Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Más is van aki csak nagyon...

Más is van aki csak nagyon kevés emberrel kommunikál?

Figyelt kérdés

Heti rendszerességgel kb. 3 ember van akivel mélyebb beszélgetést folytatok, mint a köszönés, és 1-2 mondat váltása.


Kettő közőlük a szüleim, akikkel együtt élek, de mivel hétköznap egyetemen vagyok, otthon pedig nagyrészt tanulok velük is gyakran elég felszínes a kommunikációm, illetve van egy barátom, akivel heti 4-7 alkalommal beszélgetek.


Soha nem volt még ilyen kevés ember az életembe, azt hittem, hogy egyetem alatt sok új barátot szerzek, de pont nem így lett (igaz részben az én hibám is, mert nem tudok mások felé nyitni csak nehezen).


Néha elég rossz érzés, mert sok téma van, amiről nincsen kivel beszélnem. Az oldalt is azért látogatom, hogy valamennyire szocializált maradjak.


2019. szept. 20. 13:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Jelen! Nekem egy betegség okozta ezt a szűk emberi társaságomat.
2019. szept. 20. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Én egyedül élek, itthonról dolgozom és nincsenek barátaim. Ezt múld alul :D
2019. szept. 20. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Velem is ez van. Én csak a munkahelyemen beszélek pár emberrel mélyebben is, meg egy kollégám van akivel munkán kívül is szoktunk beszélgetni, meg eljárni erre arra. Rajtuk kívül nem igen beszélek senkivel.

Régen sok barátom volt, sok emberrel beszélgettem, de mióta bekerültem a nagybetűs életbe azóta ez megszűnt. Van pár régi barátom akikkel 3 havonta kb egyszer beszélgetek 1-2 órát hogy mi van vele, stb... de ennyi.

Nekem így jó, nem is igénylem már azt a nagy társaságot mint régen, meg a folytonos nyüzsgést sem. Persze minimális társasági életem megvan az nekem bőven elég, és ennyi.

2019. szept. 20. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Általában csak a párommal beszélek.

Ha van munkám, értelemszerűen a munkatársakkal is.


És ennyi.

2019. szept. 20. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Én igyekszem minél kevesebb emberrel tartani a kapcsolatot, mert így is többet szocializálódok, mint amire igényem lenne. Csak azok az emberek maradtak meg az életemben, akik igazán fontosak, elkopott az összes felszínesebb haverságom, amiből rengeteg volt, de ennek csak örülök. A legközelebbi barátaim messze élnek, velük általában párhetente beszélgetek Skypeon és évente pár alkalommal találkozunk, két jó barátnőm van itt helyben, őket hetente - kéthetente látom pár órára és mivel férjnél vagyok, őt minden nap látom, ha épp nem utazik valamelyikünk. Nekem ez már kicsit sok, így bár például kedvelem a munkatársaim, mégis tartom a távolságot. Néha elmegyek velük munka után, minden héten mennek, de most már hetek óta nem voltam. Így is, ahogy hazamegyek munka után kell legalább 2 óra teljesen egyedül, mire kész vagyok újra beszélgetni.
2019. szept. 20. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Nekem nincs olyan ember, akivel mélyen elbeszélgetek. Max. neten egy-két haver/barát.
2019. szept. 20. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Igen, a szüleimmel alig-alig beszélek. Van egy párom akivel kvázi együtt élünk, de a kapcsolat tönkrement, gyakorlatilag alig szólunk egymáshoz.

Ezen kívül marad a munkahely, de ott meg munkáról beszélünk csak kb.

2019. szept. 20. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Én napi szinten csak a testvéremmel és a barátommal beszélek. Az egyetemen nekem se lettek (még) barátaim, max pár szót váltok a csoporttársakkal, de ennyi.
2019. szept. 20. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Nekem volt már olyan, hogy munkán kívül hetekig senkivel nem beszéltem.
2019. szept. 20. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Nagyon introvertált vagyok, és munkám sincs, bevétel nélkül pedig sportolni sem merek elmenni.


Szóval most így offoltam az embereket, csak a legközelebbi hozzátartozóim vannak: párom, egy barát, szülők, nagyszülők...

2019. szept. 20. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!