Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az, hogy bizonyos...

Miért van az, hogy bizonyos férfiak/nők utálják a monogámiát, és nem is akarnak megfelelni senkinek?

Figyelt kérdés

Van egy ffi ismerősöm..47 éves, soha nem volt tartós kapcsolata,mai napig csak szelfizik az izmait mutogatja,fogait mutató vigyorral. Azt mondta,hogy hülye lenne elkötelezni magát. Neki minden nap más nő kell. De amióta ismerem ilyen volt fiatlkorában is tehát nem az van,hogy idővel megváltozott vagy nem élte ki magát.

Egy hölgy ismerősöm aki szintén 40 feletti válása után szintén elutasít minden kötöttséget.Hallani sem akar olyanról,hogy párkapcsolat. Bem azért mert eltprt benne valami..nem,hanem állítólag rájött,hogy ez az élet a szabadság,és szért nem akar senkit maga mellé párnak,mert nem tudna megfelelni az elvárásainak. A maradék éveibe ő mér csak bulini meg kefélni akar mindenkivel aki megtetszik neki.Megjegyzem..korábban egész más felfogású volt,most olyan mintha nem is ő lenne.

Nos.. ezeknél az illetőknél hiányzik a párkapcsolat érzése vagy mi a fene? Ez egészséges életmód? Azt mondják,hogy az ember társaslény. Vagy nem?


2019. szept. 6. 17:38
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Mindenkinek joga van úgy élni az életét ahogy neki jó. Vagyunk 7 milliárdan, nincs olyan, hogy "az ember". Mindenki kicsit más.


még mindig jobb ha valaki felismeri, hogy nem akar családot, mint hogy utólag legyen belőle rossz szülő.

2019. szept. 6. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
24%

Genetikailag hulladék, ha valaki nemtud hű lenni természetéből fakadóan, szeret kakast játszani a tyúkólban.


A másik amit leírtál az pedig a "lelki hulladék" ...

Ennek mondjuk több kiváltó oka is lehet, de szerintem az nem azt jelenti, hogy a büszkeségét/tartását el kellene dobni...


Ott pedig hatalmas gondok vannak, ahol "elváràsok " vannak vagy/és úgy érzi magát valaki mellett...

Hiszen a kapcsolatban kölcsönös adok-kapok része nem kényszer, hanem összecsiszolódás.


Ami egyre kihaló fogalom a modern társadalomban. Emellett önismeret hiàny, céltudatossàg hiány, kreativítás nem igazàn van, kommunikációs problémàk, felületes ismerkedések...


Pl randin összejönnek, egyből ágy, vagy ha nem is, akkor fejest ugranak "kapcsolatnak" nevezett valamibe.

Az egymàs tényleges megismerése, mennyire passzolnak össze, majd ha okés mindegyik fél akkor jöhet az összecsiszolódás, ami nem egyszerű s igen is munkával jár.

A boldog kapcsolatért is meg kell dolgozni, ahogy a boldog s jó élet/karrierért csak kicsit más formában.


S ez a szakasz kimarad...

Egyről a háromra ugranak, ami a házasság, család alapítás, majd a kapcsolat Vége.


A párkapcsolat utáni vágyat ők maguk s a kudarcok, mint környezeti tényezők alakítják ki, mivel az emberi agy szeret "védekezni".

2019. szept. 6. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Én mondjuk csak sajnálni tudom őket. Szerintem majd később rájönnek,hogy nem jó egyedül. Mondjuk a csávót nem értem...már lassan 50 éves és még mindig úgy viselkedik mint egy 18 éves.

A hölgyemény pedig azt mondta,hogy most jött rá milyen jó így szabadon az élet! Sokkal jobban érzi magát mint valakihez kötődni. Soha nem kéne neki senki.,,állítása az élet a függetlenségről,szabadságról szól,és nem pedig a különböző dogmákhoz viszonyulni. Ezt a 2 embert mint írtam is korábban,személyesen ismerem,de tudom,hogy nagyon sok ember gondolkozik és él így!

