Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Rajtam kívül tényleg mindenki...

Rajtam kívül tényleg mindenki ilyen jól be tudja osztani a szabadidejét? Vagy csak látszat az egész?

Figyelt kérdés

Látom facebookon hogy a velem egykorú férfiaknak jut idő pénzt keresni, bulizni és konditerembe is járni heti 2-3 alkalommal. Mindemellett csajozni is. Pózolnak drága kocsival, szép nővel stb. Látszólag pénzük is van, jó ruhában járnak, szóval igazi álompasik.


Velük ellentétben itt vagyok én 30 évesen, van több szakmám. Jól fizető munkát végzek, semmi szabadidőm, ennek sajnos ára van, mert reggel 6-tól este 6-7 óráig dolgozom és ilyenkor már semmi energiám másra, csak arra vágyom hogy pihenjek.

Akiknek bejött az élet, ők mindenre ráérnek, én meg 2 napra se tudtam kikapcsolódni a nyáron, mert folyamatosan dolgoztam.


Sokat gondolkodtam erről hogy lehet ilyen jól beosztani 1 napot, hogy mindenre jusson idő és arra jutottam, hogy sehogy. Legalábbis legálisan nem.


Biztos buta kérdés és sokan leszólnak majd, de akkor valószínűleg velem van a baj.


2019. szept. 25. 18:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
73%

Olyan lekezelő ez a "bejött az élet" kifejezés. Sosem értettem miért jó a másik érdemeit kicsinyíteni, csorbítani, mintha ő tehetne arról, hogy neked szar.


El kell fogadni, hogy nem mindenkinek reggel 6-tól este 7-ig áll a napja és nem mindenki ugyanolyan motivációval, hozzáállással rendelkezik. Magam is örülök ha hazaesem típus vagyok, de több munkatársamnak egy csomó minden belefér még este.


Én 7-8-tól este 10-12-ig itt ülök a gép előtt, ők elmennek megisznak egy sört, találkoznak a párjukkal, néznek egy filmet, fociznak, biliárdoznak. Ugyanannyi idejük van, 1-2-3 óra szabadon, mégis jobban osztják be.


Én személy szerint a hétvégékre "gyúrok" rá, szinte minden hétre kitalálok valamit, kimozdulát, túrázás, kirándulás, utazás. A lényeg, hogy kibillenjek a gép előtti punnyadásból.


Plusz szabadságod neked is van 20+ nap, ha jól osztod be akkor több hétre el lehet menni. Én például sokszor kinézem a rövid heteket és azt veszem ki teljesen, vagy előtte-utána 1-1 hetet, így jut idő a pihenésre is.


Az tény, az sem mindegy, ki honnan indul. Nyilván nem ugyanaz a helyzet amikor valaki 18 évesen házat, autót kap meg nem ugyanaz mikor mindent magadnak kell felépíteni. De abból kell gazdálkodni ami van.

2019. szept. 25. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Semmi baj sincs veled. Elhiszwm h Te is vágysz olyanokra, de lehet h később Neked ez majd megtérül és ők fognak Téged nézni, milyen jól megy Nrked! Fel a fejjel!
2019. szept. 25. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nekem nincs 20+ szabadnapom, vállalkozó vagyok, (víz és gázszerelő).
2019. szept. 25. 19:10
 4/11 anonim ***** válasza:

Azért a pózolás az sokszor csak káprázat, főleg amikor valaki facebookon meg instán villog, azt gondolná az ember, hogy micsoda életük van ezeknek, pedig semmi nem úgy van ahogy látszik.

Én is úgy vagyok egyébként sajnos, hogy nagyon rövidnek érzem az időt, és meló mellett csak pihenni van időm, leginkább úgy néz ki a napom az utóbbi időben, hogy hazaérek este 11 re, gépezek olyan éjjel 2-ig, másnap felkelek olyan 10-11 körül, aztán délben már indulok dolgozni. A szabadnapokra próbálok leginkább programokat szervezni ha tudok, illetve este van hogy haverokkal még lemegyünk egy kicsit szórakozni. A nyaram egyébként nekem elég jó eseménydús is volt, mert szerveztem programokat, most őszre már nem annyira sikerült, ma is itthon pihengettem csak és máris hogy elment ez a nap is.

Egyébként ha vállalkozó vagy, érdemes lenne elgondolkoznod, hogy megpróbálsz félrerakni tartalékot, és aztán csak kevesebb melót elvállalni, ami elég a megélhetésedhez, és cserében több szabadidőt hagyni. Persze nem tudom milyen élethelyzetben vagy, ha albérlet/lakáshitel, család gyerekek vannak akkor nehezen kivitelezhető az ilyen. :/

2019. szept. 25. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Egyedül élek, nincs még gyerek és 1-2 évig még pénzgyűjtés a cél. Nagyon nehéz kalkulálni, mert ha csinálok szabadidőt és élvezem az életet akkor nem lesz pénzem. Nálam a napi bevétel is kiesés, mivel csak ez a pénzforrás van és így meggondolandó hogy mi a fontos, a szórakozás vagy a pénzkeresés.
2019. szept. 25. 21:12
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Igazából nem értem a kérdést. Hiszen magad választod a pénzt a szabadidő helyett.
2019. szept. 25. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Ennyi idősen már tudnod kellene, hogy a közössegi oldalakra feltöltött "bejött az élet" képeknek a fele sem igaz.


Én is sokat dolgozom, mellette felsőfokú tanulmányokat végzek és nekem sincs energiám mindenre mindig. De ha hívnak a barátaim hétvégén, akkor elmegyek hulla fáradtan is, mert sosem bánom meg, kell a kikapcsolódás és az új élmény.


Emellett még heti legalább 3x főzök, rendben tartom a kertet és néha én is úgy vagyok vele, hogy ...ssza meg mindenki, végigdöglöm a délutánt mert "semmire nincs időm", és hiába közhely, de magamról tudom, hogy arra van időd, amire időt szakítasz.


Ha durva hetem van, akkor rendelek egy kajaszállítótól 1 hétre előre menüt, akkor mosogatni sem kell. Fűnyírás/kutyaséta közben hallgatom az anyagot a suliból stb.

2019. szept. 26. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Te priorizálod a pénzkeresést a többi fölött, a többiek inkább a szabadidőt, elég nyilvánvaló.

Ha te is a szabadidőt tartanád fontosnak, neked is lenne.

Nem is igazán értem a kérdést.

Mondjuk annyira nem megoldhatatlan, én jelenleg napi 14 órát dolgozok (munkahely + házfelújítás együtt), és még így is van némi szabadidőm, be tudok szorítani programokat. Hihetetlen lazaságnak tűnik nekem ez, hogy 6-7-kor leteszed a lantot, én már nem is tudnám, mit kezdjek olyan sok szabadidővel. :D

2019. szept. 26. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nem teszem le a lantot 6-7-kor, mert például most is körülbelül 10 perce jöttem be az udvarról. Kipakoltam a kocsiból a cuccokat ami reggel nem kell, meg odakészítettem azokat a szerszámokat amiket reggel pakolok be. Közben kis pakolászás, körbenézés a ház körül és nagyjából rám is esteledett. Mindjárt vacsi, fürdés és holnap folytatódik a nap.
2019. szept. 26. 20:26
 10/11 anonim ***** válasza:

#9

Igen, erre gondoltam, te addigra már az otthoni dolgaidat intézed. Nekem az 9-10 után kezdődhet este.

Továbbra is irigylem a szabadidőd. :)

2019. szept. 27. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!