Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Barátnőm romának akarja...

Barátnőm romának akarja vallani magát?

Figyelt kérdés
Barátnőm ma bejelentette , hogy romának akarja papíron vallani magát mert így nagy esély van rá hogy a suliban ösztöndíjat kapjon.(amúgy jó tanuló, de így nem kapja meg), aztmondta hogy ez sehol nem fog szerepelni nem lesz feltűntetve, de én egyáltalán nem szeretném. Én nagyon szeretem de ez kicsit lesokkolt. Szerintetek mi a helyes lépés?

2019. szept. 18. 21:33
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Rúgd ki.
2019. szept. 18. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
régen is csinálták. Semmi baj nem lesz belőle. Nem nagyon értem miért zavar.
2019. szept. 18. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
80%
Hagyd neki. Ha vitába szállsz vele, úgyis csak visszakérdez, hogy "Azé, mer c..... vagyok?".
2019. szept. 18. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ő dolga, ez igaz egyébként, csak így kaphat támogatás máshogy sajnos nem, igazságtalan egyébként de hát ez van.
2019. szept. 18. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
44%

Erkölcstelen dolog mások támogatására hajtani de ha neki ez belefér akkor ez van. Én is sokszor választom a könnyebbik utat hiába tudom, hogy nem helyes. Problémája nem lesz belőle, mert örülnek, hogy statisztikába be lehet majd írni, hogy még egy roma lediplomázott ugyanakkor ez csalás szerintem.


Amúgy az ő élete, azt tesz amit akar. Ha aggályaid vannak elmondod neki. Ha tudsz segítesz neki anyagilag, hogy ne legyen erre rákényszerülve de ha nem teszel semmit se annak érdekében, hogy megoldódjon a problémája akkor nagyon alapod sincs beleszólni abba, hogy ő hogyan oldja meg.

2019. szept. 18. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Elég sokan írtatok köszönöm, az a helyzet hogy nincsenek anyagilag rászorulva ezért nem is értem. Ezt a romának vallást bármikor vissza lehet egyébként mondani mert nem találtam erről semmit?
2019. szept. 19. 06:10
 7/8 anonim ***** válasza:
Nagyon helyesen teszi. Jogilag semmit nem.jelent, hohy minek.vallod magad, mivel egyáltalán nem számít a származásod, csak a magyar állampolgárság szükséges. Így ha egy pályázaton cigánynak akarja vallani magát valaki, hogy így jusson támogatáshoz, akkor azt egy hófehér szőke-kék szemű ember is megteheti, belekötni nem tudnak.
2019. szept. 19. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

És mint mondtam, a származás nem jogi meghatározás. Ilyen nem létezik magyarországon. Nincs különbség sem magyar, sem szlovák, sem német, sem cigány etnikumú között. Csak a magyar állampolgárság számít. Magán a pályázaton lehet, hogy rögzítik, de ez máshova nem kerül be.


10 évente van népszámlálás. Ott is azt hazudsz, amit akarsz. Pl megmondhatod, hogy nigériai származású, és Jedi vallású vagy...

2019. szept. 19. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!