Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti hogy birkóztok meg az...

Ti hogy birkóztok meg az elmúlással?

Figyelt kérdés

Ha szembejön velem ez a téma, és lebénulok, nem tudok visszaállni a normális kerékvágásba. Nem tudom, hogy miért tartok ennyire a haláltól :( Pszichológushoz járok, de nem merek ebbe a dologba belemerülni, mert félek, hogy rossz vége lesz (pl elsírom magam, pánikrohamot kapok).

Nektek mi segített? Tudom, hogy nem mindenki egyforma, de hátha tudok valamit hasznosítani.


2019. szept. 13. 10:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

én alapból nem tekintek a halálra negatív dologként, hisz természetes dolog

az emberek az önzőség miatt sírnak, mert akit elveszítettek már nem lehet velük, önmaguk miatt siratják


a haláltól való félelem bele van kódolva az emberbe olyan szinten, hogy mi magunk ne akarjunk meghalni, de mindenki idővel meghal

2019. szept. 13. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Én ez el nem jövendőtől tartok. Amikor már igénylem a változást, de nagyon lassan alakul.
2019. szept. 13. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
68%
Soha nem múlúnk el,mert mi vagyunk maga a lét, a tudat. Csak menj ki a természetbe. A fákon érzed hogy félnek? Nem. Az egónk az, aki fél, de neked nem kell ezzel foglalkozni mert csak a jelen pillanat számit, most itt vagy, nemhiába. :)
2019. szept. 13. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Nekem nem volt gondom ezzel, csak pillanatokra jut eszembe egy halállal kapcsolatos félelemérzet, de valójában a halál pillanatában nem tudod hogy épp meghalsz, úgyhogy nem annyira félelmetes. Azt kellene pontosítanod, hogy konkrétan mi az amitől félsz benne.
2019. szept. 13. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Miért? Most fogsz meghalni?

Ha nem most akkor miért kéne félni?

Elég csak akkor ha már ott tartasz.

2019. szept. 13. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Miss Endzsi ***** válasza:
Öld ki az egódat és megszűnik a félelem.
2019. szept. 13. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Azért félsz, mert tudatod van.


Növények, állatok és sok ostoba ember nem fél tőle.


Én is félek tőle, pláne, hogy nekem hivatásom szerves része olykor. De nem gondolkodok rajta sűrűn.

2019. szept. 13. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Volt, amikor én is megijedtem a gondolattól, hogy mi lesz halálnál. Mi lesz az „én”-nel. Ha nincs már meg a hardver, ami kihajtana.


De aztán szép lassan rájöttem, hogy nem kell aggódnom, mert semmi különösebb nem lesz velem halál után, mint ami fogantatásom előtt volt.


Illetve az is nyugtatott, hogy bármit csinálhatok, a tudomány nem fog tudni választ adni rá az én életemben, a mesékben meg nem hiszek. Szóval tehetetlen vagyok a témában, és ezt a tehetetlenséget elfogadtam...

2019. szept. 13. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Pillanatilag nem magam miatt aggódom, van pl. kutyám, macskám, testvérem, édesapám,ismerősök.
2019. szept. 13. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Úgy gondolom, hogy a napi események, pillanatokkal hasznosabb foglalkoznia az embernek, így ezzel a témával csak időnként foglalkozom. Az előttünk álló napok, lehetőségek az, ami továbbviheti az embert.
2019. szept. 13. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!