Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Felnőttkorban mennyire számít...

Felnőttkorban mennyire számít hátránynak a raccsolás? (r-betű rossz kiejtése)

Figyelt kérdés
Huszonéves vagyok, voltam logopédusnál és semmi változás nem történt, hiába gyakoroltam sokat. Úgy érzem ez genetikailag bennem van, mert képtelen voltam elsajátítani a spontán kiejtés. Persze ha nagyon koncentrálok rá és borzasztó lassan ejtem ki akkor vmennyire jobban hangzik, de az emberek nem így beszélnek és nem is lehet így beszélni. Informatikusnak tanulok és félek, hogy a munkahelyemen majd ez hátrányként fog érinteni, akár nem is alkalmaznak, mert ma már mindenhova odaírják a "kiváló kommunikációs képesség" követelményt, főleg multiknál. Szerintetek mi várhat rám a karrieremben? (Más téren (külső) sem vagyok attraktív finoman szólva.)

2018. szept. 2. 15:09
 1/8 anonim válasza:
100%

Sok felnőttnek van beszéd hibája, kinek ilyen, kinek olyan. Én tanár vagyok, nekem is van egy enyhe (sz-s) ahogy sok tanárnak is (pedig aztán nálunk tényleg kell a kiváló kommunikációs készség).

Egyébként a jó kommunikáció nem azt jelenti, hogy nem lehet beszédhibád, hanem hogy minden helyezetben jól ki tudod fejezni a gondolataidat, a megfelelő közegben a megfelelő szavakkal.

Biztosan elsőre furcsálni fogják a raccsolást munkahelyen, de így fognak megszokni téged. Szóval nyugi. :)

2018. szept. 2. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nalunk egy orias multinal 3 ember raccsol a szaz fobol. Ebbol egy vezeto, ketto kozepvezeto. Mindhatom poziciohoz kivallonkommunikacios keszseg kell.

Senki nem rohogi ki oket. Sot egy egy nagy ertekezleten van hogy beezedet tart az egyik es onironikusan ramutat a raccsolasara es egyutt nevetunk. Ennyi. Komoly, kulturalt helyen ez egyaltalan nem problema.

2018. szept. 2. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
28%

Hát pedig javítani kéne ezen a helyzeten, másik logopédussal például, mert sok olyan logopédus van akik nem foglalkoznak az emberekkel kellő hatékonysággal. Na meg persze addig, addig kellett volna járnod ameddig nem megy rendesen. Ezt ő neki is tudnia kellett volna hogy szükséged van még, vagy csak simán leszart. Másik amit nem értek miért nem gyerekkorodban volt ezzel foglalkozva? Nálam óvodába kiszúrták hogy szükség van erre a foglalkozásra, és addig addig kellett járnom oda ameddig össze nem jött hogy menjen. Nekem nagyon nehezen ment, sokat volt velem foglalkozva, anyám mesélte ezeket mert én annyira nem emlékszem rá, de nagyon sok külön szakértőhöz el lettem víve ez ügyben, és ott egyik meg is mondta anno anyámnak hogy sajnos ilyen téren lassú fejlődésben vagyok, el vagyok maradva, ez nm nevelési hiányosság, egyszerűen az agyam így fejlődik, és mondták hogy emiatt év vesztes vagyok, pontosabban 7 évesen mehettem csak iskolába. Még iskolába alsó osztályba is kellett járnom ilyen foglalkozásokra, nekem nem csak azzal volt bajom hogy az "R" betűt nem tudtam kiejteni normálisan, hanem szimplán az agyam valamiért nem állt erre meg sokszor mondatban nehezen ment a beszélgetés. Aztán egyszer csak helyre jöttem, és azóta sincs gond.

De van egy haverom aki 26 éves és a mai napig nem tudja az "R" betűt kiejteni. Iskolába is sokan röhögtek rajta emiatt, meg ő ezt poénnak vette, de mivel közös munkahelyünk volt egy ideig ott például mondták hogy ügyféllel inkább ne beszéljen mert az neki nem igazán megy. Ott udvariasság miatt nem mondták ki neki hogy mi a fő probléma, mert rendesek voltak, csak ugye egy biztosító társaságnál ahol ugye ügyfelekkel kell kommunikálni, baromira fontos ott a kommunikációs készség, de voltak olyan területek ahol csak adminisztratív dolgokkal kellett foglalkozni, őt általában oda tették mindig, mert ott nem volt szükség ügyfelekkel tárgyalni. Egyébként meg lehetett érteni mit mond, mert úgy nem vette észre senki, csak ha nagyon figyeltünk akkor lehetett hallani hogy az "R" betű számára nem létező dolog. Jó én tudtam hogy nem tudja kiejteni, de más kollégák is azért észrevették hogy neki ez nem megy.

2018. szept. 2. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

En se tudok sajnos, tobb evig voltam logopédusnál (nem csak 1 helyen), sehogy nem tudom kiejteni.


Nem lehet, hogy rossz a fogad, vagy szűk a szájpadlásod/felső fogíved?

2018. szept. 2. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én is raccsolok, és informatikus vagyok. Eddig nem éreztem hátrányát a dolognak, konkrétan ahova jelentkeztem és menni akartam, kapásból felvettek, plusz elég jól haladok előre a ranglétrán, elismernek. Jelenleg amúgy multinál dolgozom senior fejlesztőként.
2018. szept. 2. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

#3: "Másik amit nem értek miért nem gyerekkorodban volt ezzel foglalkozva?"


Szerinted nem foglalkoztak vele? Hát persze, hogy igen. Csak akkor is valami mondvacsinált okra hivatkozva (talán, hogy nem vészes) abbahagyták a kezelésemet alsós kisiskolásként. Felnőttként pedig 1 évig jártam magántanárhoz. Ezt követően - idestova fél éve ennek - mondta a logopédus, hogy többet nem kell mennem csak gyakoroljam és menni fog. Hát fél év után elmondható, hogy nem vált be a tanácsa. Szerintem a nyelvem is egy picit le van ragadva, de ő nem javasolta, hogy vágassam fel, mert szerinte semmi gáz (akkor kinek higgyek). A legrosszabb, hogy a szüleim szerint amúgy most is tökéletesen beszélek, szóval ha rajtuk múlt volna még gyerekként sem mentem volna logopédushoz. Azt is a tanárok javasolták, de semmi eredménye nem volt ahogy most sem.

2018. szept. 2. 17:11
 7/8 A kérdező kommentje:
#4: Kétszer szabályozták a fogsoromat torlódás miatt és a felső valóban szűknek tűnik. Meg szerintem van egy kis mélyharapásom (ha érdekel küldök képet). De hangsúlyozom a logopédusom szerint így sincs semmi probléma a szájszerkezetemmel.
2018. szept. 2. 17:13
 8/8 anonim ***** válasza:
én nem értek hozzá, nekem is szűk van, csak gondolom ezért van ilyen nehéz a kiejtése.
2018. szept. 2. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!