Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van értelem megjátszani, hogy...

Van értelem megjátszani, hogy boldog vagyok?

Figyelt kérdés

Szorongásos depresszióval küzdök, itthon pedig mindenkinek elege van belőlem emiatt.

Nagyon sokszor megbántanak, nem értik miről is szól ez az állapot. Van cél az életemben, lassan, de haladok is felé, viszont nem érzem a motiváltságot, levert vagyok.

Ha ez a cél nem lenne, már talán öngyilkos is lettem volna.


Amíg nincs itthon senki, addig úgy elvagyok magamban, de ha már ketten vagyunk a házban, akkor frusztrált leszek, mert kapom a fejmosást a "viselkedésem" miatt.

Miért vagy búvalba szott, unom már a hülyeségeid meg az állandó sírdogálásod, ilyeneket mondanak.


Aztán most hétvégén kaptam egy alapos lélekbe tiprást, és ezután eldöntöttem, hogy ha boldognak akarnak látni, hát legyen, boldognak fogok látszani.

Szóval tegnap sütöttem, főztem, tettem színes virágokat az asztalra, meg ilyenekkel ütöttem el az időt.

Vállonveregetést nem kaptam, de nekem már annyi is elég volt, hogy nem cses ztek le semmiért és nem szóltak be.

Láthatóan "tetszett" mindenkinek.


Tudom, attól mert vigyorgok mint a tejbetök mindenkire, attól még leszek vidám is automatikusan, viszont lehet hogy ez az erőltetett, megjátszott jókedv később hatással lesz rám is? Talán be tudom csapni az agyam, ha már eljátszom pár hónapja?

Képes lennék később elhitetni magammal, hogy tényleg örülök valaminek, miközben most még semmi sem dob fel igazán?


2019. szept. 9. 13:51
 1/7 anonim ***** válasza:
Nincs.
2019. szept. 9. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a részletes válaszod, és hogy elolvastad a kérdés leírását (vagy várj.. mégsem).
2019. szept. 9. 13:54
 3/7 anonim ***** válasza:

A kettő között az arany középút? Ha képes vagy arra, hogy süss, főzz, virágokkal díszíts, akkor az nem menne, hogy csak simán el legyél, de ne sírjál?

Nem kell mindig vigyorogni. De az nem ugyanaz, ha valaki nem vigyorog mindig, mintha mindig sír.

Persze ha beteg vagy, akkor az is érthető, hogy rosszul vagy, sírsz. Főleg ha teszel is a gyógyulás érdekében. Lehetnének veled normálisabbak.

2019. szept. 9. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Elolvastam, a válaszom:


Nincs.


Utálom ha feleslegesen hosszú egy kérdés vagy válasz. Nincs értelme megjátszani bármit is

2019. szept. 9. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sajnalom h igy viszonyulnak hozzad. Megjatszhatod magad, de ha beteg vagy, jár egy kis szomorkodas. A csaladnak elfogadonak kell lennie am.
2019. szept. 9. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Kései Sirató ***** válasza:
Így betegen a legtöbbet tetted, amit tehettél, jó, hogy jó az irány, hogy meg akarsz gyógyulni és hiszel is benne, és az a legjobb, hogy van célod. Cél nélkül tényleg nem lehet élni. Valahogy azt kellene elérni , hogy több célod is legyen, meg rendesen járj dokihoz, és meg fogsz gyógyulni, minden jó lesz, meglátod. Jobbulást és kitartást!
2019. szept. 9. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Az arany középút előbb-utóbb megteremtődik, hiszen hosszútávon nem menne az örök-jókedv.


De ha már nem csak a sarokban ülök, vagy szótlanul bámulok ki egész nap az ablakon, már az is félsiker.

2019. szept. 9. 14:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!