Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miert hasznaljak ki az emberek...

Miert hasznaljak ki az emberek, hogy kedves vagyok?

Figyelt kérdés
Nem szerettem volna ezt a kerdest idegeneknek feltenni, de most mar erdekel, hogy mit gondolnak masok, esetleg valaki, aki hasonlo cipöben jar, hogyan oldja meg a szituaciot. Röviden rolam annyit, hogy vilag eletemben a jo tanulo, kedves, rendes lany voltam. Felnött nökent is udvariasan, baratsagosan viselkedek embertarsaimmal. Na most a problema ott kezdödik, hogy ezt sajnos az emberek 80 %-a kihasznalja, visszael vele, amit ugy ertek, hogy gyakran azt hiszik, hogy velem lehet lekezelöen banni, mert kedves vagyok, es amikor ezt mar nem toleralom es visszaszolok megy a meglepödes… Illetve van a masik fajta, aki nem lekezelö ugyan, de folyamatosan elvarja, hogy segitsek es, ha egyszer nemet mondok meg van sertödve. Na kedves gyakorisok, ti mit gondoltok, fog ez a hozzaallasuk valaha valtozni, vagy felejtsem el? Illetve hogyan lehet az ilyen lekezelö es/vagy követelözö embereket ugy kezelni, hogy ne legyen sertödes belöle? A valaszokat elöre is köszönöm!

2019. szept. 26. 08:43
 1/9 anonim ***** válasza:
63%
Velem is pontosan ez van. Sőt, odáig fajult a dolog, hogy ha nemet mondok én vagyok a szemét gonosz, aki tönkreteszi a másikat. Nem tudsz mit csinálni, mondj nemet és engedd el a sértő megjegyzéseket a füled mellett.
2019. szept. 26. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

sokan kihasználják az embereket akik hagyják


régen én is hasonló voltam, ma már megválogatom kinek segítek, nem érdekel, ha valakinek valami baja lesz, mert épp nem segítettem neki, nem az én dolgom és felelősségem!


nem érzem magam rosszul amiatt már, mert valakinek nem segítettem és emiatt nem sikerült neki valami...

mindenki a saját életéért felelős

persze az más kérdés, hogy valakinek segítesz és lehet rád számítani, de csak megadott határokon belül, ne hagyd, hogy kihasználjanak!

2019. szept. 26. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi valaszokat! Meg annyi, hogy miert idegesit ennek ellenere, ha nem segitek, miert nekem van lelkiismeret furdalasom? Ezt meg nem igazan tudom kezelni sajnos.
2019. szept. 26. 09:06
 4/9 anonim ***** válasza:
Népünk úgy él, mint a szavannákon a vadállatok: aki gyenge, azt "megeszik". Utálom én is ezt az egészet, de mivel nekünk ez kell...
2019. szept. 26. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Azért mert ilyenkor kiszolgáltatott helyzetbe kerülsz. Elvársz valamit cserébe és az emberek ezt megérzik. Azért használják ki mert tudják hogy nem éri semmilyen hátrány őket ebből.
2019. szept. 26. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Ez azert baromira szomoru :(
2019. szept. 26. 10:44
 7/9 anonim ***** válasza:

Nagyon hasonló helyzetben vagyok én is, mint te. 2 dolgot tudok mondani:

A, van egy könyv, ami sokat segít a másik megértésében, a címe: Thomas Erikson: Idiótákkal körülvéve;

B, Igenis kell, hogy kimond, hogy "NEM", de abban érződjön a határozottság! Neked is van dolgod, feladatot, ha nem érsz rá, és segítesz valakinek, akkor csak magadat szívatod. Várjon, vagy próbálja meg egyedül elvégezni az adott feladatot. Neked is élned kell, így légy egy cseppet önző.

+1: jó, pozitív hatással lenne rád (is), ha a környezetedben lenne egy olyan személy, aki erős egyéniség, mert lehetne tőle tanulni önbizalmat. Nálam ez részben bevált.

2019. szept. 26. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
7-es, neked is köszönöm a valaszt! Utana nezek ennek a könyvnek, mar a cime is szimpi :D Amugy nekem is az ad eröt, hogy a parom hatarozott es sokat tanulok töle ezen a fronton, csak az a franya lelkiismeret furdalas ne lenne, miutan elutasitok valakit...
2019. szept. 26. 11:14
 9/9 anonim ***** válasza:

Miert hasznaljak ki az emberek, hogy kedves vagyok?


Mert engeded.

[link]

2019. szept. 26. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!