez a nem törődöm dolog nem segít semmit sem
2019. aug. 28. 21:37
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia,


Itt van 2 kérdés hasonló témával, remélem segítenek egy picit:


https://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__emberi-tulajdonsagok..


https://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__mentalis-egeszseg__..


Jobbulást, kitartást és szép napot! Üdv.

2019. aug. 29. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!