Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan viselkedjek, ha hiányzi...

Hogyan viselkedjek, ha hiányzik egy fogam?

Figyelt kérdés

Nagyon rosszak a fogaim, ez pedig nagyrészt genetika. Az egész családban probléma, mindenkinek gondok vannak a fogaival, pl. anyukámnak már 30 évesen műfogsora lett. Hát úgy érzem, hogy nagyjából rám is ez vár, mert gyerekkorom óta fogorvoshoz járkálok, és lassan minden fogam tönkremegy. Normálisan ápolom a fogaimat, tök átlagosan étkezem, rendszeresen járok ellenőrzésre is, de mindig van valami (most is voltam, konkrétan 10 fogamon kell csinálni valamit). Ha van egy kis lyuk, akkor azt gyors megcsináljuk, jajj de jó, aztán utána a tömés mellett majd utána újra szuvasodik, majd utána tömjük 600x, majd gyökérkezeljük, aztán végül ki kell majd szedni, ez a forgatókönyv. Már alig van olyan fogam, amihez még nem nyúltak hozzá, de szerencsére egyelőre “csak” egy hiányzik.... hát az se túl jó dolog, de tekintve a helyzetemet lehetne ez több is és szerintem lesz is. Ez pont olyan helyen van, hogy látszik is és nem is (szimplán beszéd közben nem feltétlenül tűnik fel, de ha valaki azt nézi akkor látszik, nevetés közben pedig egyértelműen). Nyilvánvalóan zavar. Viszont megcsináltatni egyelőre biztosan nem fogom tudni, egyrészt az anyagiak miatt (mert nagyon nagyon drága), másrészt ehhez a számban is olyan állapotok kellenek, ami nekem nem tudom, hogy mikor lesz.... a fogínyem kb. mindig begyullad, vérzik, a fogaim is folyamatosan romlanak, így pedig nem lehet. Próbálok inkább csak mosolyogni, de ez nagyon rossz, mert az embernek nevetnie is kell és nem is lehet erre mindig odafigyelni. Viszont nagyon félek attól, hogy valaki meglátja és mit gondol. Volt már ilyen párszor, hát általában meglepődnek, undorodnak és eleve ezt ugye a tipikus Mónika show szintű, igénytelen, buta karakterrel azonosítják és nem egy normális, ápolt egyetemistával. Amúgy minden más teljesen rendben van rajtam, egyedül a fogaimmal van a gond és az már rögtön annyit ront is a helyzeten, hogy kb. el is áshatom magamat... Családban, régi ismerősöknél, barátoknál ez nyilván nem okoz semmilyen problémát, de idegeneknél annál inkább, mert így nagyon nagyon nehéz elérni, hogy komolyan vegyenek, szóba álljanak veled, beszélgessenek veled, párkeresésről meg aztán abszolút ne is beszéljünk, mert arra így semmi esély. Szerintetek nekem hogyan kellene ezt kezelni?

20/L


2019. okt. 2. 10:45
 1/8 anonim ***** válasza:
2%
TLDR, használj bekezdéseket.
2019. okt. 2. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
Elöször is válts fogorvost, mert ilyen nincs.
2019. okt. 2. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Hát pedig van....
2019. okt. 2. 11:38
 4/8 anonim ***** válasza:
8%
Na hagyjál már. Minimálbéres betanított munka mellett sem fogatlan mindenki, pedig ott aztán nincs pénz magánfogászra. Itt bizony sok-sok elsumákolt alkalom van.
2019. okt. 2. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
28%
Nekem hiányzik a szemfogam felül,de sose csináltam belőle problémát,egyáltalán nem zavar. Nem tudom,mit lehet ilyeneken problémázni...
2019. okt. 2. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
12%

Szia, nem olvastam végig, de nagyon aranyos vagy :'D Nekem is egy csomó fogam szar, és akkor? LEGYÉL ÖNMAGAD! Egyszerűen ne legyél olyan trash tömeglány mint a legtöbb, és már ne vedd magadra, de kit érdekel a fogad!? Én próbálok nyitott lenni és ismerkedni, találni egy elfogadó lányt, és rohadtul nem a fogát vagy a külselyét nézem, hanem az énjét, hogy elfogadó-e, hogy nem-e mutogatja magát meg ilyenek. Hogy kéne viselkedni? Azért mert hiányzik egy fogad egyből elkezdesz tájszólassal beszéni-e? Vagy mi? :D Csak legyél önmagad, és szard le akinek nem tetszik. Ha valaki ezért elítél, az az ő baja!

18F

2019. okt. 2. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Hogyan viselkedjek, ha otthon hagytam a vizes flakonomat?

Tessék???

Mi az összefüggés? Hát ne viselkedj fogmodellként...


Viccet félre téve, nem olvastam el a sok szöveget, de a kérdésed értelmetlen. Számomra biztos. Az egyik maga a viselkedés, mintha helyzetet és egyéneket elemeznél, a másik ahogy írod, genetikai malör. Hogy függ össze a kettő? Ha a kérdésben azt fejted ki, hogy hazudtál valakinek a fogadról, akkor sajnálkozóan viselkedj, és elnézést az értetlenségemért. Ha nem valami hasonló, akkor áll az eredeti..: Nincs összefüggés.

2019. okt. 2. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Megértelek!

Sok önbizalmadat elveszi ez.

Valahogy keress rá pénzt és csináltasd még amig lehet. Nem másért,hanem magadért a te egészségedért.


"Addig meg ne mutasd ki a fogad fehérjét"


Ne igyál cukros üditöket és a cukrot is próbáld csökkenteni az étkezésedböl!


Párkeresés: Szerinted a fiuknak nincs rossz foguk? Meg kell csináltatni vagy kihuzatni,ha más nincs.

Mindenki fél a fogorvostól,én meg pláne. :D

2019. okt. 2. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!