Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért felemás az ember teste?

993 kérdése:

Miért felemás az ember teste?

Figyelt kérdés

Milyen hatásokra lesz felemás az emberi test?

Vagy éppen önmagától‽ a gén állomány felépítésétől, esetleg agyi tevékenységhez köthető??


2019. szept. 20. 21:05
 1/7 anonim ***** válasza:
96%
Hogy érted, hogy felemás?
2019. szept. 20. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Hát hogy az ember két oldala felemás.


pl. Az arcod két oldala nem ugyan olyan, és ez az egész testre igaz!

2019. szept. 20. 21:42
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

,,pl. Az arcod két oldala nem ugyan olyan, és ez az egész testre igaz!'' - Senkinek se teljesen egyforma a bal s a jobb fele. Lásd: női mell, köröm, szeplő, anyajegyek, stb. Hiába, hogy szimmetrikusnak lássuk az emberi (vagy akár állati) testet, csak nagy vonalakban az.



Vagy az ehhez hasonló extrém esetekre gondoltál?


[link]

2019. szept. 20. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Értem ezt az arc-felemás dolgot, de nem annyira feltűnő ez senkinél sem, és semmit sem változtat az egyénen.
2019. szept. 20. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ja hogy miért aszimmetrikus? Laikus vagyok, de szerintem nem kell teljesen szimmetrikus legyen a testünk. Csak az agyunk próbál folyton mindenben “pattern-t” keresni
2019. szept. 20. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Értem én hogy az embernek nem kell szimmetrikusnak lennie de ez nem válasz a kérdésem re! Miért aszimmetrikus az ember két oldala? Pl. Az autistáknál vagy durvább aspergeres embereknél jobban ki jön az arc aszimmetriája mint egy átlag embernél. Tudományosan bizonyított hogy minél szimmetrikusabb egy arc annál szebb (mármint társadalmi szépség alapján) szóval lényeges hogy mennyire aszimmetrikus az ember persze a wikis link már túlzás az egy kicsit durva!
2019. szept. 23. 15:01
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

,,Miért aszimmetrikus az ember két oldala?" - Mert 2 egyforma hópehely sincs. Gondolj csak bele: van a tested egyik fele x darab sejtel. Ahhoz hogy a másik is pont olyan legyen, másik felől is pont olyan sejteknek kellene lenniük, pont olyan sorrendben, pont úgy. Ez már kezdeti fázisban is lehetetlen. + Hozzájönnek még más tényezők (a maradandó fogak ferde kinövése, egyéb növekedési rendellenességek, vagy bármi ami idővel befolyásolhatja a kinézetet)


,,Pl. Az autistáknál vagy durvább aspergeres embereknél jobban ki jön az arc aszimmetriája mint egy átlag embernél." - Azért mert ezek betegségek. Genetikai okuk van. (Akár csak annak amit belinkeltem, csak nem annyira durvák). Az asszimetriát kiváltó okok száma végtelen: lehet örökletes oka: genetikai úton örökölhető sejtburjánzás, vagy egyéb pl heterokrómia, vitiligo (bár ezeknél az asszimetria csak a színeket érinti, magát a test formáját nem) vagy időközben daganatok miatt. Tudod, a DNS lánc amilyen hosszú s vékony, az lenne a csoda, ha idővel nem esne semmi baja... (Agyi tevékenységhez nem tudom hogy lehetne köthető)


,,Tudományosan bizonyított hogy minél szimmetrikusabb egy arc annál szebb (mármint társadalmi szépség alapján)" - Igen. Mert ez azt jelzi, hogy az egyén egészséges, udódnemzésre alkalmas, mert jó génjei vannak, amiket majd átörökíthet.



(Ezek nekem magától értetődőek voltak, azért nem írtam le korábban. Nem értettem pontosan mire gondoltál.)

2019. szept. 23. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!