Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Egyre erősebb az embergyűlölet...

Egyre erősebb az embergyűlöletem. Mit tehetek ellene?

Figyelt kérdés

Mostanában felerősödött az embergyűlöletem. Azt veszem észre, hogy túlságosan is rideg, bunkó vagyok az emberekhez. Mintha azt sugároznám feléjük, hogy hagyjanak békén a saját kis világomban. Nehezemre esik illedelmes, kedves lenni velük. Sokszor egy 'jóéjtvágyat'/'jó napot'-ot is nehezemre esik kibökni.

Hozzá jön az, hogy tényleg nem igazán érdekelnek az emberek, szoc.fób vagyok, nem szeretem a tömeget, de muszáj sokszor elviselnem.


Nem tudom, miért van ez, de ha lehetséges, megpróbálnék rajta változtatni.



2019. szept. 17. 08:08
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Átérzem. :/ Nekem is elkezdett mostanában felerősödni az embergyűlöletem. Minden kis apró dolog bosszant, akár a buszon, akár az utcán. A tömegektől rosszul vagyok és csak azokkal az emberekkel érzem jól magam, akiket tényleg szeretek (kb 3 ember).

Nem tudom mit lehetne tenni ez ellen. :/

2019. szept. 17. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy vagyok ezzel, hogy hullámzó. Van, mikor egész normális vagyok (inkább ez a jellemző), de van, mikor nagyon bunkó és nyers tudok lenni.

Szerintem az az oka, hogy túl sokat vagyunk sok ember között, betonrengeteg, zaj, ilyenek. Hiányzik az elcsendesülés, a belső megnyugvás, és persze az sem árt, ha kipihenjük magunkat. Ki kell menni a természetbe, az erdőbe, hogy megtapasztaljuk a természetközeliséget.

2019. szept. 17. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
34%

Hmm.. megpróbálhatsz körülnézni a Google-ben, sok hasznos cikk van a "szociális fóbia leküzdésére".

Én ilyenkor, ha ilyen zavaró gondolataim vannak csak megpróbálom mindig elterelni a figyelmemet valami másra., pl. elmondom ami az elvárás, aztán felidézek valami gyermekkori emlékeket, ami a rossz érzést elfelejti.

2019. szept. 17. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!