Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hívők, ha az istenetek azt...

Hívők, ha az istenetek azt szeretné hogy minél többen higgyenek, miért nem tesz érte?

Figyelt kérdés

Miért nem alkotta meg legalább úgy a világot, hogy az legalább utaljon arra, hogy ő létezik?

Vagy miért van az, hogy nem tesz semmit a híveiért, hisz ők is ugyanúgy betegednek meg, halnak meg balesetekben, stb, mint bármelyik hitetlen, vagy másban hívő.


2018. márc. 5. 14:37
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
Ami az utóbbit illeti, sosem értettem, miért gondolja bárki, hogy egy istennek a puszta hit miatt általános védelmet kell biztosítani az embereknek (lehet, hogy meg tudná tenni, spontán szimmetriasértések s egyebek mentén, ez is egy érdekes kérdés :D egy fizikus profom hívő volt s volt egy tudományos-keresztény tárgy, amit nem hívőként is igencsak élveztem)...
2018. márc. 5. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 A kérdező kommentje:
Nem valami kötelező jellegű ultimate védelemre gondolok, de érted, így az a helyzet hogy ha létezik is bármilyen isten, tojik az emberek fejére, hiszen semmit nem tesz még azokért sem, akik hisznek benne.
2018. márc. 5. 14:58
 3/42 anonim ***** válasza:
39%
Ez az ateizmus egyik alapja. Az ateizmust két dolog indokolhatja: Vagy isten nem tudja elérni, hogy higgyenek benne, tehát nem mindenható (vagy nem létezik), vagy nem akarja, tehát nem szeret mindenkit.
2018. márc. 5. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
11%

"Miért nem alkotta meg legalább úgy a világot, hogy az legalább utaljon arra, hogy ő létezik? "


Miért nem utal rá? Nekem a teremtmény/teremtés teremtő nélkül annyira reális mint a festmény festő nélkül.


"Vagy miért van az, hogy nem tesz semmit a híveiért, hisz ők is ugyanúgy betegednek meg, halnak meg balesetekben, stb, mint bármelyik hitetlen, vagy másban hívő."


Elfelejted hogy a keresztyének szerint a halál nem azt jelenti hogy vége van és ennyi volt!

2018. márc. 5. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 A kérdező kommentje:

"Miért nem utal rá? Nekem a teremtmény/teremtés teremtő nélkül annyira reális mint a festmény festő nélkül"

És mi utal rá hogy bármi is valaha teremtve lett volna?

2018. márc. 5. 16:04
 6/42 anonim ***** válasza:
5%

"Hívők, ha az istenetek azt szeretné hogy minél többen higgyenek, miért nem tesz érte?"

Tesz


"Miért nem alkotta meg legalább úgy a világot, hogy az legalább utaljon arra, hogy ő létezik? "

Úgy alkotta

2018. márc. 5. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 A kérdező kommentje:

"Tesz"

Mit?


"Úgy alkotta"

Mert mi és miért utal rá?

2018. márc. 5. 16:16
 8/42 Mansour ***** válasza:
6%
Na most erre van egy olyan válasz, hogy azért, hogy az ember keresse Istent, hogy ezáltal fejlődjön lelkiekben. Egy nyilvánvaló és automatikusan segítő Isten elkényelmesítené, elgyámoltalanítaná az embert, és akkor már hitről sem beszélhetnénk. Ha valamiért a hit a fontos, akkor így kell lennie, ahogy van: keresés, hit, bizalom - teljes bizonyosság és bizonyítékok nélkül.
2018. márc. 5. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
4%

"Vagy isten nem tudja elérni, hogy higgyenek benne, tehát nem mindenható (vagy nem létezik), vagy nem akarja, tehát nem szeret mindenkit."

Vagy mindenki belátja, hogy van Isten, csak akik szerint nincs hazudnak.


Akarja, hogy megtérjen mindenki, de szabad akarattal, nem csalással. És így következetesen mindenkit szeret. Más kérdés, hogy nem mindenki fogja viszontszeretni

2018. márc. 5. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
21%

""Tesz"

Mit?


"Úgy alkotta"

Mert mi és miért utal rá?"


Írd ki új kérdésbe, ha szeretnéd megvitassuk ötvenezredszer az elmúlt pár napban:)

Én csak a hibásan feltett kérdéseket javítottam, hasonlóan kijelentés alapon, mint te. Te sem indokoltad, hogy a kérdéseid miért jogosak. Megszoktam már, hogy a csúsztatók eleve rosszul teszik fel a kérdést.

2018. márc. 5. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!