Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Mi lehet az oka annak, hogy...

Mi lehet az oka annak, hogy ennyire "felhígult" a spirituális gondolkodás / világnézet, és manapság sokat romlott az így gondolkodó emberek megítélése?

Figyelt kérdés

Az utóbbi időben ezt tapasztalom. Valószínűleg ebben nagy szerepet játszik pár "zen mester vagyok, mert életemben 1x meditáltam." típusú személy, aki azt hiszi, hirtelen ennyitől megvilágosodott, és Buddha-i mélységekben érti a létezés és a lélek bugyrainak legbensőbb titkait. Persze a sok Ezo Tv-s kóklerre is vonatkozik. Nem szeretnék ezzel senkit megbántani, nem azért írtam, csak az okait keresem. Életemben 1x irtam egy kisebb terjedelmű választ ide, de megbántam.


Az téma kérdései alá érkező (Laár András szavaival élve) "tudományhívők" válaszai is inkább sajnos trollkodás szintjén vannak nagyrészt. Félreértés ne essék, nincs bajom a tudománnyal, de miért baj egyeseknek az, ha valaki fogékony erre a gondolkodásra? ( és itt most nem a Grabovoj számsort éltető, rontáslevételért betelefonálgató egyénekre gondolok, szerintem az már sok...)


Bocsánat ha egoistának tűnik a kérdés megfogalmazása, de tényleg úgy érzem, mintha elmebetegnek lennének sokan emiatt nézve, és ez minden fórumon kezd eluralkodni.


Ki mit gondol?



2017. jan. 18. 00:17
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
98%

Hol tapasztaltad? Itt? Itt minden második ezotériában válaszoló troll.


A nagyvilágban is tapasztalni ilyet, szerintem ez a tömegesítés, az ezoterikus nézetek mint tömegtermék következménye. Anélkül, hogy lenéznék bárkit, mindenki a maga szintjén éli meg a különféle tanokat, leszűrve azok tanulságait maga számára, és ezt tükrözi a magatartása is. Így nagyjából az ezotéria általános megítélése, illetve az önmagukat ezoterikus beállítottságúnak tartó tömeg általános hozzáállása is az emberiség pillanatnyi fejlettségi szintjét tükrözi.


Természetes, hogy a tömegessé válással felhígul minden. De nézd a jó oldalát: így több nézetet, több irodalmat, több véleménycserét kapsz viszonzásként. A GYK-n például rendkívül alacsony színvonalú az ezotéria rovat a trollok és a fent említett okok miatt, ugyanakkor csak rábukkanok néha igen értékes gondolatokra, kérdésekre, felvetésekre. Így összességében megéri, a sok bosszantó összetevője ellenére is.

2017. jan. 18. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
95%
Valóban így van. Sokan ha nem is elmebetegnek, de zakkantnak tartják az ide írókat. Akik többnyire nem a meditálásról vagy az imáról kérdeznek, hanem ufókról, szellemekről, kártyajóslásról, horoszkópról... Ezeket pedig egyesek (sokan?) tömény hülyeségnek tartják.
2017. jan. 18. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
84%

Az ezoterikus, mágikus gondolkodás szerves eleme az emberi létnek, aminek mindig is megvolt a maga helye, és szerepe. Ám attól a perctől, hogy hataloméhes szabadkőművesek (Blawatsky, Crowley, és társaik) úgy gondolták, szervezeti keretek közé szorítják, és ideologizálják, ez az eddig rejtett, mögöttes alkotórész a felszínre kerülve realizálódott, és csak úgy volt ott tartható, ha természetének ellentmondva a valóság és az ész világának törvényei szerint viselkedik.

Így született a mai állapot, meg az olyan webes felületek, mint ez is itt.

Az ezotéria, a mágia, az okkultizmus üzlet lett, de néhányak számára nem szűnt meg annak lenni, ami volt: névtelen összetevőnek, amire nem figyelünk oda, hiszen úgyis körülvesz minket.

2017. jan. 18. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
81%
Még annyi, hogy egyébbként ugyanez a sajnálatos folyamat ment végbe a szexualitással is.
2017. jan. 18. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Ment a zöld mindenkinek, érdekes válaszok. Köszönöm!


Első: Itt is tapasztalom, meg Facebook-on is, hogy sokan beépülnek a komolyabb ezoterikus csoportokba, és szét trollkodják, aztán meg jót röhögnek, és azt hiszik felsőbbrendűek ezért. Nyilván -megint mondom- vannak olyanok, akik ezt is iszonyatosan túltolják, és a Wc-re is a csillagok állása szerint mennek... Abban az esetben totál meg tudom érteni ezt a fajta "troll" hozzáállást a szkeptikusok részéről.

2017. jan. 18. 01:42
 6/18 anonim válasza:
100%

Az az oka, hogy manapság a már az óvodában arra kötelezik a gyerekeket, hogy ahelyett, hogy a saját eszüket használnák, birka módjára mondják, tegyék azt, amit a szájukba rágnak.

Nem véletlenül, de ebbe nem megyek most bele, mert nem ide tartozik.

A legnagyobb probléma azzal van, hogy éppen a hülyék a leghangosabbak - mint mindenhol máshol.

Én személy szerint senkivel nem szoktam megvitatni sem az ezoterikus, sem az egyéb életviteli nézeteimet, mert nagyon kevés az értelmes ember, aki, ha még nem is hisz valamiben, legalább képes értelmesen elmondani a véleményét, és nem csak azt szajkózza, amit a köz megkíván.

