Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ki szereti az őszt? Ha szerete...

Ki szereti az őszt? Ha szereted, miért szereted, ha nem, miért nem?

Figyelt kérdés
Én szeretem, a szeptembert a kellemes, élvezhető idő miatt, utána, októbertől pedig a szép színek, falevelek hangulata miatt

2019. szept. 7. 00:08
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
83%
Én szeretem, mert ilyenkor még nincs farkasordító hideg, de a szúnyogok is mind megdögölnek, kimehetek a természetbe ejtőzni (természetesen olyan helyre, ahová élő ember be nem teszi a lábát), ősszel van a halottak napja is, amit szintén szeretek, és a dark-gothic találkozó is :)
2019. szept. 7. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
78%
Petőfi Sándor szerette. Tudja Isten, hogy mi okból.
2019. szept. 7. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
93%

Szeretem a hangulatát, a színeit, a vele járó lehűlést, azt, hogy ilyenkor már kezdődik a forrócsoki -és forraltborszezon és este már be lehet kuckózni a szobába a meleg radiátor mellé, valamint októbertől jön a halloweeni időszak és annak is imádom a feelingjét, kidekorálni olyankor a lakást :)

Nem szeretem viszont, hogy ezzel egy időben már draszikusan megrövidülnek a nappalok.

2019. szept. 7. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Mert valami vége, s valami új és izgalmasabb korszak kezdete. Számomra az ősz a megújúlás évszaka volt mindig. :)
2019. szept. 7. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Szeretem az érdekes napsugarak végett, amikor még próbál erősebben sütni az alacsonyabb esése révén is. Szeretem, ha kezd hidegebb lenni, mert akkor a fűtésszaga az utcán érződik. Az utcán a gesztenye előkerül a földön.

Néha világháborús hangulat van.

2019. szept. 7. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Azt én sem szeretem, hogy korán sötétedik, viszont tényleg ilyenkor az egyik legjobb kirándulni, túrázni. Nincs őrülten meleg, de túl hideg sem, kevesebb a rovar.
2019. szept. 7. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Miss Endzsi ***** válasza:
100%
Imádom a borús időjárást, ahogy álomvilágszerűvé válik a tér. A már említett fűtésszag az egyik kedvencem, látni a füstölgő kéményeket, összebújni az ágyban a lehető legszorosabban, hogy ne fázzunk.
2019. szept. 7. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Két kedvenc időszakom van az évben: a késő tavasz (május vége-június eleje) és a kora ősz (szeptember-október közepe/vége).

Ilyenkor tűnik a legdinamikusabbnak a természet, élvezhető a hőmérséklet, zajlik az élet pl. a sport terén, és az üzleti életben sincs olyan pangás mint mondjuk nyár közepén vagy december végén.


Továbbá viszonylag sok napsütés jellemzi ezt a két időszakot.

2019. szept. 7. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Ém szeretem az őszt, főleg az októbert, mert olyankor már minden szép sárgás-barnás-vöröses. Ami a legjobb az őszben számomra, hogy tartósan 20 fok alá megy a hőmérséklet, és szeptemberben sincs már az a borzalmasan meleg 30 fok (épp ezért szenvedés nekem a nyár -20 és +20 közt ideális a kinti idő, +25 felett kb meg akarok halni😅). Szeretek takaróba burkolózva egy bögre forró itallal a kezemben filmet nézni a kényelmes kanapén. Ha aktívabb szeretnék lenni, akkor az ősz a legideálisabb hozzá szerintem. Ilyenkor tök jó hallgatni, ahogy ropognak a hullott levelek a túracipőm alatt.

Szeretem az eső kopogását is, főleg azért, mert megnyugtat, hűvöset hoz, és nem megyünk ki futni tesi órán😂, viszont az esőt csak bentről szeretem, ugyanis mulloscophobiám van, vagyis irreális félelmem a csigáktól, és meztelencsigáktól. Ha látok egyet, nyugtalan leszek, hogy van több, ha látok mondjuk még 2-3-at, a szívem elkezd úgy verni, mintha lefutottam volna a Cooper tetszet, és gombóc nő a torkomba, a járásom megváltozik, ideges leszek, sikítozom, agresszívvá válok😓

Végül, de nem utolsó sorban: ünnepek. Halottak napja, Halloween, házibulik.

Halottak napja: szeretem nézni ilyenkor a temetőt. Általában köd van. Minden síron koszorúk, mécsesek, gyertyák égnek. Piros és fehér fények mindenütt, nyugodt, szomorkás, mégis gyönyörű hangulat.

Halloween: rászoktunk a tökfaragásra, meg, hogy tököt sütünk, sütőtök krémlevest csinálunk. Néha egyéb dekorációt is készítünk, hogy feldobjuk a ház hangulatát. Erre szinte mindig engem bíznak meg, mert én vagyok a kreativitás felelős a családban+, ha nincs ötletem, tudják, hogy úgyis keresek valamit netről😅

Házibulik: ősszel van a legtöbb összejövetel. Ilyenkor társasozni szoktunk egy kb 10-20 fős társaságban. Néha grillezünk/bográcsozunk, van, hogy egybekötjük egy Velencei-tó körbetekerésével.

Úgy látszik szófosásom van.😅 Nade összegezném: Az ősz nekem nem a vég (mint sok más diáktársamnak), hanem valami újnak a kezdete: új tanév, túraszezon, én ilyenkor leszek motivált, hogy fogyjak, nem tavasszal, mint más normális(?) emberek.😅 Ha nem lenne ez a csigaparám, az ősz lenne a 2. kedvenc évszakom, így visszacsúszott a 3. helyre.😅

De gondolhat

2019. szept. 7. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Bocsi, elküldte hamarabb😅

Szóval:

*Gondolhatjátok, ha ennyit tudok pofázni a 3. kedvenc évszakomról, akkor mennyit beszélnék az 1.-ről, meg a 2.-ról. Hát, valószínűleg azokról is nagyon sokat😂 Meg a nyárról is. Mert azt is csak az időjárás meg a szúnyogok miatt nem szeretem(ja, meg túl hosszú), de van abban is egy csomó szép dolog.😇

Szóval köszi, ha valaki végigolvassa ezt a "miniregényt"😂

Sziasztok!😁

17/l

2019. szept. 7. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!