Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért kérdezi mindenki azt,...

Miért kérdezi mindenki azt, hogy van e már másik munkahelyem?

Figyelt kérdés

Felmondtam a munkahelyemen, holnap lejár a felmondási időm. Akárhányszor szóba kerül, mindenki azzal jön, hogy van e már másik munkahelyem. Mért kéne lennie? Nem pihenhetek 1-2 hónapot? Van annyi pénzem, hogy a következő 1 évben megmozdulnom se kéne. Szörnyen idegesítő.

Honnan lenne új munkahelyem, amikor még a régin vagyok hivatalosan 1-2 napig... Akkor kezd az ember munkát keresni, ha a régi helyről kilépett. Addig szóba se állnak veled sehol. Normális esetben legalábbis ez így szokott kinézni....



2019. szept. 29. 14:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
82%

Elég nagyot tévedsz. Manapság nem mindenki, sőt általában csak kevesen engedhetik meg maguknak, hogy csak úgy otthon legyenek. Számla, hitel, gyerek, kocsi stb. Fizetni kell.

Teljesen normális és bevett szokás kilépés előtt új helyet keresni, és ezt a munkáltatók is tudják.

Nem tudom, te melyik világ melyik síkján élsz. Én a hétköznapi dolgozó emberén.

Inkább örülnél neki különben, hogy az emberek kérdeznek felőled és legalább úgy csinálnak, mintha érdekelnéd őket.

2019. szept. 29. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
88%

Mert tudnak gondolkodni?

Lehet, hogy van megtakarításod, de megtakarítást az ember nem azért szokott képezni, hogy utána szanaszét szórja. Hanem pl. ha megbetegszel és ha akarnál, se tudnál dolgozni, akkor legyen mihez nyúlni.

+ Sok embernek egyáltalán nincs megtakarítása. Én se tudom, mit fogok enni holnap, ha nem jön pénz.

2019. szept. 29. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

“ Akkor kezd az ember munkát keresni, ha a régi helyről kilépett. Addig szóba se állnak veled sehol. Normális esetben legalábbis ez így szokott kinézni....”


ööö... éppen ellenkezőleg. Normális helyen felvételi interjún megkérdezik, hogy jelenleg van-e munkaviszonyod, és mikor tudnál kezdeni. Egyáltalán nem hátrány, sőt, bértárgyalásnál direkt előny, ha egyik helyről mész át a másikra, nem munkanélküliként.

2019. szept. 29. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
#1 pont ezaz, hogy az emberek folyton velem foglalkoznak és felőlem érdeklődnek. Ez egy bizonyos szintig nem baj, de már zavaró. Sok embernek negyed olyan érdekes és izgalmas élete nincs, mint nekem és ezért velem vannak elfoglalva.
2019. szept. 29. 15:16
 5/11 anonim ***** válasza:
94%

Ez megint az a kérdező, aki beugrat hogy válaszolj neki, aztán üzenetben meg beszól, anyáz és kiröhög a semmire. Kicsit unalmas, lejárt lemez már.

Nem hiszem, hogy egy ilyen érzelmileg 0 emberrel annyian törődnek. Inkább csak ide jársz kiélni magad, mert jobb nem jut.

Továbbra sincs igazad. Nem mindenki azért dolgozik, hogy utána hónapokat heverjen otthon. Általában minden értelmes ember akkor vált, ha már megvan a következő helye.

2019. szept. 29. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Baráti körben is többektől hallom (tapasztalom) ezt a pihenés dolgot. Jelenleg hárman "pihennek"...

Mégis miért kellene rendszeresen otthon ülni 2 hónapot?


Egyébként akinek tényleg tellik rá, azokat irigylem. Bár akkor is kár, ha ilyesmire megy el a pénz.


Egyik ismerősöm egyébként úgy van otthon, hogy még papahotelben, de állandóan sír, hogy el kellene költöznie, de se nem dolgozik, se nem tanul. Otthon van a tesója, az apja is, a veszekedések állandóak.


Vagy tanuljon az ember mást, amit jobban szeretne, vállalkozzon, menjen át 6 órába...

2019. szept. 29. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Nem lakom semmiféle hotelben. És megértem, hogy irigy vagy rám (mint sokan mások is), ha tudnál rólam többet, akkor nem csak ezt irigyelnéd tőlem :)) na cupp
2019. szept. 29. 16:25
 8/11 anonim ***** válasza:
Jó, de miért kell "pihenned" 2 hónapig és hogy-hogy nem sajnálod pont erre a pénzt?
2019. szept. 29. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Mióta dolgozom nem tudom elképzelni, hogy ne dolgozzak.


Nem azt mondom, biztos jó lenne 1-1 hónap pihi.


De...1 hónap munkanélküliség az nekem 400 ezer forint kiesést jelentene.

2 hónap már 800 plusz a céges autó, benzin, egyéb juttatások, 2 hónap alatt közel 1 milliót buknék.


Ez elég nagy pénz, ebből azért kijön egy masszív nyaralás ami mégis csak másabb, mint otthon vakarni a tököm.


Nem mellesleg normális ember nem akkor kezd munkát keresni, mikor már kilépett, hanem akkor lép ki, mikor már van új munkahelye.

2019. szept. 29. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nem kell feltétlenül pihennem 2 hónapig, csak mondtam egy számot, hogy szemléltessem a dolgot. Addig ,,pihenek", ameddig nem lesz más. Nehéz, mert munka mellett iskolába járok, hogy képezzem magam, plusz van egy internetes vállalkozásom, amivel bár nem sokat keresek, inkább csak hobbi, amiből pénzem van, de megélek belőle kis ideig úgy, hogy ne kelljen a spórolt pénzhez nyúlni. Szóval saját mini vállalkozás, iskola mellett nehéz az álláskeresés.
2019. szept. 29. 17:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!