Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért párosul a pozitív...

Miért párosul a pozitív gondolkodás és a spiritualitás sokszor gőggel?

Figyelt kérdés
Megfigyeltem, hogy van egy embertípus, aki saját magát pozitívnak, spirituálisnak, mindenért hálásnak állítja be, de teszi ezt olyan felsőbbrendűségi attitűddel és lekezelően, hogy pont ettől veszíti hitelét az egész. Kicsit olyan szintű a lekezelő mivoltuk, minthogy "ezt te úgysem értheted, hiszen MÉG NEM TARASZ OTT" stb stb. Az ő pozitivitásuk inkább csak a húsvér ember módon viselkedő emberek lenézése, afféle álságos fennköltség. Csak nem értem, hogy ennek mi értelme, hiszen a szeretet, a pozitivitás sosem aláz. (Sajnos sokszor látok ilyen viselkedést még buddhizmusba csomagolva is)

2019. szept. 14. 19:57
 1/5 anonim ***** válasza:

Ez aránylag nagyon kevés.

És a spirituálizmusnál indirekten társul

2019. szept. 14. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
70%
Én is megfigyeltem ezt, nagyon átlátszó és szánalmas. Főleg nők részéről tapasztaltam ezt amúgy.
2019. szept. 14. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Vajon hány embernél tapasztaltad ezt, kiknél és hol?

Érdekes, hogy sokszor inkább az alázkodás, a szerénység az, ami jellemező, öltözködésben és viselkedésben egyaránt.

Én még ilyet nem tapasztaltam.


Egyébként az tény, hogy nagyon sok ember még mindig nem jutott el arra a szintre, hogy megértse azt az egyszerű tényt, hogy az ember két részből áll: test - anyagi és szellemi - lélek. Hiába van az a közmondásunk, hogy ép testben ép lélek, szerintem az embereknek fogalmuk sincs ennek a valós jelentéséről. Meg akkor miért vannak olyan szavaink, hogy lélek, lelkiismeret, lelkiismeretfurdalás, lelkizés, lélekölő..stb. ha képtelenek azt elhinni, hogy az embernek lelke is van, nemcsak teste.

2019. szept. 14. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Értem a gondolatodat, a problémádat. Nagyon hasonlót az MLM-eseknél, a coach-oknál, és hasonló kaliberű embereknél tapasztalok. Ezen emberek mindenféle önismereti tréningre jártak/járnak, ahol részben/egészben megismerik önmagukat, és a csoportokban találkoznak más emberekkel, akiknek hasonló, más, nagyobb, kisebb, egyenlő problémákkal küzdenek, és mivel a csoportban megtalálják a "nem vagy egyedül" érzést, valamint megmutathatja önmagát, és egyben visszajelzést is adnak felé, így elindul egy önismereti változáson, amit önmaga irányít, de a csoportja is hatással van rá.

Ehhez ugye mani, türelem, a változás iránti elkötelezettség szükséges. És hát mivel az egy ivásúak megtalálják egymást, így erős a csorda, ami okozhatja a gőgöt, mert ők már "átszellemültek".


Én sem értem ezt az egészet, hogy ez mire jó, ha megnézzük az utca embereit: egy részük valószínűleg benne van ebben a "buliban", és mégis van, hogy nem egy egyszerű emberről halljuk, hogy problémába, botrányba bonyolódott, stb. Akkor ér valamit a pozitív életszemlélet?

2019. szept. 14. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
De végül igaza lesz. Ő lesz boldog. Ő csak magán elmélkedik, hogyan lehetne neki jobb. Te meg másokon...
2019. szept. 14. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!