Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha valakinek barnább a bőre...

Ha valakinek barnább a bőre az átlagosnál azt romának nézitek?

Figyelt kérdés
Nem rasszistáskodásból kérdezem, de ti honnan tudjátok megállapítani, hogy valaki az vagy sem? Lehet hülyén veszi ki magát a kérdés, de légyszi válaszoljatok normálisan. Nekem az átlagnál kicsit barnább bőröm van de semmi közöm hozzájuk mégis sokszor bántanak emiatt, ez miért lehet? :O

2016. szept. 29. 17:03
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
Nem, a cigány kinézet nagyon jellegzetes a bőrszínen kívül is.
2016. szept. 29. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:

1-es légyszíves ezt kicsit kifejtenéd.

Engem is cigányoztak le párszor (igazából fogalmam sincs hogy van-e a felmenőim között) és kíváncsi lennék milyen vonások azok, amik erre utalnak.

2016. szept. 29. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
Nekem olyan fehér a bőröm, mintha kihipózták volna, mégis egyszer rámordítottak annó, hogy cigánylány.
2016. szept. 29. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:

Kérdésre válaszolva: nem feltétlenül.

Amúgy meg: a barna bőrszín árnyalata, egyenletessége sok mindent elárul az illető származásáról, vagy akár az, hogy hajszínhez, hajtextúrához, szemszínhez stb.-hez képest. Persze még így is van, amikor nagyon hasonlóak, és simán össze lehet keverni. De az is lehet, másnak nem tűnnek fel ezek a "finomságok".

2016. szept. 29. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
72%

Az arc, különösen az orr jellegzetes. A szemek és a szemgödör. Még a világos bőrű cigányoknál is árulkodó. A hajszín, ami szinte kizárólag fekete vagy nagyon sötét barna. Barna szem.

Írjátok be Google képekhez hogy cigány, nézzétek meg őket. A jellegzetességek eltéveszthetetlenek.

2016. szept. 29. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:

Érdekes ez,én félig az vagyok,titkolni nem szoktam,mert mért kéne,barna a bőröm,de mégis mindig meglepődnek mikor mondom hogy igen,tényleg az vagyok.:D

Egyébként az én ismerőseim nem néznek romának senkit csak azért mert barna a bőre,elvileg tényleg van valami jellegzetességü(n)k amiből meg lehet különböztetni...

2016. szept. 29. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
Nálunk az osztályban sok kreol bőrű, barna szemű ember van, még sincs cigány vér egyikben sem. Csak az egyik osztálytársamnak volt roma a nagyapja, neki viszont meglepő módon hófehér bőre van és kék szeme, szóval ez elég hülye általánosítás.
2016. szept. 29. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
Nem. És szerintem nem is akarnak bántani, ez csak ilyen viccelődés. Családban is van, aki kreolbőrű, nyilván tudjuk róla, hogy nem cigány, de néha megy egy-egy beszólás, hogy biztos van benned egy kis vonó, azért ilyen a bőröd. De csak viccből, nem bántjuk egymást.
2016. szept. 29. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
0%
Uristen,h mekkora baromságot írt egyikőtök!Nem jellegzetes az orrunk.Nincs olyan ,h ez cigány orr.A magyaroknál is ugyan ugy mindt a romáknál.Ahány ember annyi féle.S apám a hugom a nagynéném s több család tagomnál szőkék vagyunk zöld szemünk van.vagy kék.zöldesbarna.Nem kifejezetten barna.meg fekete haj!
2016. szept. 29. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
0%
Ya igen,s a bőrünk sem sötét barna.Nekem kifejezetten fehér.A parasztoknál is van barna.
2016. szept. 29. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!