Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van a cigányoknak olyan...

Miért van a cigányoknak olyan tipikus szaga? (nem mindnek de elég soknak)

Figyelt kérdés

Nem izzadtság vagy egyéb tisztálkodási problémákból adódó szagról beszélek. Hanem arról a tipikus szagról, aki érezte már az tudja. Ez mitől lehet?

(Nem kérek rasszista, undorító, gyűlölködő hozzászólásokat)

Köszönöm


2019. okt. 3. 15:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
86%
Én nem éreztem még soha, és nem szagolgattam körbe még senkit. De ez egy létező jelenség egyébként, az ázsiaiaknak is van egy jellegzetes szaguk.
2019. okt. 3. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
80%

Az állatvilágban fontos szerepe van a szagoknak. Az állatok képesek megérezni a különböző állatfajták szagait, sőt a fajtán belül is különbséget tudnak tenni a szagok között. Az ember esetében ugyan ez játszódik le. Annyi különbséggel, hogy az embernek nincs annyira kifinomult szaglása.


Lószag, oroszlánszag, baromfiszag, egérszag, ezeket könnyű beazonosítani.


"Miért van a cigányoknak olyan tipikus szaga?"

Ezt érzed, akkor hozzád képest mások, másabbak...

2019. okt. 3. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
91%
Azt issza be a bőr ruha ami körül veszi , parfúmöt vegyszert cigit tápszagot stb , ez vegyül a hővel vízzel ha mossák verejt3kkel zårt t3rben jobban .
2019. okt. 3. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
20%
Még soha nem éreztem ilyet.
2019. okt. 3. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Olyan helyen élek ahol nagy arányban vannak cigányok, talán ezért lehet hogy elég sokszor érzem, akár ha a buszon mellém/ elém ülnek már akkor is..( félre értés elkerülése végett, minden rossz szándék nélkül írom, nem vagyok semmiképpen sem gyűlölködő egyszerűen érdekel hogy van-e ennek magyarázata.)

De például a baráti körömből is számoltak be róla, hogy érezték már ők is azt a tipikus szagot.

Köszönöm a normális válaszokat😊

2019. okt. 3. 16:48
 6/13 anonim ***** válasza:
28%
Nekünk is van szagunk, csak nem érezzük, mert hasonló, ja a szag meg kell, tudatalatt is hatása van, pl. párválasztásnál és most nem a dezodorrol beszélek.
2019. okt. 3. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Azt értem, hogy minden embernek van egy saját “szaga” de nekik ugyan olyan(már amelyik olyan)

Vagy hogy mondjam

Függetlenek egymástól,tehát nem család vagy rokon.

A szaguk mégis megegyező

2019. okt. 3. 17:30
 8/13 anonim ***** válasza:
88%

Mert komfort nélküli dohos, cigi- és ételszagú putrikban laknak, ahol nincsen divatban a napi fürdés.

Ez a masszív szag-elegy ivódik be a ruhájukba, a hajukba, stb.. vagyis "mindenükbe".

Ennek az elegyét érzed.

2019. okt. 3. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem is valami "faj" szag lehet. Tuti mindenkinek van.
2019. okt. 3. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Én borbélyként dolgozom és vannak igen ápolt, rendes, cigány klienseim. Létező dolog ez, amiről a kérdező beszél, és ez pont olyan mint a tipikus kutya vagy macska szag. Mivel más nemzetiségűek más szaguk van, mint a négereknek vagy ázsiaiaknak. Szerintem nekünk is más szagunk van csak nem érezzük. Gyerekkorban ezt jobban el lehetett különíteni mert én tisztán emlékszem, hogy a tesóim szaga különbözött és érződött a ruhán vagy a párnán.
2019. okt. 4. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!