Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Külföldi magyarok: ahol...

Külföldi magyarok: ahol éltek, ott halljátok a helyieket csúnyán beszélni egymással?

Figyelt kérdés

Budapesten járva feltűnik, hogy rengetegszer hallok embereket rémesen trágárul beszélni egymással. Persze, néha velem is előfordul, hogy kicsúszik valami, de az, hogy normál beszélgetés közben a ba.meg, a ku.va stb már mint kötőszót használja valaki, az azért megdöbbent. De nem gondolom, hogy ez pusztán túlérzékenység lenne a részemről.


És számtalan alkalommal találkozom ilyennel, szinte bárki szájából, legyen az útépítő munkás, vagy egy egyetemista lány vagy idősebbek, egyaránt.


Aki külföldön él (mondjuk Londonban, Berlinben stb) és beszéli a helyi nyelvet, az tapasztal hasonlót?



2019. aug. 31. 23:36
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Azert a nemeteket sem kell felteni, tudnak alakitani. :) talan ritka ban, es az alap stilus is fenyevekkel normalisabb, de igen elofordul. :)
2019. szept. 1. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Vree ***** válasza:
100%

Nem tudom, hogy jó ötlet-e az ilyen hasonlítgatás.

Azzal egyetértek, hogy a (pesti) magyarok átlagban elég bunkók, mocskosszájúak. Senki ne vegye magára, arra gondoljon inkább, hogy hányszor fut bele járva-kelve a gyereket ordenáré stílusban fegyelmező szülőbe, nemtörődöm, kiosztó közalkalmazottba, világot fennhangon szidó vénségbe, satöbbi.


Nyugatra elvileg keményebb a fhyelmezés, kevesebb az ilyen. Kelet-euben, Oroszországban talán hasonló. Te Kelet-Európában élsz.

2019. szept. 1. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Vree ***** válasza:
^látod, a németeket ki is felejtettem, pedig nincs is szebb, mint egy szaftos, ötletes, képletes német (vagy akár francia) káromkodás :) (Szlengszótárak kedvelői szemezhetnek)
2019. szept. 1. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Arra gondolok, amikor valaki a normál beszéd során is trágár szavakat használ, nem azért mert dühös, hanem azért mert neki ez a normális szókincse, a mindennapokban is így beszél. Pl. Angliában járva is volt, hogy hallottam hasonló mocskosszájú beszédet, de ott ez egy elhanyagolt fiatalokból összeálló galeri volt, nem pedig gyakorlatilag minden megállóban az ott álló átlagember...
2019. szept. 1. 12:18
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen, de ritkábban. Kötöszoként használva pedig nem emlékszemrá hogy hallottam. (Passau mellet)
2019. szept. 1. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!