Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Honnan jön ez, hogy a '90-es...

Honnan jön ez, hogy a '90-es években születni menő, meg hogy akkor volt az igazi zene?

Figyelt kérdés
Egy csomó helyen látom az interneten, hogy "I'm real 90s kid". Ez miért jó? Már beindult volna a nosztalgia? Én is a '90-es évek elején születtem, de aki akkor született, most a 20-as éveiben jár. Meg a Youtube-on látom az akkori zenék alatt, hogy azok a kommentelők mennyivel jobbak a maiaknál. Justin Timberlake, Britney stb. Mitől jobbak? Én akkor voltam gyerek, és mindenki sz*rozta őket, ráadásul egy csomó zenetörténeti könyvet olvastam, és mindegyikben az van, hogy a 90-es évek a média és a kommersz dolgok csúcsa volt.
2019. szept. 13. 20:34
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Azok a zenék! Azt akartam írni, hogy a zenék a kommentelők szerint jobbak. Bocsánat, átolvastam, és úgy se tűnt fel!
2019. szept. 13. 20:35
 2/13 anonim ***** válasza:
Mindenki a fiatalkorát, illetve az akkori zenéket tartja menőnek.
2019. szept. 13. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
De ők mai fiatalok, akik sajnálják, hogy most tinédzserek, és nem akkor.
2019. szept. 13. 21:03
 4/13 anonim ***** válasza:
78%

"a 90-es évek a média és a kommersz dolgok csúcsa volt."


Magyarországon 1997-ben indultak el a kereskedelmi TV csatornák, szóval van benne igazság.

Az "I'm real 90s kid" szerintem azokra értendő, akik abban nőttek fel és 1990 előtt születtek nem sokkal. Én pl. '87-es vagyok, így én valóban a '90-es években nőttem fel, sokmindenre emlékszem, és tényleg sokmindent visszasírok belőle. Elsősorban igen, pont a jó zenéket.

2019. szept. 13. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
71%

Running in the 90's :D

Nekem a régi animék hiányoznak. Igaz, azokat már a 2000-res években néztem, de akkor tudtam csak könnyen hozzájutni. '84-es vagyok, szóval nosztalgia ezerrel. :) Amúgy a '90-es évek még okostelefonmentes, de nagyrészt mobilmentes időszak is volt, lassú számítógépekkel, rajtuk vacak Windows verziókkal, meg lassú internettel, kazettáról meg cd-ről hallgattunk zenét és lehetne még sorolni. De lehetett érezni a fejlődést, ami szerintem sokkal észrevehetőbb volt, mint manapság. Szóval volt egy feelingje annak a korszaknak (is).

2019. szept. 13. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
A '90-es évek zenéi valóban jók voltak, a többi meg olyan téma, hogy a régmúlt mindig is jobb volt minden korban. Az idősek is azt mondanák a saját gyerek-fiatal korukra vonatkozóan.
2019. szept. 13. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
A 90es évek gyerekeinek mostanában van kapunyitási pánikja, és inkább menekülne vissza a gyerekkorba, nosztalgiázik.
2019. szept. 14. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Egyszerűen más hangulata volt a 90-es éveknek. Sokszor eszembe jutnak azok az idők, mikor még az emberek beszéltek egymással, figyeltek egymásra és nem az okostelefonjukat nyomkodták társaságban is.... Teljesen különböző életérzés volt akkoriban, talán még ez a rohanás sem volt, mint most. A zenék pedig a legjobbak voltak.:)
2019. szept. 14. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Nem kell mesélni nekem a korról, én is éltem akkor, a 90-es vek elején születtem, volt kazettám, maihoz képest gagyi számítógépem stb. Minden korszaknak van fílingje, az összesnek. De mitől volt például az akkori popzene jobb a mostaninál?
2019. szept. 18. 20:04
 10/13 A kérdező kommentje:
Még annyit: az akkori popzene dallamalapúbb volt, a mostani ütemalapú, A régi szerintem fülbemászóbb, de ez csak az én ízlésem, nagyobb művészeti alkotásnak attól még nem tartom.
2019. szept. 18. 20:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!