Arról nem is beszélve, hogy szeretik homokba dugni a fejüket, ha félnek valamitől :D

Például csak bio élelmiszert eszem. Mindenki tudja, hogy a bolti áru vegyszerezett, tehát megértik (illetve kellene), hogy mi az okom erre. Ennyi: vegyszerezett. Nem érdekel az egészségügyi határérték, sem az, hogy mit mondanak az okosok, egyszerűen nem akarok vegyszert enni.

Gondolod, hogy találkoztam akár egy emberrel, aki ne szólt volna be miatta? A férjemet minden nap vegzálják az étkezőben, most már igyekszik szegény különvonulni enni. Pedig ebben aztán tényleg semmi természetfeletti nincsen.

Ha valami nem úgy megy, ahogy az a hétköznapi ember életében normális, arra már rásütik, hogy őrültség, és a lehető leghülyébb észérveket hozzák fel ellene, csak ne kelljen elfogadni, hogy ilyen is létezik.

Még abban is, mit eszik a másik, mintha neki bármiféle kára adódna belőle :D

2017. jan. 18. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Az ide irogatók, kérdést feltevők olyan messze állnak a spiritizmustól, mint Makó Jeruzsálemtől, mégis mindentudónak, mágus-mesternek képzelik magukat.

Példát?

Horoszkóp.

Csak a napilapok bulvár részéről "ismerik", lila gőzük sincs, hogy nem csak az az egy van, amiről hallottak már.

Jóslás.

"Azt csinálok, amit akarok!" - de jósoltatnak maguknak, ez ellentmond a szabad akaratnak, tehát nem csinálhat azt, amit akar, csupán tetteivel beteljesítheti a jóslatot.

Álomfejtés.

A nagytudású kutatók sincsenek m ég egészen tisztában az agy működésével, de az ide irogatók választ akarnak.

.

Lehetne még folytatni, de minek...

2017. jan. 18. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
74%

Nem véletlenül volt ez a tudás elitizálva évezredekig (ezo = belső, elzárt, elrejtett). A többség nem fogékony rá, nem éri fel ésszel, a többség téved, a többség a realtivitáselméletet sem érti - ha már tudományhívőkről van szó.

ahhoz is komoly érdekek fűződnek, hogy a tudás, az igazság ne váljon közkinccsé, és azért a nyilvánosságra kerülő információk ellen nevetségessé tétellel szokás harcolni.

2017. jan. 18. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
4: KÖSZÖNÖM!!! :) Fiúnak tetszel lenni?
2017. jan. 18. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
87%

"manapság sokat romlott az így gondolkodó emberek megítélése"


Hát, én nem tudom, szerintem ha néhány troll kiröhög, az még mindig kellemesebb, mint a máglyahalál.

Komolyan: a spirituális gondolkozás, okkultizmus sosem volt elfogadott, manapság már csak furán néznek rád, esetleg felajánlanak egy jó pszichológust, és akik ilyesmivel foglalkoznak, még mindig tudják, hogy mikor, ki előtt, miről kell hallgatni.

Én azt vallom, minél kevesebben tudják, hogy foglalkoztat az ilyesmi, annál jobb, és akik tudják, azok okkal tudják.

Persze, hogy felhígult azok köre, akik meditálgatnak, jósoltatnak, pont azért, mert nincsenek vallási dogmák ránk erőltetve, a szólás-, vélemény-, vallásszabadság korában élünk, szerencsére.

Ez az oka a terület felhígulásának, viszont ezek az emberek, az ezo-tévébe betelefonálgatók, a napi horoszkópolvasgatók, a szépen hangzó de semmitmondó idézeteket osztogatók a közelében sincsenek bármiféle fejlődésnek, tudásnak, más gondolkodásmódnak, a többségük csak átgyúrta a vallási dogmáit valami új formába, hisznek valamit, mert valamit hinni biztonságos, és babonásan félnek más dolgoktól, mert a babonaság az emberek reakciója az ismeretlentől való félelemre. Angyali védőszámok, angyali amulettek, stb. A bullshit meg megállás nélkül terjed, "fekete-fehér mágia", ez meg az a fajta mágia "elítélendő és bűnös" (nyugati mágiaértelmezés, ahogy van a tipikus nyugati karmaértelmezés is - a kereszténység halál utáni büntető-jutalmazó rendszere mint megragadt és rögzült valami, furán keveredik a keleti vallásokból átvett karma fogalmával... "hétszeresen kapod vissza", "visszaszáll rád", "a karma majd megbüntet", esküszöm, az agyamat el tudom dobni ezektől a dolgoktól). És aztán ismételgetik, amit valahol olvastak valamiről, amit egy névtelen írt le, amit az egy másik névtelentől olvasott, és így tovább. A valóságban némely nézetemért, véleményemért még szembe is köpnének, ahogy online is köpködnek időnként. De szellemet idézgetni tök oké meg érdekes, tehát etikus is, és hívjuk már le a két napja meghalt nagypapi szellemét, mert elfelejtettem megkérdezni tőle halála előtt, hol tartja a pince kulcsát.


Ez a populáris vonal. Különösebben nem zavar, ahogy nem zavarnak az ateisták, keresztények, és a többiek se, csak látom a hibás gondolkodásukat.


Másrészt meg a buddhisták meditálnak, az okkultisták titokban okkultistáskodnak, a krisnások mantráznak meg szappant főznek, a keresztények gyónnak... A világ megy tovább, attól, hogy némelyek rápillanthatnak néhány dologra, amire addig nem, értelmezni pedig, a nagy képbe beilleszteni nem tudják, ahogy a fenti példákból is látszik. Divat. Nem használ, de nem is hiszem, hogy komolyabban árt.


Bocs, ha bizonyos részeket már megbeszéltetek, nem terveztem ilyen hosszút írni, ezért nem is olvastam vissza előtte, csak aztán sok minden eszembe jutott.

2017. jan. 18. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!