Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » R betű megtanulása, Nyelvvitor...

R betű megtanulása, Nyelvvitorla felvágása?

Figyelt kérdés

Kitudom mondani az r betűt hosszan hogy: RRRRRRRRRR szerintem normálisan csak szavakba nem tudom alkalmazni. Felmerült hogy ha felvágják (vagy megvágják) a nyelv vitorlám akkor ki tudom mondani? Tényleg igaz?

16/f



2019. szept. 22. 14:11
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom, egyik osztálytársamnak kicsit le volt nőve a nyelve, mégis tökéletesen ki tudott mondani mindent, nekem egyáltalán nem volt semmiféle problémám, mégse tudom a mai napig kimondani az r betűt rendesen
2019. szept. 22. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én világéletemben raccsoltam ezért a fogszabályozás során a fogorvos fel is vágta a nyelvfékemet, hátha javul a kiejtésem, de semmi. Valószínűleg a szájpadlásom anatómiai adottsága miatt van (nagyon magas boltozatú). Ráadásul az r kiejtése már fixen rögzül gyermekkorban. Neked se lenne sok eredménye már, mert az agyadban rögzült a beszéd, amit csak pici gyermekkorban lehet eredményesen kezelni. Tudom jól, mert huszonévesen én is elmentem végre egy logopédushoz, de semmit nem segített. (önmagában én is tudom pergetni az r-t, de szavakban kiejteni nem)
2019. szept. 22. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Ilyen idősen még el lehet kezdeni, huszonévesen már tényleg nehéz. Sok embernek 30 évesen is sikerült, meg 14 évesen is.
2019. szept. 23. 17:11
 4/6 A kérdező kommentje:
És nem vagyok annyira retardált hogy ne tudjam megtanulni.
2019. szept. 23. 17:16
 5/6 anonim ***** válasza:

"És nem vagyok annyira retardált hogy ne tudjam megtanulni."


Ha ilyen magabiztos vagy, akkor miért rinyálsz itt kérdés formájában? Én csak a tapasztalatomat írtam le. Vágasd fel a nyelved és majd meglátod, hogy neked, hogy sikerül.

2019. szept. 23. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Bocsánat ha megsértett vagy nemtudom, de honnan tudom hogy fel kell-e egyáltalán vágatni?
2019. szept. 23. 18:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!