Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Pszichopatáknak ugye nincs...

Pszichopatáknak ugye nincs szükségük lelki szemetesre?

Figyelt kérdés
Hiszen nekik nincs is lelkük. Kiknek van szükségük lelki szemetesre, milyen embereknek?

2019. szept. 3. 18:04
 1/10 anonim ***** válasza:
81%
De van. Az önsajnáltatással ki lehet hozni az emberből a figyelmet. Így ki lehet használni az embereket. Nem kell ahhoz az embernek lélek hogy kihasználjon. Ez is egy módszer.
2019. szept. 3. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nincs szükségük, ezért nem mennek pszichiáterhez se soha. Ők a maguk szemszögéből full egészségesek.

Ők nem lelki szemetest keresnek többnyire, hanem áldozatot akibe bele lehet kötni.

2019. szept. 3. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nincs. Nekem mondjuk vannak érzelmeim, érzek empátiát, tehát nem mondhatom magam pszichopatának, de nekem sincs szükségem lelki szemetesre. Megoldásorientált emberként a problémáimat megoldani szeretem, nem pedig beszélni róluk. Ha beszélek róluk az 1. nem old meg semmit 2. nem okoz megkönnyebbülést, így tök felesleges időpocsékolásnak tartom.
2019. szept. 3. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekik nincs. Lelkük amúgy van, csak nem úgy működik, mint egy átlagembernek.
2019. szept. 3. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

3-as


1. A problémákat meg lehet oldani megbeszéléssel!


2. Ha valami bánt és elmondhatod valakinek, aki megért, attól megkönnyebbülsz. Ellenkező estben fizikai betegséget is okozhat a belső feszültség és elfojtás.


Legalábbis normális ember így működik.

2019. szept. 6. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

#5 Akkor nem vagyok normális ember, de nem is zavar. Ha gyakorlati, konkrét tanácsot tudok kérni valakitől, akkor azt bármikor kérek, lelki támaszra eddig még sose volt szükségem. És ha valakinek elmondom a problémáimat, az egy kicsit sem okoz megkönnyebbülést, miért okozna? Attól még, hogy elmondom valakinek még nem oldódik meg maga a probléma. Jellemzően akkor jön elő sztoriként, miután már önállóan megoldottam.

3as vagyok.

2019. szept. 6. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"És ha valakinek elmondom a problémáimat, az egy kicsit sem okoz megkönnyebbülést, miért okozna?"


Egyszerűen azért mert így működik az emberek döntő többsége. Szükségünk van érzelmi támaszra, más emberek elismerésére. Ez normális és természetes emberi dolog.


Ha van egy problémád és megbeszéled, lehet hogy tisztázni tudjátok és megoldodik a probléma. Ha más jellegű probléma, lehet hogy tud tanácsot vagy ötletet adni.

A tudat önmagában, hogy nem csak egyedül jársz abba cipőben, megkönnyebülést okozhat.

2019. szept. 6. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Hát, akkor örülök, hogy nem vagyok normális, mert nekem tényleg nem okoz megkönnyebbülést. Nem érzem azt ilyenkor, hogy szükségem lenne támaszra vagy megerősítésre. Az sem segít, hogy mások ugyanabban a cipőben járnak, nem könnyít semmit a szituáción. Egyáltalán nem egyediek általában a problémáink, megbeszélés nélkül is úgy gondolom, hogy nem vagyok vele egyedül, már csak statisztikailag is lehetetlen :) Mondjuk én alapból nem szoktam túlságosan stresszelni semmin, sőt, a stresszt vagy hirtelen jövő rossz szituációkat extra motivátorként használom, hogy még gyorsabban és még hatékonyabban cselekedjek. Úgy vagyok vele, hogy ha valamin tudok változtatni, akkor azért nem éri meg rajta stresszelni, ha pedig nem tudok rajta változtatni, akkor azért. Persze ha konkrét személlyel van problémám, azt azonnal megbeszélem az illetővel.
2019. szept. 6. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem mondtam hogy nem vagy normális, nem ismerlek csak általánoságban mondtam dolgokat.


Az nem úgy van hogy úgy se lesz tőle jobb. Nem döntés kérdése. Szorongó alkat vagyok, tudom hogy nincs értelme szorongani bizonyos helyzetekben de ez nem döntés kérdése. A fenti dolgok pont ilyenek. Így működünk és kész.

2019. szept. 6. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Nekem pl van rá igényem. Addig se unatkozom, figyelnek rám, és mondhatok bármit.
2019. szept. 16. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!