Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Meddig élhet az ember úgy,...

Meddig élhet az ember úgy, hogy hazudik önmagának?

Figyelt kérdés
El tud valamit hitetni önmagával úgy, hogy elfelejti, hogy ez nem igaz? Meddig lehet így élni? Illetve mennyire egészséges?
2019. szept. 14. 21:55
 1/8 anonim ***** válasza:

Attól függ miben? Ez helyzet függő.

Igen is meg nem is,ember válogatja.

Szerintem nem annyira egészséges.

2019. szept. 14. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Akármeddig. De nem egészséges. Fogadd el magad és minden rendbejön!
2019. szept. 14. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Évekig. De nem ajánlom. Én meleg vagyok és évekig vissza folytattam magamban. Aztán elfogadtam. Nem reklámozom. Nem titok. Ha kérdezik általában megmondom.
2019. szept. 14. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
Nem a meddig a kérdés, hanem, hogy (addigis) milyen életet élhet...
2019. szept. 14. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A halála pillanatáig. Ott rendszerint rálátnak az emberek az életükre hazugság nélkül, az életük értelme is ott tárul fel - mondják a buddhisták.

Ezzel a kérdéssel foglalkozik egy jó színmű a Víg kamarában

[link]

2019. szept. 14. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Akár haláláig.

Lehetséges olyan tévképzeteket produkálni amiket inkább kényelmes elhinni, mint felfogni a valóságot esetleg egy trauma után. De hogy egy általános példát említsek (nem kritika, ha vallásos vagy a te döntésed) ott van a vallás ami azt mondja ha így és így cselekedsz akkor örök üdvösség várja a lelked, de ezt egy ember honnan tudhatná? Tudásunk eltörpül az összes tudás mellett, tehát valószínűleg ez egy tévedés ami már nagyon is egy emberi dolog. Egy kegyes hazugság elviselhetőbbé teheti az életünket.

Szerintem egészségtelen, hazugságokból már sok baja származott az emberiségnek.

2019. szept. 14. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem egészséges, én sajna évek óta így élek. Mostanában kezd valami változni szerencsére egy külsős segítséggel:).
2019. szept. 14. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Amíg meg nem hal.
2019. szept. 15. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!