Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A helyszínelők, hatósági...

A helyszínelők, hatósági személyek empatikusak egy-egy esetnél, vagy mint minden munkakörben itt is előfordul a sajátos vélemény nyilvánítás?

Figyelt kérdés

A legtöbben tudjuk hogy elég megosztó az öngyilkosság, és gyorshajtás fogalma, mindkettő szélsőséges, valaki szerint értelmetlen dolgok ezek.

A napokban ismét belefutottam egy helyszínelésbe, olyan 75-80 méter magas lakóházról ugrott le már a sokadik ember(idén ő volt a második), épp tömegközlekedésen ültem, és másodpercek alatt vegyes vélemények alakultak ki körülöttem, volt tipikus proli gondolkodásmód, hogy hülye az ilyen, kösse fel magát egy erdőben, ne fényes nappal hogy mindenki lássa. Egy hatósági személy tehet, tesz is efféle megjegyzéseket? "Ez sem fogja többet húzni a gázt, oda került ahova való" "Biztos megbánta a hülye amikor kilépett az épület szélére, félúton már bánhatta"

Engem érdekel ez a része a dolognak, hogy ott van egy holttest aki mögött nehéz út állhatott ha ezt meg kellett lépnie, amihez ne lett volna segítsége, ezt a döntést tiszteletben tartják azok akik majd összekaparják az embert ami még maradt belőle?


A sok értelmes ember nem gondol pl arra hogy ezzel jeleznek a világ felé, hogy igen idáig is el lehet jutni....


Ázsiához képest mi még nem is vagyunk olyan szuicid hajlamúak, de azért érdemes elgondolkodni ezeken.


2019. okt. 2. 15:13
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Mentőtiszt vagyok. Konkrétan semmit sem gondolok. Viszont annak nem örülünk, hogy mindenki ott toporog, videóz körülöttünk. Szerintem inkább ezen kellene változtatni és ezt tiszteletben tartani. Egy autóbalesetről előbb készül fotó, videó, mint ahogy bárki megállna segíteni.
2019. okt. 2. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!