Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hamar túllépek mindenen mint...

Hamar túllépek mindenen mint akinek nincsenek érzései? Milyen tulajdonság ez?

Figyelt kérdés

Pl nemrég meghalt a nagypapám aki a férfi példakép volt nekem. Napi szinten beszéltünk, mindenre ő tanított meg (apám csajozni járt meg bárokba, aztán 12 éves koromba lelépett végleg). Amikor meghalt nem tudtam sírni, de két napig rosszul éreztem magamat, aztán mintha mi se történt volna. A temetésen már nem is értettem mire ez a sírás-rívás, kiborulás amit a többiek csináltak. Én már a papa poénjait mondtam volna mintha ugyanígy itt lenne. Azóta is így vagyok vele, míg a családtagok elsírják magukat.

Mindenben ilyen vagyok, egyszerüen nem tudom értelmezni ezeket a nagy érzelmeket mint a többi ember, képtelen vagyok rá. Semmi nem dúl fel, semmi nem hagy nyomot bennem! Pl a legjobb és egyetlen barátomról kiderült hogy régóta kibeszél a hátam mögött és szó nélkül megszakítottam vele örökre a kapcsolatot, nem is érdekelt! Azóta (8 éve) eszembe se jut, lezártam a gyerekkori homokozóban született barátságot 5 perc alatt.

Barátnőm daganatos beteg volt múlt évben, de nekem eszembe se jutott hogy rossz történhet vele. Úgy voltam hogy megműtik aztán meggyógyul, míg a többiek kiborultak és mindenki odavolt! Segítettem végig mindenben, de nem értettem miért borulnak ki mások. Meg is gyógyult és én úgy veszem mintha mi sem történt volna. Egyszerűen nem hat meg a dolog valamiért. Aggódtam érte végig, mindenben ott voltam, de nem éreztem belül azt a fájdalmat amit másokon látok.

Olyan vagyok mintha nem létezne a lelki fájdalom érzése számomra, nem is tudom milyen az! Ragaszkodni se ragaszkodok annyira senkihez, ha meghal egy családtagom, 1-2 nap rossz érzés és megyek tovább. Az emléküket őrzöm (sír gondozása, gyakran eszembe jutnak) de ennyi. Nem tudok érzelmeket belevinni. Volt barátnőm amikor itthagyott, nem volt semmilyen gyászfolyamat, amiről írnak, már másnap úgy csináltam a dolgaimat mintha nem is lett volna soha. Pedig szerettem, jól éreztem magam vele.


2019. szept. 19. 09:15
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Lehet hogy pszicho
2019. szept. 19. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Sokminden lehetm egyik sem túl pozitív, de távdiagnózist nem vállalok.
2019. szept. 19. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
80%
pszichopata
2019. szept. 19. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Még sohase balhéztam, sose verekedtem, nincs is erre igényem! Nem vagyok agresszív se és mások támadására se kapom fel a vizet! Pl ma ki akart rángatni egy bolond az autómból mert szerinte túl lassú volt a megengedett 30km/óra, de inkább lezártam az ajtót és nyugodtan elmagyaráztam neki, hogy veszi a térfigyelő kamera :D
2019. szept. 19. 14:44
 5/8 anonim ***** válasza:

Tölts ki egy személyiségtesztet (vagy ezer ilyen van fent) és megtudod, hogy nagyjából mik jellemzők rád.


A többiekre ne hallgass, az érzelmi többség lenézi eleve az ilyen embereket, nem értik meg őket. Ezt úgy írom, hogy nekem elvileg az empátia az erősségem, érzelmeim nagyobb hatással vannak rám, mint énmagam.

2019. szept. 19. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"Pl a legjobb és egyetlen barátomról kiderült hogy régóta kibeszél a hátam mögött és szó nélkül megszakítottam vele örökre a kapcsolatot, nem is érdekelt! Azóta (8 éve) eszembe se jut, lezártam a gyerekkori homokozóban született barátságot 5 perc alatt."


Nem volt ez olyan mély, és fontos barátság. Nem véletlenül beszélt ki ő is a hátad mögött neki sem voltál senkije sem. Ha ennyire nem zavar, akkor egyszerűen nem volt fontos. Ha az lett volna, akkor számon kérted volna, hogy mit csinált, és miért csinálta, és meghallgattad volna a magyarázatát.

2019. szept. 19. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A pszichopata sem azt jelenti, hogy agresszív, hanem nem tud érzelmileg azonosulni, mintegy nincsenek érzései. Az, hogy mi volt a barátoddal egy dolog, de hogy a nagyapád, akire elmondásod szerint még te is felnéztél semmit nem váltott ki belőled, plusz szereted a barátnőd, de amint elvész semmi. Ezek nem normális dolgok.
2019. szept. 20. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Felnézhetett úgy a nagyapjára, hogy közben nem volt olyan a kapcsolatuk ami indokolja azt h gyászoljon. Mint ahogy szeretheti úgy a barátnőjét, h nem olyan mély a kapcsolat.


Nekem 25 éves koromig nem volt valódi kapcsolatom. Pedig voltak szüleim, és barátnőm is mindig volt. Most 3 ilyen ember van. És bárkim meghalhat, nem fog megérinteni igazán. A halál az élet része, én is meg fogok halni stbstb, de ha a 3 hozzám közel álló emberek közül halna meg valaki, akkor azt hiszem elég szrul lennék.

2019. szept. 20. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!