Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Aki szeretne valamit, az...

Aki szeretne valamit, az miért nem tesz érte?

Figyelt kérdés

Tudom, provokációnak tűnhet a kérdésem, de nem az, ahogyan azt is tudom, hogy beszélni mindig könnyebb, mint cselekedni.


Pár itteni felhasználó elgondolkoztatott azon a kérdésen, hogyha szeretnének valamit, miért nem tesznek érte.


Például van olyan ember, aki vágyik a szerelemre, de semmit nem tesz érte, csak várja, hogy egyszer csak ráír álmai hölgye. Amikor kapja a tanácsokat, hogy hova menjen, hogy ismerkedjen, és vonogatja a vállát, és semmit sem tesz, de másnap újabb önsajnáltató kérdéssel jön.


Másik példa, hogy beszéltem itt egy súlyosan elhízott lánnyal, akinek több diétát és edzéstervet, amiket én is csinálok (mindketten lányok, egyidősek és kb egy magasak voltunk, szóval egyedül súlyban volt drasztikus különbség), de előbb kezdett engem szidni, hogy én, mint sovány lány, csak ne adjak tanácsokat.


Olyan is van, aki egyetemre szeretett volna menni, de a gimnáziumot se fejezte be, és csak búslakodik, hogy sehova nem veszik fel, legfeljebb takarítónak, de amikor mondtam neki, hogy először szerezze meg az érettségijét, csak pufogott, és azt mondta, az egy felesleges papír.


Nyilván nincs közöm ahhoz, hogy ezek az emberek hogyan élik az életüket, a legtöbbel elég rövidre is zártam a beszélgetéseinket, de egyszerűen nem értem, hogy hogy nem látják az összefüggést a tettek és az eredmények között. És az általam leírtak példáknak minden lehetősége megvolt/megvan, hogy változtassanak, de mégse teszik.



2019. szept. 28. 15:50
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
61%
Talán még nem jutottak el odáig az érettségben, hogy felismerjék: az életükért felelős egyetlen személyt a tükörben láthatják, és az életük legtöbb akadálya csakis a saját fejükben keresendő. Így hát keseregve várják, mikor csenget be valaki és menti meg őket.
2019. szept. 28. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
67%
Aki nyavalyog, de nem változtat, annak nem fáj eléggé...
2019. szept. 28. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
85%

A szerelem 2 emberen mulik. Ergo hiaba tesz az egyik ha a masik lesz rja

A fogyas tenyleg nehez.rajtam csak 5+ van, de azzal is annyit vergödök (fel-le jojo effekt),hogy en megertem aki 10-100 al szerencsetlenkedik. Gongoltam is arra ha beletennék a lelkem egy köver emberbe nem biztos hogy elbirnék a dologgal.

A gimiben fiatalon sokan kiskölykök még ès nem ugy fekszenek le hogy egyetemŕöl almodoznak. Sokakkal elszalad a lo. A mult hibait sem könnyü csak egy csettintessel kijavitani

2019. szept. 28. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
45%
Ez kb. olyan, hogy hiába dolgozik valaki normálisan, ő kapja a legnagyobb pofonokat. Aztán meg majd csodálkoznak, ha nem csinál semmit...
2019. szept. 28. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
94%

Részben igaz amit írsz meg részben nem is. Tény, hogy vannak olyanok, akik csak nyávognak, de nem tesznek semmit. Ez abszolút így van sajnos, velük nem is érdemes foglalkozni.


DE


Van egy másik oldal is. Amikor egyébként tényleg próbálkozik az illető, de nem jön össze és egy idő után már elveszi az önbizalmát a sikertelenség. Abból pedig nehéz kilábalni. Szóval nem ennyire egyszerű, amit írsz.

2019. szept. 28. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
57%

Gondolom a kérdések fejlécét sose olvasod el...honnan a fenéből veszed, hogy semmit nem tettek a céljaik elérése érdekében? Kapásból azzal indítják a kérdést, hogy minden létező dolgot megpróbáltak törvényes kereteken belül (voltak, akik még ezeket is áthágták) és mégse értek el semmi eredményt.

Ezek után teljesen jogosan teszik fel a kérdéseiket. De egyszerűbb mindenért egyszemélyben őt felelőssé tenni, és mindenki mást felmenteni, elvégre egy embert aki vissza se tud ütni, könnyebb a padlón rugdosni, mint másik sokezret, akik jóval erősebbek ugye...

2019. szept. 28. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
17%

“Ez kb. olyan, hogy hiába dolgozik valaki normálisan, ő kapja a legnagyobb pofonokat. Aztán meg majd csodálkoznak, ha nem csinál semmit...”


Nem az számít mennyit dolgozol, hanem hogy mennyi a munkád értéke. Ezért kapja a legjobban hajtó gyári melós egytizedét sem mondjuk az Apple mérnökei fizetésének.

2019. szept. 28. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:

#7


Még jó, hogy tudsz mondatot értelmezni. A válaszoló valószínűleg arra értette, hogy 2 ember, ugyanazon végzettséggel, ugyanott, ugyanazt csinálva nem egyenlő bánásmódot kap.

2019. szept. 28. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
37%

Igen, nyilván a napi 25 órát güriző munkás kevesebb értéket teremt, mint a hájas seggű főnök, aki egész nap az irodában telefonálgat, passziánszozik, és időnként kijön bszogatni a munkásokat...

Nagggggyon hihető! :DDDDDDDDD

2019. szept. 28. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
57%

“Igen, nyilván a napi 25 órát güriző munkás kevesebb értéket teremt, mint a hájas seggű főnök, aki egész nap az irodában telefonálgat, passziánszozik, és időnként kijön bszogatni a munkásokat...“


Igen, az eladás az már csak úgy megy, hogy a főnök a betanított félanalfabéták által megtermelt árut a passziánszozásával értékesíti. Hogyne.

2019. szept. 28. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!