Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért csinálhatja ezt?

Miért csinálhatja ezt?

Figyelt kérdés

Egy idősebb utas, akivel már többször egy buszban utaztam, mindig hozzám ül és közben vagy szándékosan a lábamat rugdossa, vagy belémkönyököl, és ilyenkor látom a szemem sarkából, hogy lekezelő arckifejezéssel bámul. Ma is inkább elültem máshova, engem nagyon zavar ilyenkor. Nem hiszem amúgy, hogy bármilyen fogyatékossága lenne, szerintem csak szimplán gonosz. Miért nem hagy engem nyugodtan a helyemen ülni? Még máshol is szokott lenni bőven ülőhely, de akkor is mellém v. velem szembe ül, nem szól semmit és biztos, hogy nem ismerem. Le lehet valahogy "rázni" az ilyen barmokat? Szerintem távoltartási kérelemhez ez azért elég komolytalan ügy lenne, ráadásul talán ismeretlen személy ellen nem is lehet...

Egyébként ez egy néni és én is nő vagyok, szóval zaklatás kérdése nem merülne fel.

Előre is köszi az ötleteket!


2019. okt. 1. 01:40
 1/9 anonim ***** válasza:
53%

Valószínű nagyon irritálod a jelenléteddel.

Ha magadra húznál egy krumpliszsákot, kopaszra borotválnád magad, biztos jól érezné magát.

Sok szép lány ezért csúfítja el magát, mert kerülni akarja a konfliktust. Meg a tapadós palikat.

Ezt megoldani?

Taposs a lábára tűsarkúval, vagy tegyél fel csomagokat felülre, ami a fejére esik néha.

2019. okt. 1. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
63%
Nyisd ki a szádat és küldd el melegebb éghajlatra
2019. okt. 1. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

"Elnézést, megkérhetném hogy ne rúgdosson/könyököljön az oldalamba? Köszönöm"


Kívácsi lennék mit szólna, ha bunkózás helyett kedvesen megkérnéd hogy fejezze be.

2019. okt. 1. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

"Valószínű nagyon irritálod a jelenléteddel."


Akkor minek ül mindig mellé? Ha téged irritál valami, akkor oda ülsz mellé és őt bámulod egész nap? Tök értelmetlen, ettől csak neked lesz rosszabb.

Egész más, hogyha valaki fél, és ezért figyel valamit, de akkor meg nem megy oda, meg nem köt bele. Legalábbis ez nekem így logikus.


Te meg kérdező álljál már ki magadért. Ennyire értékeled magad? Hogy hagyod magad bántani? Legalább szólj neki, van hozzá jogod. Azért az durva lenne, hogy neki van joga bántani, neked meg még ahhoz sincs, hogy szólj neki ezért, vagy hogy megkérjed. Nincs semmi probléma, mert szólsz neki kedvesen, és már meg is oldottad a problémát. Hogyha hagyod magad, az nem fog megoldani semmit, sőt, még el is mélyíted benne, hogy bánthat téged. Hogyha alapból úgy bánt, hogy nem csináltál semmit, akkor szerinted jobb lesz, hogyha továbbra sem csinálsz semmit és hagyod magad? Azt közlöd vele, hogy nyugodtan bánthat, mert megengeded neki. Ne adj esélyt a gonosz ebereknek gonoszkodni, állj ki magadért. Ha szépen szólsz neki, és kéred, hogy hagyja abba, az már elég lesz. Amúgy meg lehet, hogy véletlenül csinálj. Közeledni akar feléd, barátkozni, vagy csak kedvesnek tart, és odaül, utána meg észre sem veszi, ha véletlenül megrúgja a lábad. Ha így van, akkor szólhatsz neki, mert meg fogja érteni, és normálisan fog reagálni. Ha meg szándékosan kötekszik, akkor meg nem hogy szólhatsz, hanem muszáj szólnod.

2019. okt. 1. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
#4 vagyok. Még hozzáteszem, hogy ha kedvesen szólsz neki, utána akár beszélgethetsz is vele, az még jobban oldja a konfliktust. Beszélj vele hétköznapi dolgokról, ismerkedj össze vele, még ha jóval idősebb is nálad. Egy ismerősre teszel szert, még akár jóban is lehettek.
2019. okt. 1. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat.

#4, te jó ég, eléggé félreértettük egymást, még egyszer mondom, hogy egy lekezelő mogorva idősebb "hölgyike", azt azért észre lehet venni, ha valaki véletlenül v. szándékosan rugdos, valamint ha barátkozni akar vagy sem. Nem akartam hosszabb regényt írni a részletekkel, de rászóltam már természetesen, nem vagyok pipogya, csak nem akartam túl hosszan leírni a történteket. Amúgy szerintem élvezi is ha verbálisan reagálok rá, mintha direkt várná is.

Ebből azt szűrtem le, hogy te inkább csak barátságosabb és jóindulatú emberekkel utazhattál, ez jó.

Utoljára amúgy már leidiótáztam, arra is csak hülyén vigyorgott.

2019. okt. 1. 13:16
 7/9 anonim ***** válasza:
Valószínű nincs ki a négy kereke, ilyen egyszerű.:D Gondolom megkérdezted miért csinálja, arra mit mondott?:D Sofőrnek szóltál? Még azt lehet esetleg megpróbálni. Ha meg van máshol is hely, felrakni a táskádat magad mellé és ha szól ne rakd le, mondd meg, hogy úgy látod van máshol is még hely, üljön oda.
2019. okt. 1. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"Ebből azt szűrtem le, hogy te inkább csak barátságosabb és jóindulatú emberekkel utazhattál"


Nagyon rosszul szűrted le.


Lévén nem mondtad, hogy már rászóltál, így nem tudhattam. Azt hittem még nem szóltál neki.

2019. okt. 1. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha látszik rajta, hogy várja a reakciód, akkor egészen más a helyzet.. egyszerű, ne reagálj. Sehogy. Ne ülj át, ne szólj rá, ne nézz rá, csak nézd levegőnek. Egy-két alkalom után megunja, hidd el. Az ilyenek akkor elégülnek ki, ha feltudnak idegesíteni, öröm nekik, ha bosszankodsz. Ezért azzal ártod neki a legnagyobbat, ha semmilyen reakciót nem mutatsz. Így fogod a legjobban bosszantani az idiótát. Biztos nehéz lesz, de egy próbát mindenképp megérne szerintem.
2019. okt. 1. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!