Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha közel 24 évesen nem tartok...

Ha közel 24 évesen nem tartok sehol, akkor már lejárt a lehetőségek "kora"?

Figyelt kérdés

Sajnos érettségi után nem igazán tudtam, hogy mit tanuljak, hiába voltam jó tanuló, egyszerűen fogalmam sem volt. Aztán utána dolgoztam, munkanélküli is voltam, és most itt vagyok, a 24. életévek kapujában.. gyakorlatilag csak egy érettségivel, és sorozatos kudarcokkal, meg avval a tudattal, hogy a korombeliek már lediplomáztak, vagy karriert építettek, vagy építenek, sikerrel.


Én már úgy érzem, hogy nekem nem fordul jóra semmi. Most ugyan járok egyetemre végre, de közel 27 évesen diplomázom. Ha nem csúszok persze. Csak ez ami "megy" úgymond az életemben, de más téren stagnálás van, sőt visszaesés. Meg igazából maga a tudat, hogy ennyi évet "kidobtam"...az szörnyű. Mindennap mérgez, hogy elszúrtam, hogy vesztes vagyok.


Mit gondoltok? Volt, vagy van valaki hasonló cipőben?



2019. szept. 25. 16:05
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
felsőkategóriás lány*
2021. jún. 26. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Szépen leásod saját magad jó mélyre. Egyrészt a leghülyébb hobbi magunkat máshoz hasonlitgatni. Ezt hagyd abba. Sőt, akár a közösségi médiától is zárd el magad. Teljesen felesleges.

Mitől leszel sikeres? Attól, ha valamit fel tudsz mutatni a tegnapi, múlt évi éned után. Szerintem elsősorban erre koncentrálj. Senki nem tud erre tuti receptet, de én 42 évem alatt azt láttam, állandóan megújulunk, vannak sikerek, vannak kudarcok, vannak jó és rossz időszakok, ez teljesen normális. Kérdés, hogy akarsz-e jobb lenni, vagy csak gyártod a kifogásokat, mit miért nem lehet. Akarsz jobb lenni? Mi a célod? Ezen kellene gondolkozni, nem mások céljaira irigynek lenni. Ezt most úgy írom, hogy kB ugyanezzel basztam volna le néha önmagamat is.

2021. szept. 9. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!