2019. szept. 6. 19:13
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
És, ha valakinek így a jó, akkor mi van? Szerintem a nő kiszabadult egy rossz házasságból, és most éli világát, de lehet megunja előbb-utóbb. De ha nekik jó, hát nekem nem fáj.
2019. szept. 6. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

"Én mondjuk csak sajnálni tudom őket."


Az ilyen kijelentésekről mindig az jut eszembe, hogy csak olyan ember mondja, aki a maga életével sincs megelégedve. Egyszerűen azért, mert nem mások életével kell foglalkozni, hanem a magadét építeni, rendben tartani. Ha nekik így jó, akkor így jó.

2019. szept. 6. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

De ez nem úgy működik szerintem,hogy éli világát.. és az elvek hol maradnak? Jobb ha bemocskolja magát kalandokkal? Már nem azért, de nekem de szerintem másnak sem kéne olyan nő aki kiélte már magát itt ott amott ezzel azzal.Tényleg őszintén kérdezem...jelentkezzen az a férfi akinek tetszik az ilyen női felfogás! Oké..lényegében minket nem érdekel.. de akkor ne ossza meg terjessze az igét meg az agymosott felfogását mindenhol,hogy ez a helyes hisz emberek vagyunk és egyszer élünk!

A csávó facebook vagy insta oldalát meglátnátok abból áll,hogy minden második nap csak magát fotózza a kocsiban meg bárhol vigyorogva. Nem... Nekem senki ne mondja,hogy ezek a követendő példák. Hogy nincs közöm hozzá az igaz, de kell erről beszélni szerintem mert ez az életstílus nem túl szimpatikus egyik nemtől se. Azért mert valaki izmos meg ragyogó fehér a mosolya miközben romantikus idézeteket ír,okoskodik..attól nem lesz férfi! És az a nő sem lesz a szemebe nő aki éli az életét mint egy ri..nc!

2019. szept. 6. 19:48
 7/14 anonim ***** válasza:
Nem is neked kell megfelelni.Sok rossz életű lányt ismerek aki férjhez ment.Nekem is vőlegénye van,én is szerettem a jót,ne m vagyok szégyenlős.A szabadságom nem adom fel csak azért,mert társadalmi elvárás.Ha nem kapok olyan férfit amilyet akarok,akkor nem kell kolonc a nyakamra.Mindenki úgy él ahogy neki jó.
2019. szept. 6. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
De az említett példámban a hölgynek senki nem kell. Még ha tökéletes lenne sem! Az,hogy te vársz az igazira és nem kell kolonc aki nem felel meg az elvárásaidnak legyen az bármi..az érthető. De ezzel te nem utasítod el a monogámiát csak várod a nagy őt! A hölgyemény viszont azt az igét terjeszti,hogy egyedül kell lenni, egyedül sokkal jobb..az ember jobban érzi magát ha nincs mellette senki,erre majd mindenki előbb utóbb rájön..ellehet menni egyedül bárhová,bárkihez,szórakozhat szexelhet bárkivel nem kell tartozni senkihez stb.. Kvázi tagadja a kapcsolatokat mint társformát!
2019. szept. 6. 21:46
 9/14 anonim ***** válasza:

Ha nincs senkim én is ezt csinálom,kilépett egy rossz házasságból és most szabad,azt csinál amit akar,azzal fekszik le akivel akar.Semmi rosszat nem csinál.Gondolom nem ok nélkül nem kell neki kapcsolat.Lehet ez pár év mulva változni fog,vagy így él élete végéig.Nem köteles összeállni senkivel.

Nekem párom van,mégis szoktuk hármasban csinálni,vagy külön.Akkor mi sem vygyunk monogámok.

2019. szept. 7. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Hát nagyon nem vagytok monogámok, de normálisak sem.
2019. szept. 7. 13:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!