Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi éri meg jobban, változtatni...

Mi éri meg jobban, változtatni vagy elmenni?

Figyelt kérdés

A gimnázium utolsó éveiben járó lány vagyok, és nem tudom elképzelni a jövőmet egy ilyen éretlen, fejlődni képtelen, rasszista, homofób emberekkel teli országban. Az iskolámba szerencsére normális emberek járnak, de amint kilépek, olyanokkal találkozom, akik előszeretettel baszogatják a barátaimat, csak mert nem heteroszexuálisak, ciszneműek, stb. A hányinger fog el ettől, szóval okosabb lenne elhúzni a csíkot. De mi van, ha nincs jobb hely? Mi van, ha nekünk, értelmes rétegnek inkább itthon kéne maradnunk, hogy jobb belátásra téríthessük azokat, akiket kell?

Esetleg nem tudtok véletlenül egy elfogadásból ötös országot mondani?



2019. szept. 26. 14:52
 1/6 anonim ***** válasza:
0%

Hát, én sem vagyok egy szent, de sajnos mindenhol ez van. Én nem is vagyok meleg vagy ilyesmi, csak visszahúzódó meg ilyesmi, de ezért is olyanokat tudnak nekem írni hogy a maradék apró életkedvem is elmegy, nem hogy barátnőt még megértést sem kapok... Ebbe a világba élni sem érdemes mert semmi értelme nincs, aki egy kicsit más, nem a követésekre és likeokra megy, nincsenek barátai stb, az már nem tehet semmit csak utálatot és lenézést kap.

18f

2019. szept. 26. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
66%

Kérdező, azért ne ess át a ló másik oldalára. Kb ugyan olyan gyűlölettel beszélsz a heteró átlagemberekről mint egy részük a melegekről és az egyéb szexuális kisebbségekről.

A gyűlölködés nem vezet sehova. Ha változatni akarsz akkor mutass példát. Ne gyűlöletből, hanem szeretetből. Külföldön sem mindenhol van kolbászból a kerítés és kb nincs olyan hely a világon ahol az emberek képesek emberhez méltó módon együtt élni úgy, hogy közben senkinek sem sérülnek az érdekei.

És ne érts félre. Tudom milyen rossz a helyzet ma Magyarországon. Tudom, mert én is meleg vagyok és érzem nap mint nap. De ha az ember gyűlölettel felel a gyűlöletre akkor ott soha sem lesz béke. Én azt gondolom, hogy ha azt látják, hogy ugyan úgy viselkedsz, ugyan úgy élsz mint bárki más annak ellenére, hogy azonos nemű embert szeretsz az sokkal többet tesz a helyzet elfogadásáért mint az, ha vered a melled, gyűlölködsz és veszekedsz azokkal akik nem értenek veled egyet. Meggyőzni úgysem fogod őket és így még mutogathatnak is rád, hogy "Na tessék, ilyenek ezek! Meg lehet nézni."

Ha valakit érdekel mondd el mit gondolsz, viszont ha csak veszekedni akar hagyd ott. Nincs vele dolgod. Ha leállsz vele veszekedni akkor már elérte a célját mert azzal elismered, hogy neked be kell bizonyítanod, hogy ugyan olyan értékű ember vagy mint ő. Nem kell, nem tartozol neki semmivel.

2019. szept. 26. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Mindenre igen a válasz. Ez a nézőpontod, ez az igazságod a fókuszod és a valóságod. Mindenre igent kapsz, soha nincs nem.

“Más szemében a szálkát is meglátja, a sajátjában a gerendát sem.”

Legyen meg a te akaratod. Te döntesz magad és a valóságod felett, de majd ez lefog neked esni egyszer remélem és mindenkinek, de ami bent az kint, ami lent az fent. :) én is utálkozhatnék, mutogathatnék ujjal, de az az ujj soha nem kifelé a másikra mutogat hanem befelé vissza. 22/F

2019. szept. 26. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
80%

Én elfogadásból ötös országban élek (Írország). Itt aztán senkit nem érdekel, ha nem a sablon szerint élsz, ha furán nézel ki, ha nem vállalsz gyereket, ha meleg vagy - erre jó példa, hogy hiába katolikus ország, itt népszavazással döntötték el, hogy legalizálják a melegházasságot, elsöprő többség támogatta, ami sokat elmond szerintem az emberek mentalitásáról.


Én miután megtapasztalmat, hogy milyen olyan környezetben élni, ahol a legtöbben az "élj és hagyj élni" elv szerint működnek, már soha nem költöznék vissza Magyarországra. Évente egyszer, látogatóba szívesen, de ennél többre nem.

2019. szept. 26. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
25%
Van egy fontos kérdésem az érdemi válasz előtt: melyik országban élsz?
2019. szept. 26. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Szerintem tök egyértelmű hogy Magyarországon
2019. okt. 5. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!