Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Meglévő munkahelyem mellett,...

Jucsucsu kérdése:

Meglévő munkahelyem mellett, tudok szabályosan dolgozni másik munkahelyen?

Figyelt kérdés
Jelenlegi munkahelyemen leállás van. Szeretnék máshol dolgozni a leállás alatt. De nem feketén. Van rá mód?

2018. ápr. 26. 14:54
 1/4 anonim ***** válasza:
85%
Ha találsz olyan céget ahol napi bejelentéssel felvennének erre az időre akkor simán mehetsz. Ha jól tudom egy hónapba 15 napot dolgozhatsz így. 15x8 óra.
2018. ápr. 26. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Dolgozhatsz egszerre több munkahelyen is, de - úgy tudom -, be kell jelentened a mostani helyen, ha új munkaviszont létesítesz. Azt hiszem, talán a munka törvénykönyvében is le van ez írva, de nekem a szerződésemben is benne van érthető emberi módon megfogalmazva (úgy értem, nem nyakatekert jogi nyelven).
2018. ápr. 26. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
28%

Mellékfoglalkozású munkaviszony létesítését a főfoglalkozású munkáltató felé be kell jelenteni (úgy hiszem, csak az engedélyével létesíthető)


Alkalmi munkát - napi bejelentéssel - úgy tudom, nem kötelező bejelenteni.

2018. ápr. 26. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

1./ Bárhol, bármikor létesíthetsz új munkaviszonyt (nem csak alkalmit), akár napi 8 órás több állásod is lehet egyszerre, ha bírod.

2./ Ez akkor kizárt, ha a jelenlegi munkahelyeden a szerződésben eleve kikötöttétek, hogy tilos.

3./ Nem kell senkinek a beleegyezése, de tájékoztatási kötelezettséged van a munkáltató felé, hogy van másik jogviszonyod. Részletezni nem kell. Ezt a törvény előírja, tehát ha nem tájékoztatod a munkáltatód, az akár felmondási indok is lehet, hiszen jogszabályt szegsz vele.

4./ Megtiltani akkor lehet, ha a munkáltatód gazdasági érdekét sérti (konkurenciánál helyezkedsz el), vagy a munkavégzésed rovására megy.

5./ Nem csak leállás alatt lehet másik jogviszonyod, hanem bármikor.

6./ Többes jogviszonyként kezeli mind a adótörvény, mind a társadalombiztosítási törvény is.

2018. ápr. 27. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!