Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan változtathatnék magamon...

Hogyan változtathatnék magamon? 22/L

Figyelt kérdés

Amikor emberek között vagyok úgy érzem mindenki engem néz, rosszakat gondolnak rólam, rossz érzésem van, de valójában én pont ezt teszem az emberekkel ha vagyok valahol, mindig a hibáikat látom meg, akiket csúnyábbnak látom magamnál azokat leértékelem , akiket pedig szebbnek találok magamnál féltékeny vagyok, és nem birom elviselni ezt az érzést legyszivesebben elfutnék..... Ez kb 1 éve alakult ki nálam.

Nem merek kötődni senkihez, utálom az emberi közelséget, ölelést, puszikat....


Lehet hozzátartozik az is hogy ovodában,iskolában kiközösítettek, vertek, nagyon visszahúzódó voltam mindig is, nem mertem magam megvédeni, ezek nagyon fájnak. Itthon mikor gond volt, elmeséltem a problémáimat nem hallgattak meg,nem volt idejük rám, amikor kértem öleljen meg anyám azt mondta nem ér rá, meg minek..... sőt amikor mondtam hogy megvernek, másik iskolába íratkoznék, apám megvert, akkor is be kellett mennem mert nem tehetem meg. Úgy éreztem senkire nem számíthatok, egy senki vagyok. Azóta nem merek közel kerülni senkihez, ezen szeretnék változtatni.....

Hogyan bízzak meg az emberekben, mikor azt érzem hogy valaki kedves hozzám, rögtön azt érzem hogy biztos ártani akar nekem hátsó szándéka van? Inkább eldobom magamtól, hogy ne sérüljek.

Közben szükségem van az emberekre, hogy fontosnak érezzem magam, éreztessék velem hogy szeretnek, dicsérjenek...

Nem értem ezt...

Még itthon élek szülőkkel, de állandó megfelelésben kell élnem, anyukám mindenben keitizal amit csinálok soha nem jó, minden apró hibát megtalál, soha n dicsér meg ha jót csinálok.... Csak kritikát hallok kiskorom óta.

Ha segítek neki az a kötelességem szerinte, nem kell megköszönnie bármit csinálok neki, takarítok, vagy segítek neki....

Szerintetek?

Bocsi ha zavaros amit írtam, amik eszembejutottak hirtelen leírtam.

Köszönöm ha válaszolsz!



2019. szept. 27. 10:20
 1/7 anonim ***** válasza:
Tanulj meg bízni. Enélkül nem fog menni. Ha valakinek hátsó szándéka van, az hamar kiderül, vannak jelei. Ezt kell megtanulnod felismerni. Azt jól látod, hogy kevés jó ember van, de vannak, ne zárd be magad, mert így esélyed se lesz, hogy rád találjanak.
2019. szept. 27. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Próbálj meg jót gondolni róluk. Kezd úgy hogy ha feltétlenül másokat kell nézned akkor amikor észre veszed a hibáikat gondolj mellé 3 jó dologra amitől szépek ha meg féltékeny vagy akkor arra hogy nem minden a szépség mindenkinek vannak nehézségei.
2019. szept. 27. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Menj pszichologushoz
2019. szept. 27. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Először is az otthoni közegből kellene szerintem kiszakadnod, mert még ha fejben el is kezded megváltoztatni a gondolkodásmódodat, anyud úgyis vissza-visszafog téged rántani a mélybe.
2019. szept. 27. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ezt a mások "leértékelését" magyarázhatná az, hogy ettől próbálod jobban érezni magadat, de az, hogy azokra, akiket magadnál "jobbnak"/"szebbnek" látsz féltékeny vagy meg pont az ellenkezőjére utal.


Az egyetlen személy, akihez hasonlítani kéne magadat, az te vagy.

2019. szept. 27. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
47%

Én értem amit írsz, szinte ugyan ebbe vagyok pár éve, szóval én megértem. Egyszerűen nincs aki értékeljen, magányos vagy, féltékeny vagy mert a mai szar világba minden fiatal szépítkezik helyes meg minden, és mivel a külsőre megy minden barom ezért ez nekik jó is, te pedig nem vagy olyan. Na nekem az olyan emberek, például lányok haspólóba és cica naci inkább a taszító, magamutogató kategória, de ettől még féltékeny vagyok mert ők megkapják azt a figyelmet amit én soha: van mellettük valaki aki megöleli és szereti őket.

Csak ez hiányzik neked is, ha magamból indulok ki és a szövegből amit irtál. Én is folyton parázok hogy ki figyel, de amikor nagynehezen chatelgetéssel szereztem egy barátnőt és én hülye elhittem hogy szeret, addig minden jó volt, mert azt hittem szeret és ott volt vele, szóval másra nem figyeltem, megszűnt az egész "ki röhög rajtam" "ki figyel" dolog..

Faterom sose volt, ami nem hátrány mert legalább sose volt aki dirigál, muter eldobott minket, most pedig kettesbe élek az egyetlen mellettem lévő családtagommal aki szeret engem, de közbe beteg és a napi szidás is megvan, szóval önbizalmam se volt soha, mert senkitől se kaptam jót én se.. hidd el megértelek.. Most az fog jönni mások szerint hogy "tanulj meg egyedül boldognak lenni" meg a sok felesleges szófosás, de ez nem igaz, mert az ember társas lény, és mindenki arra vágyik hogy legyen mellette aki szereti és megöleli, megvigasztalja.. Bármint a normálisabb emberek :D Szóval én azt mondom várd meg még lesz aki megadja ezt neked, és próbáld meg elfogadni magad, mert a kis topmodell alkatú, bohócra sminkelt kis riherongyoktól te SEMMIVEL SEM VAGY TÖBB VAGY KEVESEBB! Ahogy senki más se, csak az olyanokra jobban figyelnek, aki külsőre megy az nem szeretetet keres. Ha van valami amiről szeretnél beszélni és megértést keresni vagy ilyesmi (ez most olyan szentül hangzik XD) akkor nyugodtan írhatsz nekem, meghallgatok bárkit, én is szinte teljesen ilyen helyzetbe vagyok, csak én még tulságosan visszahúzódó vagyok és kifejezetten képtelen vagyok úgy létezni hogy tudom hogy nincs mellettem egy lány aki szeret.. Elég sokan vagyunk így ezzel, vagy hasonlóan, ami nem szégyen vagy elítélni való

18f

2019. szept. 27. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. :)
2019. szept. 28. 07:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!