Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Kegyetlen ember az itt szóban...

Kegyetlen ember az itt szóban forgó nővér?

Figyelt kérdés

(Ez egy olyan illető lesz, akit én nem ismerek. Meséltek róla nekem, nagyon rossz szereplőnek beállítva őt. Én megkérdőjeleztem, hogy valóban rossz ember e, mire lehurrogtak. Ezért érdekel most néhány névtelen vélemény.)


A nővér és a húg mindketten külön élnek az idős szülőktől. (Nagy korkülönbség van a testvérek között) A nővér velük egy városban lakik, a húg pedig nagyon messze. A húg szerzett egy kutyát még kamaszként, amikor még a szülői házban lakott. Mikor elköltözött a szülőktől, a kutyát nem vihette az új otthonába. Ott nem tolerálták. A szülők gondozták a kutyát, idővel viszont betegek lettek. A nővér, mivel a szülőkkel él egy városban, járt hozzájuk, segített nekik, és gondozta a kutyát. Egy idő után azonban azt mondta, hogy nem vállalja a kutyát, mert már az állat is öreg, beteg, sok mindent kell vele csinálni. Úgy gondolta, bőven van dolga a szülők körül ezért javasolta a kutya elaltatását. A húg kiakadt, kegyetlennek tartja a nővérét. A történet elmesélői szerint aki nem állatbarát az rossz ember.


2019. szept. 6. 13:57
 1/7 anonim ***** válasza:
89%
A nővér kifejezetten állatbarát, mert nem hagyta, hogy a kutya kínlódjon még pl 1 évig betegen, öregen. Aki mást mond, az idióta. Egyébként aki nem ért egyet a beteg, öreg kutya elaltatásával, az vette volna magához, és nézte volna minden nap, ahogy szenved a szerencsétlen.
2019. szept. 6. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
75%
Attól függően, mennyire beteg a kutya, az elaltatás tényleg könyörületes.
2019. szept. 6. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Részletek sajnos nem tudok, csak azt, hogy 10 év felett van a kutya.
2019. szept. 6. 14:10
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Attól, hogy öreg egy állat, még nem szenved
2019. szept. 6. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

“Mikor elköltözött a szülőktől, a kutyát nem vihette az új otthonába.”


Ilyen nincs, ezt felejtsük már végre el. Mikor kiköltöztem Németországba, akkor szembesültem vele, hogy itt nem úgy megy az albérlet, hogy kiválasztom, leteszem a pénzt és költözök, hanem rendesen pályázni kell lakásonként jó 10 másikkal együtt, aztán vagy én kapom, vagy nem. Hónapokig is eltart. Kutyával nehezített pálya, mert sok helyen kizáró ok. Ennek ellenére meg nem fordult a fejemben, hogy akkor a kutyámat kidobom, csak hogy nekem könnyebb legyen... amelyik lakás nem állatbarát, az nem az én új otthonom. És ezt üzenem a hugicának is. Kettejük közül az a kegyetlen, aki képes volt a saját szeretett kisállatáról lemondani, csak mert pillanatnyilag az úgy volt egyszerűbb neki.

2019. szept. 6. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
92%
Nem a nővér a kegyetlen, hanem a húga. Ennyi tömören és röviden a véleményem. (Inkább nem idézném a Kisherceget, mert aki ismeri, tudja, mire gondolok.)
2019. szept. 6. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
72%
Akkor a hugica szépen vegye magához a kutyát, elvégre eleve az övé volt, aztán rálőcsölte a szüleire, most meg elvárná a nővérétől, hogy az idős, beteg szüleik mellett még az öreg, beteg kutyát is gondozza.
2019. szept. 6. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!