Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az, hogy a mai...

Miért van az, hogy a mai világban senki nem szereti a jó eszmecserét, mélyebb beszélgetéseket?

Figyelt kérdés
Ugyan biztos vagyok benne,hogy az idősebb korosztályban akadnak bölcs emberek,akik órákig mesélik véleményüket, de én msot főleg a fiatalabb korosztályról érdeklődnék. Miért van az,hogy egyre több ember nem szeret mélyebben beszélgetni még akár a barátaival sem. Mindenkinek van véleménye mindenről még sem beszélnek komolyabb témákról (nem a politikára célzok),csak ilyen felszínes beszélgetések játszódnak le. Hisz elvileg az iskola is a véleménykifejtésre ösztönzi a diákokat mégis az ellentétjét érnék el? 19/L

2019. szept. 13. 22:14
 1/5 anonim ***** válasza:
Aki vevő rá, és látom hogy érdekli, azzal szeretek sokat beszélgetni a gondolataimról, jobban kifejteni a véleményemet. Sajnos nehéz ilyen embereket találni viszont akik hasonlóan érdemben tudnak hozzászólni és nem csak annyit mondanak hogy ja/igen/persze. 23/F
2019. szept. 13. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ahhoz gondolkodni is kene, mar pedig a jelentos reszuk csak reszben gondolkodik. En se nagyon beszelek, csak a nagyon kozeli barataimmal. Ez a csaladom miatt van, akik minden egyes dologert /kicsikent/ hibaztattak es gunyolodtak (ez ellenere nem volt kimondottan rossz gyerekkorom). Plusz nekem nagyon gyerekes a mostani generacio /vicces, mert fing ERTED?!/ Meg stb.
2019. szept. 13. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem azért mert nem bíznak már egymásban. Mindenki túlérzékeny, szélsőséges, nem mernek őszinték lenni nehogy megsértsék valaki nézeteit. Nézz körül itt! Kiszámíthatatlan hogy egy másik ember miről hogyan gondolkodik. Mindenki támadva védekezik, de mindenki fél, nehogy kisebbségben legyen a véleményével, mert akkor ő a vesztes, a hülye, az aberrált. Biztonságosabb semmilyennek lenni, semmiről beszélgetni és nem megismerni egymást. Egy ideig... aztán ebből mindig baj lesz. Nehéz olyan embereket találni akikkel lehet őszintén beszélni bármiről, de persze nem lehetetlen.
2019. szept. 13. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ez hazugság. Butaság a világot feket+fehéren látni. Nem csak teljes egyezés, és tutális egyezőtlenség létezik. Rengeteg átmenet van.


Extrovertált emberek hajlamosak a felszínességre, introvertáltakat pedig arra, hogy csak az őket is érdeklő témákban tudj elmélyülni velük.

Kell a közös érdeklődés! Javaslom, hogy hobbi által ismerkedj, vagy szakkörön, így olyanokkal kerülsz össze, akik hasonlóak, mint te.


(Te melyik országban jársz suliba, ahol „az iskola is a véleménykifejtésre ösztönzi a diákokat”??

Bárcsak így lenne... lehet van pár jobb tanárod, aki ezt be tudta vezetni, de a magyar oktatási rendszer ezt megveti sajnos, és csak a lexikális tudás pontos bemagolására ösztönöz, az egyéni véleményeket ellehetetleníti 🙁 )

2019. szept. 14. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én szeretek komolyabb témákról beszélgetni, beszélgetnék is, ha nem felszínesek lennének a suliban az emberek. Van két ismerősöm akikkel lehet ilyenekről beszélgetni, de így ennyi.

16L

És én fiatalabb korosztály vagyok :)!

2019. szept. 15. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!