Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek a magyarok negativ...

Szerintetek a magyarok negativan gonolkoznak?

Figyelt kérdés
Es ha igen akkor hogyan lehetne ezen valtoztatni, tarsadalmi jellegu es ne egyeni jellegu megoldasokat, otleteket varok, pl h mondjak egy hulyeseget iskolapszihologust tegyek kotelezove stb.

#magyar #godolkodasmod
2019. aug. 31. 19:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Minthogy a magyaroknak személyesen csak kis százalékát ismerem, csak az alábbiakat jelenthetem ki biztosan:

-vannak magyarok, akik negatívan gondolkodnak,

-vannak akik egyáltalán nem gondolkodnak,

-és vannak köztünk, akik pozitívan gondolkodnak.


Tekintve, hogy minden ember más és más okok miatt gondolkodik úgy, ahogy teszi, be kell lássuk, nincsenek egyenválaszok. Nincs univerzális recept.


Miért nem élvezed és értékeled azt, ami van? Miért nem választod le magad a negatívan gondolkodó magyarokról, ha ők zavarnak téged?

2019. aug. 31. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
A kerdes termeszetesen nem exact, de ugy gondolom igenis vannak egy nemzetnek meghatarozo jellemzoi es nem eloszor hallom. A kerdes nem szemelyes, illetve theoretikus jellegu, foleg a megoldas otletek erdekelnek.
2019. aug. 31. 20:43
 3/14 A kérdező kommentje:
* nem eloszor hallom azt a kritikat illetve tapasztalom h megativak a magyarok nagy atlagban.
2019. aug. 31. 20:45
 4/14 A kérdező kommentje:
Illetve h nincs univerzalis valasz azt vitatnam hiszen ha mas nem vannak mindenkire hato tenyezok legyen az politikai fizikai kornyezet haboruk stb. Trianon pl amik ugy gondolom befolyasolnak akar egy nemzetet is.
2019. aug. 31. 20:48
 5/14 A kérdező kommentje:
Ettolfuggetlenul felpontoztalak meg ertem amit mondani akarsz.
2019. aug. 31. 20:48
 6/14 Kathryn_Croft válasza:
Én is hallottam ezt, gondolom az életszínvonal növelésével lehetne elérni azt, hogy elégedettebbek legyünk.
2019. aug. 31. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Olyan hirdetések megjelenítése az utcai plakátokon, ami nem félelemkeltő-keverést kialakító. Az emberek értékeljék egymás jóindulatát, pl.: előreengedés, ajtónyitás, és társai esetében.
2019. aug. 31. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
70%

A magyarok szeretik sajnáltatni magukat és a jó Istenhez fohászkodni a segítségért. Lásd Himnusz. Csak ezzel az egy verssel sikerült elérni, hogy így gondolkozzunk! Most már belénk van kódolva. Még a zenéje is keservesen nyomasztó.


Másrészt meg nincs előttünk semmi, ami után mehetnénk! Vannak sportolók, de a technikai fejlődés külföldről jön, azokat vesszük át. Az iskolai oktatási rendszerünk egy rakás sz@r, sokat tanulnak a gyerekek, de semmit nem tudnak az életről. A munkahelyek szintén vackok, hiába van jó állásod, nem biztos, hogy sokáig tart a cég és egyáltalán nem biztos, hogy fizet eleget. Az adók hatalmasak. Ilyen gazdasági szinten az ember örül, ha túlél egy hónapot.


Igen, a gazdaságilag fejlettebb országok másképp gondolkodnak. Megtehetik, mert produktívabbak, anyagilag stabilabbak. Persze mindenhol akadnak olyan emberek, akiknek semmi sem jó. Én Angliában élek már lassan 7 éve és nagyon nagy a különbség felfogásban!

2019. aug. 31. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Megis eleg negativan gondolkodsz kedves utolso. En pont errol beszelek, szerintem az h ilyen a himnuszunk nem problema es nem problemak szuloje te megis igy latod, szerintem nem kell gazdagnak lenni ahoz hogy boldog es pozitiv szemleletu legyel, nem kellenek hozza sikeres sportolok, nyilvan egy alap exisztencia kell de en ugy latom h nem csak azok sirnak-rinak akik megelhetesi gondokkal kuzdenek.
2019. aug. 31. 22:08
 10/14 anonim ***** válasza:

8-as vagyok


Igen, talán igazad van, ilyenné váltam magam is. Én ledolgoztam 25 évet otthon és elég volt. Már 50 leszek és pont azt látom külföldön, hogy az itteniek mennyire negatívak! Sajnos nem nagyon!!!! Meg sem közelítik a magyar szintet! Pedig én mindent elkövetek, hogy átállítsam őket, de nem megy 😂 Maguktól pozitívak!

2019. aug. 31. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!